- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimas ketvirtadienį balsuos dėl istoriko Arūno Bubnio skyrimo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) vadovu.
Jo kandidatūrą į šias pareigas teikia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen vietoje prieš porą savaičių atleisto Ado Jakubausko. Balsavimas dėl paskyrimo vyks slapta.
Šiuo metu LGGRTC Tyrimo departamentui vadovaujantis A. Bubnys prisistatydamas Seime sakė paskyrimo atveju sieksiantis atkurti „pastaruoju metu pažeistą prestižą“, normalizuoti atmosferą darbovietėje.
Kandidatas vadovauti LGGRTC taip pat teigė, jog siektų „išsklaidyti ir paneigti dirbtinai sukurtą centro mokslininkų supriešinimą su visuomeninėmis organizacijomis, atkurti pasitikėjimo atmosferą ir dalykišką bendradarbiavimą su politinių kalinių, tremtinių, partizanų nukentėjusių nuo okupacinių režimų organizacijomis“.
Kai kurie opozicijos politikai kritikuoja Bubnio kandidatūrą jį kaltindami dalyvavus procese atleidžiant buvusį centro vadovą A. Jakubauską.
Opozicijos atstovai dėl A. Bubnio skeptiški
Didžiausios Seimo opozicinės „valstiečių“ frakcijos atstovai skeptiškai vertina istoriko A. Bubnio kandidatūrą vadovauti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC), jį teikianti Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen tikisi sklandaus balsavimo.
„Lūkestis toks, kad kandidatas bus patvirtintas. Dėl asmeninių balsavimų visada nuomonės skiriasi, bet, sakyčiau, kad pono A. Bubnio kandidatūra sulaukė pakankamai didelio palaikymo, tikiuosi, kad bus sklandžiai patvirtinta“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė sakė, kad didžioji dalis frakcijos narių nepalaikys kandidatūros.
„Vakar turėjome susitikimą su kandidatu, šiek tiek nuvylė, kad konkrečių atsakymų negavome, vis tik didžioji dalis frakcijos nepalaikys šios kandidatūros“, – žurnalistams sakė A. Norkienė.
Vakar turėjome susitikimą su kandidatu, šiek tiek nuvylė, kad konkrečių atsakymų negavome, vis tik didžioji dalis frakcijos nepalaikys šios kandidatūros.
Anot jos, frakcijos nariams „kliūna jo kaip vadybininko trūkumai“ ir dalis frakcijos A. Bubnio nemato kaip centro vadovo, nevertinant jo kaip mokslininko kompetencijos.
Seimo opozicijos lyderis, „valstiečių“ frakcijos atstovas Saulius Skvernelis sakė abejojantis, ar A. Bubnys bus tas vadovas, kuris gali suvienyti konfliktuojančias puses.
„Žmogus, kuris dalyvavo pačiam procese, šitam konflikte, nemanau, kad jis bus vienijanti figūra tapęs naujuoju vadovu ir susidoros su iššūkiais, kurie keliami šitoj sudėtingoj situacijoj. Protingiausias sprendimas būtų, jei būtų pasiūlytas žmogus, kuris turėtų abiejų nesutariančių pusių pasitikėjimą“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis.
Seimas ketvirtadienį balsuos dėl istoriko A. Bubnio skyrimo LGGRTC vadovu. Jo kandidatūrą į šias pareigas pateikė Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen vietoje prieš porą savaičių atleisto Ado Jakubausko. Balsavimas dėl paskyrimo vyks slapta.
Šiuo metu LGGRTC Tyrimo departamentui vadovaujantis A. Bubnys prisistatydamas Seime sakė paskyrimo atveju sieksiantis atkurti „pastaruoju metu pažeistą prestižą“, normalizuoti atmosferą darbovietėje.
Kandidatas vadovauti LGGRTC taip pat teigė, jog siektų „išsklaidyti ir paneigti dirbtinai sukurtą centro mokslininkų supriešinimą su visuomeninėmis organizacijomis, atkurti pasitikėjimo atmosferą ir dalykišką bendradarbiavimą su politinių kalinių, tremtinių, partizanų nukentėjusių nuo okupacinių režimų organizacijomis“.
Kai kurie opozicijos politikai kritikuoja Bubnio kandidatūrą jį kaltindami dalyvavus procese atleidžiant buvusį centro vadovą A. Jakubauską.
A. Bubnys buvo tarp 17 istorikų, pasirašiusių kreipimąsi į Seimą dėl kilusios įtampos LGGRTC. Seime sudaryta komisija situacijai centre tirti pasiūlė tuometinį generalinį direktorių A. Jakubauską atleisti.
Seimas prieš porą savaičių iš Genocido centro direktoriaus pareigų atleido nuo praėjusių metų liepos šias pareigas ėjusį A. Jakubauską.
Situaciją centre tyrusi Seimo darbo grupė konstatavo, kad direktoriui nepavyko užtikrinti sklandaus institucijos darbo, kilo susipriešinimas tarp darbuotojų, o viešai nagrinėjama situacija centre menkina įstaigos dalykinę reputaciją.
A. Jakubauskas kaltinimus atmetė ir atleidimą vadino nepagrįstu bei politiškai motyvuotu.
Genocido centras tiria visas genocido bei nusikaltimų žmonijai ir žmoniškumui apraiškas ir Lietuvos gyventojų persekiojimą okupacijų metais, taip pat ginkluoto ir neginkluoto pasipriešinimo okupacijoms procesus, inicijuoja genocido organizatorių ir vykdytojų teisinį įvertinimą, įamžina laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Paluckas apie kilusį šaršalą ir Žemaitaičio ambicijas: pasakysime ir griežtą žodį21
Premjeras Gintautas Paluckas neabejoja, jog valdantiesiems pavyks išspręsti kilusius ginčus dėl „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio ambicijų tapti Seimo vicepirmininku. Ministro pirmininko teigimu, socialdemokratai, k...
-
Gitanas Nausėda: elektros kabelių Baltijos jūroje gedimai nebeatrodo kaip atsitiktinumas20
Trečiadienį pranešus apie povandeninės elektros jungties tarp Suomijos ir Estijos gedimą, prezidentas Gitanas Nausėda pažymi – šis bei pastaruoju metu Baltijos jūroje padažnėję panašūs incidentai rodo, kad tai nebėra atsi...
-
VRK registravo tris partijas dalyvauti pirmalaikiuose Jonavos, Joniškio ir Panevėžio merų rinkimuose
Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) registravo tris politines jėgas dalyvauti pirmalaikiuose Jonavos, Joniškio ir Panevėžio merų rinkimuose. ...
-
Po prezidento pasisakymo – Žemaitaičio atkirtis: kam Kalėdos, o kam intrigos51
Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, jog mato „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio norą „siūbuoti koalicijos laivą“, pastarasis atmeta tokius svarstymus ir tikina – kalbėdamas apie padėtį valdan...
-
Šakalienė: pokalbiai dėl kasetinių šaudmenų įsigijimo vyksta2
Lietuvai nutarus trauktis iš kasetinius šaudmenis draudžiančios konvencijos, krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė tikina, kad pokalbiai dėl šios amunicijos įsigijimo jau vyksta. Pasak jos, neatmetama ir tai, kad L...
-
Keli ministrai prasiilgino šventinį savaitgalį: kai kurie prie darbų grįš tik po Naujųjų12
Nors premjero Gintauto Palucko Vyriausybė dirba vos dvi savaites, keletas ministrų Kalėdų laikotarpiu suplanavo atostogas ir prasiilgino šventinį savaitgalį – gruodžio 27 d., penktadienį, keturi ministrai darbe nepasirodys. Keli jų ilsės...
-
Kokių mokesčių pakeitimų galima tikėtis kitąmet?1
Valdančiosios daugumos atstovai tikino nežinantys, kokius pasiūlymus dėl mokestinės reformos kitąmet atneš Vyriausybė, tačiau žada teikti prioritetą diskusijoms. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Algirdas Sysas sako, kad v...
-
Nausėda apie Žemaitaičio ultimatumus: tai kelia tam tikrų minčių42
Prezidentas Gitanas Nausėda tikina matąs „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio norą „siūbuoti koalicijos laivą“. ...
-
Šalies vadovai sveikina žydus su Chanukos šventės pradžia28
Prezidentas Gitanas Nausėda, premjeras Gintautas Paluckas bei užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys trečiadienį sveikina Lietuvos bei pasaulio žydus su Chanukos šventės pradžia. ...
-
Žemaitaitis: matau, kad Skvernelis nerimsta92
Nešventiškos Kalėdų išvakarės vos pradėjusioje dirbti koalicijoje. Remigijus Žemaitaitis grasina, kad jo nepaskyrus į Seimo vadovybę, Seimo Pirmininko postą reikėtų atimti ir iš Sauliaus Skvernelio. Šis ragina susik...