- Jūratė Skėrytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Per pirmąjį šių metų pusmetį parlamentarai transportui, biurų ir įrangos nuomai, suvenyrams, kanceliarinėms prekėms išleido beveik milijoną eurų.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos duomenimis, sausio–birželio mėnesiais Seimo narių parlamentinei veiklai skirtos lėšos sudarė 921 tūkst. 873 eurų.
Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu ši suma šiek tiek didesnė, tuomet panaudota per 894 tūkst. eurų parlamentinei veiklai skirtų lėšų.
Vienas politikas šiemet daugiausia galėjo išleisti 9 tūkst. eurų. Tai padarė vos keletas parlamentarų, tačiau daugiau kaip ketvirtadalis jų panaudojo po 8 tūkst. eurų ir daugiau.
Tradiciškai didžiausios sumos teko transporto priemonių eksploatacijai, viešosios informacijos rengėjų paslaugoms apmokėti, suvenyrams.
Demokratui Zenonui Streikui transporto priemonės eksploatavimas, techninė priežiūra ir remontas „suvalgė“ beveik visas parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Per pusmetį tam jis išleido 7598 eurus, papildomai dar kelis šimtus eurų jis mokėjo už automobilio draudimą.
Per 6 tūkst. eurų automobilio išlaikymas atsiėjo konservatoriui Audriui Petrošiui, dar 1 tūkst. eurų jam kainavo jo draudimas.
Tūkstančius parlamentarai išleido ir suvenyrams. Konservatorė Angelė Jakavonytė jų pirko už 4468 eurus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos nariai Valius Ąžuolas ir Antanas Vinkus – atitinkamai už 3754 bei 3592 eurus, Mišrios Seimo narių grupės narys Jonas Pinskus – už 3515 eurų.
Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Justas Džiugelis 4810 eurų mokėjo už Seimo nario ataskaitos platinimą.
Aplinkos ministras liberalas Simonas Gentvilas 3065 eurus skyrė viešosios informacijos rengėjų paslaugoms apmokėti, demokratas Vytautas Bakas – 1160 eurų kvalifikacijai tobulinti, Mišrios Seimo narių grupės narys Česlavas Olševskis – 3174 eurų Seimo nario biuro patalpų nuomai.
Šeši politikai pasinaudojo teisinės pagalbos paslaugomis, brangiausiai už jas – 1450 eurų – sumokėjo Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Petras Gražulis.
Penki parlamentarai pirko telefonų už daugiau kaip po 1 tūkst. eurų.
Nė cento parlamentinei veiklai skirtų lėšų tradiciškai nepanaudojo premjerė Ingrida Šimonytė ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė 169 eurus išleido suvenyrams ir telekomunikacijos paslaugoms.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen panaudojo 1290 eurų, beveik visa suma skirta už apgyvendinimo paslaugas užsienyje.
Seimo nariams kas mėnesį skiriama 0,8 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio suma išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla: biuro, kompiuterinės technikos nuomai, ryšio paslaugoms, transporto išlaidoms, automobilio eksploatacijai, suvenyrams, gėlėms, viešosios informacijos rengėjų paslaugoms ir panašiai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Prezidentas brigados generolo laipsnį suteiks pulkininkui A. Alasauskui
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį brigados generolo laipsnį suteiks pulkininkui Aurelijui Alasauskui. ...
-
Prezidentas susitiks su kandidatais į energetikos ir kultūros ministrus
Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su kandidatais į ministrų postus, pirmadienį jis susitiks su pretendentais į Energetikos ir Kultūros ministerijų vadovus. ...
-
G. Nausėda: daugiau priešų batai niekada nemindys Lietuvos žemės21
Šventinės salvės, iškilminga rikiuotė ir palaikymas Ukrainai – Lietuvoje paminėta kariuomenės diena. Karius ir žiūrovus sveikinęs prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė – virš Lietuvos kybant „tamsaus pavojaus i&...
-
Po skandalo dėl „Teltonikos“ – liūdnos išvados: niekas nežino, kaip išlipti iš biurokratų pelkės9
Niekas negali pasakyti, kaip išlaisvinti valstybę iš biurokratų pelkės. Naudos Lietuvai turinčios siekti valstybės įmonės ne tik nesusikalba, bet netgi konkuruoja. Stringa tiek daug projektų, kad lėtėja visos valstybės vystymasis. Akiv...
-
R. Motuzas nemano, kad K. Budriui reikėtų taikyti „atšalimo“ laikotarpį
Naujasis Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Remigijus Motuzas nesutinka su opozicijos teiginiais, esą į užsienio reikalų ministro postą kandidatuojančiam prezidento vyriausiajam patarėjui Kęstučiui Budriui turėtų būti taikomas &bdq...
-
EP paskirta P. Gražulio neliečiamybės klausimo pranešėja, pristatymas gali įvykti kitąmet4
Europos Parlamente (EP) paskirta pranešėja europarlamentaro Petro Gražulio neliečiamybės klausimui, jo pristatymas gali įvykti kitąmet. ...
-
G. Nausėda: Rusijos veiksmai Juodojoje jūroje neigiamai veikia pasaulinį maisto saugumą
Vykstant į Ukrainos uostus ir grūdų saugyklas nukreiptiems Rusijos kariniams veiksmams, kyla pavojus aprūpinti visą pasaulį maistu, sakė prezidentas Gitanas Nausėda, nuotoliu dalyvavęs trečiajame Tarptautiniame maisto saugumo viršūnių susiti...
-
Seimo Ateities komiteto pirmininkas turės du pavaduotojus9
Parlamentarai svarstys Statuto pataisas, leisiančias Seimo Ateities komiteto pirmininkui turėti du pavaduotojus. ...
-
Valkatoms atrodo, kad tai yra daug: aktorius G. Savickas sureagavo į E. Gentvilo žodžius161
Politika ir humoras – ar tai suderinama? Politikai dažnai stengiasi ne tik spręsti valstybės reikalus, bet ir užmegzti ryšį su žmonėmis per juokelius. Tačiau tai, kas vieniems atrodo linksma, kitiems gali pasirodyti įžeidu ar net nederam...
-
G. Nausėda vetavo pataisais, kurios leistų siuntimus išrašyti privačių įstaigų medikams22
Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Seimo priimtas pataisais, siūlančias leisti siuntimus nemokamoms sveikatos paslaugoms išduoti ir įstaigų, kurios nepriklauso nacionalinei sveikatos sistemai, gydytojams. ...