Seime – siūlymas įteisinti homoseksualų partnerystę

 • Teksto dydis:

Devyni Seimo nariai iš socialdemokratų ir liberalų frakcijų įregistravo projektą, kuriuo Lietuvoje siūloma įteisinti homoseksualų partnerystę.

Siekiama sudaryti galimybę rinktis

Viena iš iniciatorių Seimo narė liberalė Dalia Kuodytė teigė, kad projektu neketinama sumenkinti santuokos reikšmės, bet siekiama sudaryti galimybę laisvai rinktis, kaip įteisinti savo santykius.

„Šiandien ne santuokoje gyvena šimtai, tūkstančiai porų – didelės jų dalies negalėtume pavadinti kitaip nei šeima. Todėl turime gerbti šių žmonių pasirinkimą ir užtikrinti jiems visavertį gyvenimą bei pagrindines teises, analogiškas toms, kurias turi santuokoje gyvenančios poros“, - pranešime spaudai teigė parlamentarė.

Įstatymo projektą parašais parėmė Socialdemokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijų seniūnai Irena Šiaulienė bei Eligijus Masiulis.

Pagal projektą, partnerystė būtų registruojama pilnamečiams pas notarą užregistravus pareiškimą. Ją registruojantys asmenys taip pat turėtų sudaryti sutartį, kurioje nustatytų bendrai įgyto ir naudojamo turto padalijimo klausimus pasibaigus jų bendram gyvenimui.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų nuo 2017 metų pradžios.

Pernai lapkritį atlikta apklausa parodė, kad vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimui pritaria 15 proc. Lietuvos gyventojų, 79 proc. yra nusistatę prieš. Apklausą bendrovė „Rait“ atliko Lietuvos notarų rūmų užsakymu. Lapkričio 7- 23 dienomis buvo apklausta apklausė 1000 respondentų nuo 15 iki 74 metų.

Pernai homoseksualų partnerystę įteisino Estija.

Tikisi pozityvių diskusijų

Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko antradienį pasveikino grupės parlamentarų siūlymą įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę, sakydamas, kad šis žingsnis paskatins diskusijas apie kartu gyvenančių homoseksualų teises.

„Įstatymai ne taip paprastai skinasi kelią, bet pats įstatymo pateikimas paskatins diskusijas pozityviąja prasme, ir aš manau, kad tabu šiuo klausimu daugiau nebebus“, - BNS antradienį sakė V.Simonko.

Jis atkreipė dėmesį, kad Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos šalių, „kur iki šiol šis klausimas nebuvo net svarstomas“.

„Įstatymo pateikimas yra savotiška revoliucija kai kuriose parlamentarų galvose. Manau, kad ši revoliucija užkrės ir kitus parlamentarus pozityviąja prasme“, - sakė V.Simonko.

Pasak jo, kartu gyvenančios homoseksualios poros, kurių statusas teisiškai nepripažįstamos, negali pasinaudoti daugybe galimybių, kurios prieinamos sutuoktiniams, pradedant paveldėjimu ir baigiant informacijos teikimu gydymo įstaigose įvykus nelaimei.

Ką prognozuoja politologai?

Politologai prognozuoja, kad Seimas nepritars devynių parlamentarų siūlymui įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę, nes visuomenės nuomonė tam kol kas yra nepalanki.

„Atsižvelgiant į tai, kokios yra visuomenės nuomonės, didžioji dalis Seimo narių, manau, kad nesutiks su tomis pataisomis“, – BNS sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Tomas Janeliūnas.

Vytauto Didžiojo universiteto Politikos ir diplomatijos fakulteto politologas Rytis Bulota pritaria, kad balsavimas turbūt bus neigiamas, tačiau jis pabrėžė, kad paramą galėtų padidinti šio klausimo vertinimas geopolitine prasme, demonstruojant Lietuvos paramą Vakarų vertybėms.

„Jeigu mes siekiame parodyti, kad kardinaliai skiriamės nuo Rusijos, neturime nieko bendro, tai tokio įstatymo priėmimas akivaizdžiai parodytų, kur Lietuva yra, kokioje vertybinėje erdvėje ji save mato“, - BNS sakė R.Bulota.NAUJAUSI KOMENTARAI

atsakymas atsakymui

atsakymas atsakymui portretas
Aš iš tavęs tradicinių vertybių neatimu, nesisavinu, joms neprieštarauju, neketinu jų drausti ar kitaip prieš jas kovoti. Man tavo gyvenimas visiškai neįdomus. Turėk kokias tik nori vertybes. Bet kas tu toks, kad nurodinėtum kaip gyventi man? Mano vertybės yra mano reikalas. Ir aš neverčiu tavęs gyventi pagal savo vertybes. Nedaryk nieko kitam, ko nenorėtum kad darytų tau. O į tavo siūlymą kažkur važiuoti, galiu pasiūlyti pakeliauti laiku į akmens amžių.

atsakymas juozui

atsakymas juozui portretas
mes uz tradicines seimos vertybes. amerikoje yra miestas kureme gyvena vien tik homoseksualai,tegul vaziuoja .

Juozas

Juozas portretas
Liūdna matyti net 75 procentus partnerystei prieštaraujančių piliečių. Tokių žmonių norėtųsi paklausti, kaip pasikeis jų gyvenimas įteisinus homoseksualias partnerystes? Homoseksualiems žmonėms gyvenimas vienareikšmiškai pagerės: jie turės vienodas! (o ne kažkokias išskirtines) teises, kaip ir visi piliečiai. Jie galės laisvai registruoti partnerystę. Jie galės gauti informaciją apie partnerius ligoninėse. Jie galės palikti palikimą pagal įstatymą partneriui po mirties. Ir taip toliau. Kaip pasikeis nehomoseksualių žmonių gyvenimas? O gi niekaip. Tada kodėl tiek daug priešininkų?
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių