Seimo pirmininkė pradeda vizitą Taivane

  • Teksto dydis:

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen vadovaujama Lietuvos verslo delegacija sekmadienį pradėjo vizitą Taivane.

Parlamento vadovė ten lankosi su 14 Lietuvos įmonių ir keturių verslo asociacijų atstovais, misijos tikslas – bendradarbiavimo galimybių plėtra informacinių technologijų ir inovacijų srityse.

Planuojama, kad Seimo pirmininkė dalyvaus didžiausiame Taivano finansinių technologijų renginyje „Fintech Taipei 2023“, Lietuvos verslo galimybių pristatymo renginiuose, aplankys neseniai atidarytą Lietuvos lazerių laboratoriją, aptars ekonominio bendradarbiavimo galimybes su Taivano pareigūnais.

Verslo misijoje taip pat dalyvaus finansų viceministrė, Lietuvos banko Finansų rinkos plėtros vadovas, Inovacijų agentūros ir Lietuvos verslo konfederacijos atstovai.

Taivane numatoma pasirašyti sveikatos srities ir dvigubo apmokestinimo išvengimo susitarimo memorandumus.

Iš Taivano V. Čmilytė-Nielsen vyks į Japoniją, kur parlamente surengs susitikimų, o Čiunės Sugiharos gimtajame Mino mieste atidarys didžiausią metų Lietuvos kultūrinį renginį Japonijoje „Lithuania NOW“.

Kinija demokratinį ir savarankišką Taivaną laiko savo teritorijos dalimi, kurią vieną dieną ketina susigrąžinti, ir neleidžia kitoms šalims vienu metu pripažinti ir Pekino, ir Taibėjaus.

2021 metais Vilniui leidus Taibėjui atidaryti Taivaniečių atstovybę Lietuvos sostinėje, šis žingsnis sukėlė Kinijos nepasitenkinimą – Pekinas apribojo santykius su Vilniumi ir blokavo Lietuvos eksportą bei importą. Dėl to ES praėjusių metų pradžioje kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

A tikrai?

A tikrai? portretas
A tai jau galime ap.s.is.ikt is laimes?

> kestas

> kestas portretas
Kada isleido? Paprasyk gydytojo, kad pakeistu vaistus, aiskus paastrejimas.

Kęstas

Kęstas portretas
JAV prezidentas Bidenas, Lietuvos prezidentas Nausėda ir Lietuvos premjerė Šimonytė, Lietuvos Seimo pirmininkė Čmilytės-Nielsen dirba pagal Adolfo Hitlerio oro pajėgų vado Hermanno Göringo nurodymus: "Drąsiems melagiams lengva sužavėti. Kaip reziumavo Adolfo Hitlerio oro pajėgų vadas Hermannas Göringas: „Tereikia pasakyti [žmonėms], kad jie yra puolami, ir pasmerkti pacifistus dėl patriotizmo stokos ir pavojaus šaliai. Tai veikia taip pat bet kurioje šalyje.“" (Apie mokslą-studijas-ekonomiką)
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

Daugiau straipsnių