- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nerimsta aistros dėl nupirktų straipsnių apie Lietuvą įtakingame leidinyje „Financial Times“. Konservatorių lyderiai kritikuojami, kad pasireklamavo už pinigus – 7 tūkst. eurų, esą galėjo pataupyti valstybės pinigus. Yra ir teigiančių, kad tai – normali praktika, pasakojama LNK reportaže.
Konservatoriai ne tik Lietuvoje, be ir visame pasaulyje dabar skleidžia naują žinutę apie dabartinę Vyriausybę ir ypač ministrą Gabrielių Landsbergį.
„Mūsų balsas yra labai stiprus, nes mes paprastai brėžiame tas gaires“, – sakė Seimo narys Žygimantas Pavilionis.
„Norint sustiprinti savo pripažinimą visuomenėje, konservatoriai tarsi pasiuntė tokiu būdu žinutę, kad čia jie ne visada pakankamai įvertinami, bet, žiūrėkite, mus užsienis labai vertina“, – komentavo Seimo narys Algirdas Butkevičius.
Konservatorių lyderiai atsidūrė viename įtakingiausių pasaulio verslo leidinių. „Financial Times“ išleido septynių straipsnių ciklą apie Lietuvos saugumą, užsienio politiką, istoriją, krepšinį ir verslo startuolius. Užsienio reikalų ministerija džiaugiasi ypatingu dėmesiu, kurį esą pats „Financial Times“ skyrė Lietuvai. Europarlamentaras Andrius Kubilius džiaugiasi kad dėl G. Landsbergio ir Ingridos Šimonytės lyderystės „Financial Times“ parašė tokius straipsnius. Rasa Juknevičienė vylėsi, kad pamatys Ramūną Karbauskį su Sauliumi Skverneliu, paaiškėjo, kad straipsnius apie Lietuvą Lietuva nupirko.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Žinote, norėta, kaip geriau, išėjo, kaip visada“, – paklaustas savo nuomonę išsakė ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Straipsnių ciklą apie Lietuvą nupirko agentūra „Investuok Lietuvoje“.
„Tikiu, kad buvo tų argumentų. „Financial Times“ – tikrai skaitomas leidinys“, – sakė Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
„Galutiniam turiniui tai įtakos neturi. Išperkamas realiai tik dėmesys ir garantija, kad apie Lietuvą bus rašoma tam tikru metu“, – kalbėjo „Investuok Lietuvoje“ rinkodaros vadovė Rūta Nemunytė.
„Financial Times“ sumokėta 7 tūkst. Eur.
„Buvo leista vieną kartą pasiūlyti savo temas, ką mes tikrai darėme. Kaipgi nepasinaudosime tokiu pasiūlymu?! Tačiau nei kontrakto sąlygose, nei darbiniuose susitikimuose nebuvo leidinio įsipareigojimo kažkaip į tuos siūlymus atsižvelgti“, – pabrėžė R. Nemunytė.
Verslo lyderiai, taip pat valdančiuosius konsultuojantis komunikacijos ekspertas sako, kad užsakomieji straipsniai šaliai reklamuoti yra normali praktika.
„Pamatę auditorijas, kiek žmonių pasiekia ši reklama, suprastumėme, kad čia ir ne kažkokie labai pinigai dideli, nei kažkas čia tokio išskirtinio“, – teigė komunikacijos konsultantas Arūnas Armalis.
„Financial Times“ auditorija – pasaulio politikos ir verslo lyderiai, investuotojai. „Investuok Lietuvoje“ tikslas – populiarinti Lietuvos vardą.
„Po straipsnio tarptautinėje žiniasklaidoje esame sulaukę ir potencialių investuotojų“, – sakė R. Nemunytė.
Bet neįprasta praktika nenurodyti, kad straipsniai nupirkti.
„Kad paskui žmogus, sužinojęs kaip iš tiesų tie straipsniai atsirado, nepasijustų apgautas. Šiuo atveju dalis vidaus auditorijų pajuto tokį kartėlį“, – savo pastebėjimus išreiškė A. Armalis.
Anot „Investuok Lietuvoje“, pirkti ne straipsniai, o garantija, kad „Financial Times“ parašys.
„Financial Times“ raportai yra laikomi redakcijos, o ne partnerių produktu. Todėl nėra žymimi, kaip užsakytas arba partnerių turinys. Užsakovas šiuo atveju – mes. Galutiniam turiniui jokios įtakos neturi“, – aiškino „Investuok Lietuvoje“ rinkodaros vadovė.
Keisčiausia ekspertams ir opozicijai konservatorių reakcija.
Kai perkama reklama konkretiems politikams, turime tokios labai aiškios valstybinės propagandos pavyzdį.
„Truputį džiaugdamiesi persistengė“, – pastebėjo komunikacijos konsultantas.
Sudarytas įspūdis, kad „Financial Times“ žurnalistai patys parašė apie Lietuvą.
„Valstybė gali užsisakyti reklamą, reklamuoti savo verslus, idėjas, turizmą… Ir tą daro visos valstybės. Bet kai perkama reklama konkretiems politikams, turime tokios labai aiškios valstybinės propagandos pavyzdį“, – kalbėjo Seimo narė Agnė Širinskienė.
Prezidentas G. Nausėda sako davęs ne vieną interviu pasaulio žiniasklaidai, bet mokėti nereikėjo. Ir esą ministrą Gabrielių Landsbergį pasaulio žiniasklaida dažnai kalbina savo iniciatyva, be pinigų.
„Šiandien susidomėjimas Lietuva, jos požiūriu į įvykius Ukrainoje, Baltarusijoje tikrai yra natūraliai didelis ir galima būtų sutaupyti Valstybės pinigų tiesiog duodant interviu“, – tokia buvo Lietuvos prezidento nuomonė.
Nors ir nupirkti, „Financial Times“ straipsniai kritiški. Kalbant apie Lietuvos politiką, Kinijos, Taivano atžvilgiu, cituojama: „Vienos Baltijos šalies politikas sako, kad lietuviai triukšmingi kaimynai. Kartais turėtų užsičiaupti“.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
G. Nausėda pasveikino U. von der Leyen EP patvirtinus naują Europos Komisiją
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasveikino Europos Komisijos (EK) pirmininkę Ursulą von der Leyen (Urzulą fon der Lajen) naujosios Europos Komisijos patvirtinimo proga. ...
-
Vilniaus miesto tarybos opozicijos lyderiu paskelbtas V. Sadauskas
Vilniaus miesto taryboje trečiadienį opozicijos lyderiu paskelbtas „Laisvės ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Vydūnas Sadauskas. ...
-
Aplinkos ministru „aušriečiai“ siūlo skirti Gamtos tyrimų centro vadovą S. Podėną
Valdančioji partija „Nemuno aušra“ siūlo Gamtos tyrimų centro vadovą Sigitą Podėną skirti į aplinkos ministro pareigas. ...
-
Lietuva jungiasi prie deklaracijos dėl povandeninių kabelių saugumo
Dažnėjant įvairiems incidentams Baltijos jūroje, kai pažeidžiami povandeniniai kabeliai ar kita infrastruktūra, Lietuva jungiasi prie deklaracijos, kuria siekiama užtikrinti šių kabelių saugumą. ...
-
Klausimas už milijoną: su kuriuo Lenkijos rinkimų nugalėtoju būtų lengviau susikalbėti Lietuvai?6
Netrukus startuos Lenkijos prezidento rinkimų kampanija, kurioje bus du aiškūs favoritai – liberalias ir kairiąsias jėgas atstovaujantis Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis ir dešiniųjų kandidatas Karolis Nawrockis. ...
-
K. Budriui rengiantis dirbti URM, Prezidentūroje – nauji patarėjai nacionaliniam saugumui2
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiajam patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Kęstučiui Budriui ruošiantis naujoms užsienio reikalų ministro pareigoms, šalies vadovo komandoje jau dirba du nauji šios srities patarėjai. ...
-
L. Kasčiūnas apie lėktuvo avariją: jokių ženklų, kad tai gali būti sabotažo aktas1
Laikinasis krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas tikina, kad pirminė analizė rodo, jog DHL lėktuvo avarija nebuvo nulemta sabotažo akto. Pasak jo, tokią preliminarią išvadą leidžią daryti pirminė analizė ir pokalbiai su i&scar...
-
G. Jeglinskas: VSD finansavimo augimo trajektorija turėtų būti panaši į krašto apsaugos3
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Giedrimas Jeglinskas sako, kad žvalgybos agentūrų veiklai skiriamas finansavimo augimas turėtų būti panašus į krašto apsaugos sistemos. ...
-
F. Jansonas: prezidentui pateikta G. Bartkaus kandidatūra į teisingumo ministrus4
Advokatas Gintautas Bartkus prezidentui pateiktas kaip kandidatas į teisingumo ministrus, sako šalies vadovo patarėjas Frederikas Jansonas. ...
-
I. Šimonytė: aš galiu sustoti ir pasakyti, kad vis dėlto nemažai pavyko padaryti (interviu)7
Nors į Seimo rinkimus kadenciją baigiančios premjerės vedami konservatoriai nepakartojo 2020 m. sėkmės ir liko dirbti opozicijoje, laikinoji ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė nemano, jog Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokr...