Viceministras: pasiruošimas imuniteto paso kūrimui – sklandus

Pasiruošimas lietuviškojo skiepų sertifikato, galiosiančio visoje Europos Sąjungoje (ES), kūrimui vyksta sklandžiai, sako ekonomikos ir inovacijų viceministras.

Pasak Vinco Jurgučio, planuojama, kad imuniteto pasą atstosiantis dokumentas ES pradės galioti birželį, tačiau jis abejoja, ar bus suspėta tam pasirengti. 

„Iš to, kokį kontaktą turime su Lietuvos koordinatoriais, panašu, kad Lietuva rengiasi sklandžiai, iš mūsų pusės kažkokių problemų neturėtų būti“, – Seimo Ekonomikos komitete trečiadienį pareiškė V. Jurgutis.  

„Pagal dabartinę informaciją tai (imuniteto pasas – BNS) turėtų veikti birželio mėnesį. (...) Kai matau per savo tuos tris darbo mėnesius, kaip veikia procesai, tai net ir birželis skamba su iššūkiu žinant, kiek dalyvaus šalių ir kokia bus europinė biurokratija“, – pridūrė V. Jurgutis. 

Iš to, kokį kontaktą turime su Lietuvos koordinatoriais, panašu, kad Lietuva rengiasi sklandžiai, iš mūsų pusės kažkokių problemų neturėtų būti.

Užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius sako, kad imuniteto paso veikimas pasiteisins, kai ES bus masinė žmonių vakcinacija.

„Tas imuniteto pasas taps reikšmingu ir svarbiu, kai daugelyje valstybių pasieksime masinį vakcinacijos lygį, tai yra po 2-3 mėnesių, ne anksčiau“, – teigė jis.    

Dabar numatoma, kad lietuvišką sertifikatą gautų ir pasiskiepiję, ir neskiepyti, bet turintys imunitetą žmonės.

Sveikatos apsaugos viceministrės Živilės Simonaitytės teigimu, tokios plačios informacijos kaupimas šiame dokumente reikš, kad jis turėtų būti vadinamas ne skiepo, o imuniteto pasu.  

Tokiame dokumente būtų pateikiamas minimalus duomenų rinkinys, kuris bus vienodas visose ES šalyse.

Bandomosios sertifikato lietuviškosios versijos kūrėjas yra Registrų centras pagal Europos Komisijos rekomendacijas.  Ir valdžia, ir verslas sutinka, kad šis dokumentas leistų ne tik palengvinti keliones, bet ir priimti šalių ūkiams svarbius atlaisvinimus.

Komiteto pirmininkas konservatorius Kazys Starkevičius BNS sako, kad neturint „žaliojo paso“ šalis gali patirti neigiamų ekonominių pasekmių dėl suvaržyto judėjimo, strigsiančios gamybos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
Mes sveiki ir be suskiepijimu! Jei ir susirgsime, tai naturaliai ir issigydysime, na, galbut ir vaistu pagalba, jeigu prireiks. Igausime stipru imuniteta pries virusa, o ne ta, dalini, kuri duos arba ne vakcina. Jei valdzios bestijoms LR Konstitucija negalioja, tai man-atvirksciai, as tik ja tikiu ir tik ja vadovaujuosi. Dziugu, kad tokiu, kaip as, Lietuvoje kasdien daugeja. Ir brudu valdzioje laikas-vis trumpeja. Nenuodysite musu ir musu vaiku, neleisime ju sterilizuoti, paversti bevaisiais ir invalidais, sugriauti gyvenima! Tauta, vienykimes! Vardan tos, Lietuvos, vienybe tezydi!

To A

To A portretas
Ir dar nuo bukaprotiskumo tokiems reikia skiepo, nors varguarbet kas jau padetu.

NA VERGAI

NA VERGAI portretas
NUSIMAUKIT KELNES IR ATSUKIT SUBINES. IMSIM TEPINĖLIUS IŠ VISŲ SKYLIŲ..BE TO PASO JUS NE ŽMONĖS IR NETURĖSIT NIEKUR TEISĖS EITI NET Į PARDUOTUVĘ....
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių