„Jau ilgą laiką, nuo kadencijos pradžios, Seimo narys (Algirdas – BNS) Butkevičius yra kreipęsis ir prašęs vykti į jo apygardą, į Kybartus. Esu taip pat gavęs pakvietimą ir iš bendruomenės“, – BNS vizito išvakarėse kalbėjo ministras.
„Tuo pačiu tą centrą apžiūrėsim, pasižiūrėsim, kokia ten yra situacija. Pirmiausia norim išgirsti bendruomenės lūkesčius, norim išgirsti Butkevičiaus matymą“, – pridūrė jis.
Kilus migrantų antplūdžiui į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos buvusių Kybartų pataisos namų teritorijoje 2021-ųjų rugsėjį pradėjo veikti užsieniečių registracijos centras.
Centro veiklos pradžioje jame gyveno apie 700 migrantų.
Jį uždarius nuspręsta, jog administracinės patalpos bus naudojamos netoliese veikiančios sieną su Rusija saugančios pasieniečių Pagėgių pasienio rinktinės Kybartų pasienio užkardos reikmėms, o ateityje, esant poreikiui, teritorija galėtų būti naudojama užsieniečiams apgyvendinti.
Praėjusių metų sausį Europos Komisijai Lietuvai skyrus beveik 10 mln. eurų pabėgėlių priėmimo sistemai stiprinti, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija planavo papildomai investuoti ir į buvusio užsieniečių registracijos centro atnaujinimą, kad priėmimo sąlygos atitiktų galimą migracijos srauto augimą.
Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje į Seimą išrinktas Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Algirdas Butkevičius ketvirtadienį parlamento posėdžio metu sakė, jog pažadas atsilaisvinusius buvusius pataisos namus įveiklinti kol kas nėra ištesėtas.
„Tam buvo skirta net 800 tūkst. eurų kai kurių projektų įgyvendinimui. Dabar, kada (bendruomenė – BNS) išgirdo, kad sprendimai yra priimami kitokie, tai perduodu Kybartų žmonių pasisakymus: kad jūs nė vieno imigranto, jeigu laikysit tą objektą tuščią, neįvešite“, – sakė parlamentaras.
Pasak R. Mockaus, šiuo metu konkrečios pozicijos nėra, o šį klausimą privalu įsivertinti ekspertiniam lygmenyje.
Kitą savaitę Kybartuose apsilankyti turėtų ir vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius.
„Žinom tą situaciją. Labai intensyviai dabar analizuojam, kaip ir kokie yra įsipareigojimai. Įsipareigojimų yra nemažai, yra tam tikri projektai vykdomi, yra planai sudėti, strategijos, kurių per vieną dieną nenuspręsi“, – Seime kalbėjo ministras.
„Padarysim balansą, paskaičiuosim, tikrai priimsim sprendimą tokį, kuris atitiktų, manyčiau, visoms pusėms“, – pridūrė jis.
(be temos)
(be temos)