Prezidentūra ragina Vyriausybę tartis su streiku grasinančiais mokytojais

Prezidento vyriausioji patarėja švietimui Sonata Šulcė ragina Vyriausybę toliau ieškoti kompromiso su streiku grasinančiais švietimo darbuotojais, kol nėra patvirtintas kitų metų valstybės biudžetas.

„Kol dar nepatvirtintas 2020-ųjų biudžetas, galėtų būti vienas iš sprendimo būdų susėsti Vyriausybei, abiems didžiausioms profesinėms sąjungoms, ir, žinoma, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, ir kalbėtis, ką mes galime pasiekti 2020 metų biudžetu, kokias sritis galime finansuoti, kokioms sritims kelti atlyginimus“, – Žinių radijui antradienį sakė Prezidentūros Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė.

S. Šulcė teigė, kad streikuoti profsąjungos turi teisę, tačiau tai yra „ekstremali, kraštutinė priemonė“, rodanti, kad prieš tai vykę procesai klostėsi nesėkmingai. Prezidento patarėja taip pat pabrėžė, kad šakos kolektyvinės sutarties Vyriausybė privalo laikytis ir „įrodyti darbais, kad laikomės valstybėje įsipareigojimų, ypač mokytojams“.

„Tai turėtų būti pirmasis žingsnis – dar kartą susėsti ir bandyti derėtis“, – pabrėžė ji.

Tai turėtų būti pirmasis žingsnis – dar kartą susėsti ir bandyti derėtis.

Viena didžiausių šalyje organizacijų, vienijančių švietimo darbuotojus, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjunga, praėjusią savaitę pranešė, jog rengiasi streikui mokyklose lapkričio antrojoje pusėje. Pasak švietimiečių, Vyriausybė nesilaiko šiemet pasirašytoje švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje prisiimtų įsipareigojimų kitąmet papildomai skirti beveik 118 mln. eurų, nes biudžeto projekte papildomai numatyta tik 55,5 mln. eurų.

Profesinė sąjunga skelbia vienijanti 10 tūkst. narių, iš jų didžioji dalis yra mokyklų pedagogai.

Prieš metus maždaug mėnesį dėl etatinio pedagogų apmokėjimo streikavusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga teigia taip pat svarstanti, ar palaikyti kolegas.

Šiemet finansavimas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai daugiau nei 1 mlrd. 237 mln. eurų, kitąmet pasiūlyta jį didinti iki beveik 1 mlrd. 280 mln. eurų.

Konkursas – geras pasitikrinimas

S. Šulcė nepritaria svarstymams įvesti tvarką, kad gerai dirbantiems mokyklų vadovams nereikėtų iš naujo dalyvauti konkurse užimti vadovo postą kitą kadenciją. Konkursas, pasak S. Šulcės, yra puikus savo gebėjimų pasitikrinimas.

„Aš manau, kad mes turime sutikti, kad konkursas ir pasitikrinimas yra puikus dalykas, ir mokyklos vadovas, tas, kuris pabaigęs kadenciją, dar kartą nueina į konkursą, ir jeigu jisai jį laimi, jis ir toliau gali vadovauti dar penkiems, dar penkiems ir daugybę metų“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė S. Šulcė.

Nuo 2018 m. švietimo įstaigų vadovų kadencijos prezidentės siūlymu apribotos penkeriems metams. Norintys tapti mokyklų vadovais asmenys Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje turi laimėti konkursą.

Viešojoje erdvėje ne kartą buvo pranešama, kad dėl šios tvarkos Lietuvoje labai trūksta mokyklų vadovų, o skelbiamuose konkursuose suklumpa net ir daugelį metų mokykloms vadovaujantys asmenys.

Esant tokiai situacijai, pasigirdo siūlymų gerai dirbančius mokyklų vadovus atleisti nuo prievolės dalyvauti konkurse, jei šį postą nori užimti dar vieną kadenciją.

Lietuvos mokyklų vadovų asociacija (LMVA) skaičiuoja, kad šiuo metu Vilniuje trūksta 42 švietimo įstaigų vadovų, o visoje Lietuvoje – maždaug 300.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALDONA.Ž.

ALDONA.Ž. portretas
...AR gali mūsų vaikus gerai išmokyti mokytojai gaudami tokias varganas algas,juk ir metodinės literatūros,knygų,žemėlapių,pratybų ,atlasų ir visas kanceliarines prekes iš savo varganos algos mokytojai perkasi patys ,už kvalifikacinius seminarus po 25-30 eurų ir daugiau-mokytojai užsimoka sau patys.....ATIMTI SEIMO NARIAMS KANCELIARINIŲ PREKIŲ PINIGUS .....IR JUOS SKIRTI MŪSŲ VAIKŲ,ANŪKŲ MOKYTOJAMS......

Mokytojas Antanas

Mokytojas Antanas portretas
..,AŠ 38 METUS IŠDIRBĘS MOKYKLOJE ,TURIU VYR,MOKYTOJO KATEGORIJĄ,TURIU 16 KONTAKTINIŲ PAMOKŲ,ATLYGINIMAS ANT POPIERIAUS 802 EURAI,O Į RANKAS GAUNU ALGOS 504 EURUS.......kUO MAN DŽIAUGTIS,JOKIŲ TEISIŲ NETURIU TIK PAREIGAS VYKDAU,KIEK POPERIZMO ,ATASKAITŲ.........GAILA VIENO,KAD MAN JAU 61 METAI, 38 METAI IŠDIRBTI MOKYKLOJE,FIZIKOS MOKYTOJU.......BŪČIAU JAUNESNIS,TIKRAI EMIGRUOČIAU IŠ GIMTOSIOS LIETUVOS...NES ČIA NEĮMANOMA IŠGYVENTI,...MOKSLAS IR MOKYTOJAS,LIETUVOJE NESVARBU,NEREIKALINGI............ŠTAI KOKIA MŪSŲ LIETUVOS MOKYTOJŲ KASDIENYBĖ..........

Konstitucijoj nėr valdžios organo prezidentūra,tik prezident

Konstitucijoj nėr valdžios organo prezidentūra,tik prezident portretas
Kas jiem davė teisę kalbėti manekeno vardu? Tai įgaliojimų viršijimas. Konstitucijoj nėra numatyta valdžios organo prezidentūra, yra tik prezidentas.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių