TS-LKD pirmininko rinkimuose liko vienas kandidatas – G. Landsbergis: kiti dalyvauti atsisakė

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimuose dalyvaus vienintelis kandidatas – dabartinis partijos lyderis Gabrielius Landsbergis, kiti atsisakė jo naudai.

Partijos Priežiūros komitetas penktadienį spręs, kaip elgtis tokioje beprecedentėje situacijoje.

Šio komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas BNS sakė siūlysiąs, kad TS-LKD taryba patvirtintų G. Landsbergį partijos pirmininku dar ketveriems metams.

„Akivaizdu, kad partijos narių valia išreikšta, kad G. Landsbergis turi partijos skyrių pasitikėjimą ir palaikymą, šiuo atvejus tęsti rinkimų procedūrų nebėra prasmės“, – teigė jis.

15 skyrių keltų pretendentų į kandidatus pasirašė bendrą atsisakymą kandidatuoti šiuose partijos pirmininko rinkimuose, tokį sprendimą grįsdami ypatinga pandemine situacija, reikalaujančia susitelkimo ir vieningo darbo Seime bei Vyriausybėje, BNS informavo partija.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu, suprasdami Lietuvos žmonių pasitikėjimą mūsų rinkimų programa ir siekdami tą pasitikėjimą pateisinti, atsisakome kandidatuoti TS-LKD pirmininko rinkimuose ir kviečiame telktis Lietuvai svarbiems darbams“, – jų rašte.

Dauguma TS-LKD skyrių iškėlė dabartinio lyderio, užsienio reikalų ministro G. Landsbergio kandidatūrą, ji pasiūlyta 72 kartus.

Atsisakome kandidatuoti TS-LKD pirmininko rinkimuose ir kviečiame telktis Lietuvai svarbiems darbams.

Taip pat siūlyti Seimo nariai Paulius Saudargas (31 siūlymas), Laurynas Kasčiūnas (28), Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (12), Gintarė Skaistė (5), Žygimantas Pavilionis (3), Jurgita Šiugždinienė (3), Arvydas Anušauskas (2), Audronius Ažubalis (2), Monika Navickienė (2), po vieną kartą – sostinės vicemero Valdo Benkunsko, eksparlamentarės Irenos Degutienės, europarlamentarės Rasos Juknevičienės, Seimo narių Mykolo Majausko ir Kazio Starkevičiaus bei Palangos mero Šarūno Vaitkaus kandidatūros.

Seimo vicepirmininkas P. Saudargas teigė pasiūlęs visiems pretendentams, išskyrus G. Landsbergį, pasirašyti atsisakymą, kad darbui Seime netrukdytų vidinė konkurencija, juoba, kad „vidinė diskusija, sukaustyta karantino, nebūtų nei plati, nei gili, o tuo pačiu – ir prasminga“.

„Ir šiuo metu ne tarpusavio konkurencija viduje partijos, bet darbai čia ir dabar Lietuvos labui Seime bei Vyriausybėje, tiek išsivaduojant iš pandemijos ir mažinant jos pasekmes, tiek apginant mūsų bendruomenės atstovaujamas vertybes ir žmonių saugumą, yra visos partijos prioritetas“, – teigė jis.

Pagal TS-LKD pirmininko rinkimų tvarką, susiklosčius situacijai, kai rinkimuose dalyvauja ir patvirtinamas tik vienas kandidatas į pirmininkus, sprendimą dėl tolesnės rinkimų eigos siūlys TS-LKD Priežiūros komitetas ir tvirtins partijos taryba.

Anksčiau konservatoriai planavo, kad konservatorių lyderis bus renkamas vadinamuosiuose atviruosiuose rinkimuose, kai balso teisę turi ne tik partijos nariai, bet rinkimams užsiregistravę jos rėmėjai.

Planuota, kad pirmasis partijos pirmininko rinkimų turas vyks kovo 27–28 dienomis, jei prireiks, antrasis būtų surengtas balandžio 24–25 dienomis.

G. Landsbergis TS-LKD vadovauja nuo 2015 metų.

2017 metais per tiesioginius rinkimus už jį balsavo 5539 partijos nariai arba 62,4 procento.NAUJAUSI KOMENTARAI

Viktoras Usonis

Viktoras Usonis portretas
Ne pats geriausias būdas tapti pirmininku, bet čia partijos vidaus reikalas.

Pensininkas.

Pensininkas. portretas
Čia kaip bitlų dainoj-atgal į SSSR. Puikiai pamenu kaip vykdavo rinkimai. Kanditatų irgi būdavo vienas už kurį balsuodavo 99%. Cha,cha,cha. Net nejuokinga. Prisidemokratinom.

cha cha

cha cha portretas
PUTINAS-NR2!!Kam čia tų rinkimų ,kurie ir taip aišku,kaip baigtusi.Jam reikėtų skaičiuoti mokytis ,nes dalina kovido vakcinas jų neturėdamas,o aplamai juk už jas moka žmonių pinigais ,tai kaip galima dalinti svetimą turtą ?Tegul iš savo milijonų nuperka ir dalina ..
VISI KOMENTARAI 42
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių