Prezidentė: Rusija perbraižo sienas, po Ukrainos gali ateiti Baltijos šalių eilė

 • Teksto dydis:

"Pačiai Europai pirmiausia pagaliau reikia suprasti, kad tai, ką daro dabar Rusija, yra mėginimas perrašyti pokarinį (...) žemėlapį ir sienas. Taigi pirma yra Ukraina, vėliau bus Moldova, o galų gale gali ateiti ir iki Baltijos šalių su Lenkija", - žurnalistams Briuselyje sakė D. Grybauskaitė.

Į Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimą atvykusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį perspėjo, kad Krymą okupavusi Rusija mėgina perbraižyti valstybių sienas, o po Ukrainos gali ateiti Moldovos, Baltijos šalių ir Lenkijos eilė.

„Pačiai Europai pirmiausia pagaliau reikia suprasti, kad tai, ką daro dabar Rusija, yra mėginimas perrašyti pokarinį (...) žemėlapį ir sienas. Taigi pirma yra Ukraina, vėliau bus Moldova, o galų gale gali ateiti ir iki Baltijos šalių su Lenkija“, - žurnalistams Briuselyje sakė prezidentė.

D.Grybauskaitės teigimu, Rusija pažeidė tarptautinius susitarimus ir praeitą savaitę vykdydama karines pratybas Karaliaučiaus krašte netoli Lietuvos sienos, ir dėl įsipareigojimų nevykdymo "tampa grėsminga visai Europai".

„Rusija elgiasi visur ne pagal tarptautinius standartus, pažeisdama bet kokius savo tarptautinius įsipareigojimus, o tai reiškia, kad Rusija tampa grėsminga visai Europai“, - sakė ji.

Tai D.Grybauskaitė kalbėjo prieš viršūnių susitikimą, kuriame ES šalių vadovai tarsis dėl pagalbos Ukrainai ir galimų sankcijų Rusijai.

Prieš susitikimą Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozu) paskelbė, kad Ukrainai planuojama skirti 11 mlrd. eurų per artimiausius porą metų.

Komentuodama papildomų  šešių JAV naikintuvių atsiuntimą Baltijos šalių oro policijos misijai sustiprinti, prezidentė teigė, kad „NATO reaguoja greitai ir tinkamai, o Europa dar nesugeba suprasti, kas vyksta'.

Ketvirtadienį paskelbtame interviu Vokietijos laikraščiui „Handelsblatt“ Rusijos prezidento Vladimiro Putino elgesį ji pavadino su Sovietų Sąjungos ir nacių Vokietijos elgesiu prieš Antrąjį pasaulinį karą.

„Matau ne tik sovietų stiliaus, bet netgi Stalino stiliaus grįžimą“, - sakė prezidentė.

„Prieš Antrąjį pasaulinį karą ir po jo Sovietų Sąjunga ir Vokietija žygiavo į kitas šalis argumentuodamos, kad turi apsaugoti ten esančius savo piliečius. Kalba, retorika ir elgesys anuomet buvo labai tapatūs tam, ką girdime ir matome šiandien“, - teigė ji.

Paklausta apie ekonomines sankcijas Rusijai, D.Grybauskaitė teigė, kad tai „priklausys nuo to, kaip vystysis situacija“, o pirmenybę reikia teikti dialogui.

„Turime būti labai atsargūs, negalime perimti Rusijos elgesio. Turėtume remtis mūsų civilizacijos pamatiniais principais ir teikti pirmenybę dialogui“, - sakė D.Grybauskaitė. Jos interviu vertimas paskelbtas prezidentės oficialioje svetainėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

UK

UK portretas
TAMPONAS zemelapi paziurek, Rusija turi netgi du priejimus prie Baltijos juros, apie ka tu cia svaigsti, fu..... cunt

optimistas .

optimistas . portretas
kokie karai absurdas,cia tik propaganda.

pripizdita

pripizdita portretas
maziau kiskis i nesavo reikalus tai bus Lietuvai geriau....[o jai prasidejo klimaksas tai reikia panaudot vaistukus......].Geriau ziurie kaip lietuvos zmones gyvena ir gals su galu ne suveda-jai cia darytum tvarka savo zmoniu gerovei ir rupintums kad Lietuvei gyventu nors truputi geriau tai butu nors nauduos.........JAU nusibodai su ta savo nesamone POLITIKA..........uz kni saiiiiiiiii
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių