Seimo seniūnų sueiga antradienį iš plenarinio posėdžio darbotvarkės vėl išbraukė klausimą dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo.
Kadangi V.Uspaskichas dar vieši Rusijoje, nutarta be jo šio klausimo nesvarstyti.
„Klausimas išimtas Darbo partijos frakcijos prašymu. Motyvas buvo tas, kad ponas Viktoras dar negrįžo iš dukters vestuvių. Jam valdyba yra išdavusi leidimą iki kovo 19 dienos dalyvauti šioje šventėje. Daugumos balsais - 12 prieš penkis, nutarta, kad šį klausimą svarstysime ketvirtadienį“, - seniūnų sueigos sprendimą žurnalistams paaiškino Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas.
Jo asmeniniu požiūriu, sudaryti komisiją dėl imuniteto panaikinimo galima ir nedalyvaujant parlamentarui.
„Niekinamas Seimo statutas, niekinama Seime nusistovėjusi tvarka, ir tai vyksta su Seimo vadovybės palaiminimu“, - seniūnų sueigos sprendimu piktinosi liberalas Eligijus Masiulis.
Pasak jo, dar nė karto taip nebuvo, kad Seimo nario imuniteto klausimui būtų daroma tiek daug kliūčių.
Antradienį Seimas turėjo spręsti dėl komisijos, kuri nagrinėtų prokuroro prašymo panaikinti šio Seimo nario teisinį imunitetą pagrįstumą, sudarymo.
Opozicinės konservatorių frakcijos atstovas Jurgis Razma sakė matantis V.Uspaskicho siekį imunitetą išsaugoti iki Europos Parlamento rinkimų. Jei Darbo partijos rinkimų sąraše pirmuoju įrašytas V.Uspaskichas laimėtų mandatą, jo neliečiamybės klausimas jau būtų svarstomas Europos Parlamente.
„Nebuvimas šiandien atitolina baudžiamosios atsakomybės momentą, žinant, kad V.Uspaskichas kandidatuos Europos Parlamento rinkimuose, manau, kad tikslas ir yra įgyti neliečiamybę su EP nario mandatu, o iki to momento išvengti teisėsaugos veiksmų išsaugant neliečiamumą. Matyt, dar bus visokų bandymų ir kituose posėdžiuose rasti priežasčių, kad tas klausimas nebūtų įrašytas“, - žurnalistams sakė J.Razma.
Pasak J.Razmos, konservatoriai antradienį nereikalavo į darbotvarkę grąžinti klausimo dėl V.Uspaskicho neliečiamybės, nes jis yra išvykęs oficialiai, su Seimo valdybos leidimu. Konservatoriaus teigimu, svarstant neliečiamybės klausimą nedalyvaujant oficialiai į užsienį išleistam V.Uspaskichui vėliau jis galėtų eskaluoti, esą procesas yra politizuotas.
„Šiandien būtų beprasmiška kelti, nes Seimo valdyba yra oficialiai išleidusi į kelionę. Mes tikrai kelsime triukšmą, jei tokio oficialaus leidimo nebus ir jo nebus salėje“, - sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas.
Generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymas leisti Darbo partijos frakcijos narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seime guli nuo praėjusių metų spalio pradžios. Spalio 3 dieną prokuroras atsiuntė savo kreipimąsi, bet parlamento vadovė Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė tik lapkričio 19 dieną įtraukė šį klausimą į darbotvarkę.
Tuomet Seimas nepritarė siūlymui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kuri turėjo nagrinėti generalinio prokuroro kreipimąsi dėl minėto „darbiečio“ imuniteto. Komisijos sudarymui pasipriešino „darbiečiai“ ir opozicija, kuriai neįtiko „tvarkiečio“ Petro Gražulio kandidatūra į komisijos pirmininko postą. Netrukus parlamentui buvo pateiktas antras projektas dėl komisijos sudarymo, bet jis dėl įvairių priežasčių vis neįtraukiamas į darbotvarkę.
Prokurorai nori Darbo partijos įkūrėjui pateikti įtarimus dėl teismo įžeidimo. Jis teisėjus yra viešai išvadinęs nusikaltėliais. Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo leidimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.
Naujausi komentarai