Politikai kritikuoja STT veiksmus prieš žiniasklaidą Pereiti į pagrindinį turinį

Politikai kritikuoja STT veiksmus prieš žiniasklaidą

2013-11-08 11:27
BNS inf.
Politikai kritikuoja STT veiksmus prieš žiniasklaidą
Politikai kritikuoja STT veiksmus prieš žiniasklaidą / A. Ufarto / Fotobanko nuotr.

Didžiausios Lietuvos politinės partijos penktadienį pasmerkė Lietuvos teisėsaugos veiksmus prieš žiniasklaidą, vykdant tyrimą dėl valstybės paslapties atskleidimo.

Socialdemokratų partija išplatintame pranešime pabrėžė, kad "žiniasklaidai turi būti užtikrinta demokratinė teisė neatskleisti savo šaltinio, žurnalistai negali būti persekiojami už informacijos visuomenei pateikimą".

"Teisėtvarkos institucijų pastarųjų dienų elgesys, nukreiptas prieš žurnalistus, ypač netoleruotinas Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos valstybei", - rašoma partijos pranešime spaudai.

Konservatorių lyderis Andrius Kubilius teigė, kad teisėsaugos veiksmai "sukelia abejonių, ar mūsų valstybėje žodžio laisvė ir žurnalistų laisvė yra pakankamai gerbiama".

"Situacija man atrodo absurdiška, ypač, kai tardomi žurnalistai. Tuo pačiu tai sukelia abejonių, ar mūsų valstybėje žodžio laisvė ir žurnalistų laisvė yra pakankamai gerbiama. Žurnalistus paversti atpirkimo ožiais už tai, kad kažkas pažeidė taisykles, paviešindamas tą informaciją, kuri net negali būti valstybės paslaptimi – nenormalu“, – pranešime spaudai teigė A.Kubilius.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis teigė, kad specialiųjų tarnybų veiksmai kelia didžiulį susirūpinimą.

"Mano galva, elgiamasi neadekvačiai esamai situacijai. Ar tai, kas vyksta, tikrai atitinka XXI amžiaus teisinės demokratinės valstybės požymius?", - socialiniame tinkle "Facebook" parašė E.Masiulis.

Didžiausia Baltijos šalyse naujienų agentūra BNS penktadienį pranešė smerkianti teisėsaugos institucijų spaudimą, kuriuo, jos teigimu, pažeidžiama žurnalisto teisė išsaugoti informacijos šaltinio paslaptį.

"Ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį. Specialiųjų tyrimų tarnyba tyrimo metu atliko kratą BNS redaktorės namuose, apklausai iškvietė šešis BNS darbuotojus, buvo paimti keli kompiuteriai", - teigiama BNS pranešime spaudai.

"Tokio masto precedento neturinčios procesinės prievartos priemonės, sutrikdžiusios BNS darbą, yra neproporcingos ir nepateisinamos. Žiniasklaidos persekiojimas – nedemokratinių šalių bruožas", - teigia BNS.

BNS taip pat ketina kreiptis į generalinį prokurorą ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovą reikalaudama paaiškinimų.

Seimo valdyba penktadienį nusprendė kreiptis į Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisiją ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, kad ji ištirtų STT veiksmus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų