Pirmoji šalies ponia: šiandien yra demokratijos šventė

Šalia sekmadienį prezidentu išrinkto ekonomisto Gitano Nausėdos dažnai galima matyti jo sutuoktinę Dianą, aktyviai dalyvavusią rinkimų kampanijoje ir tapsiančią pirmąja šalies ponia.

Tuo metu G. Nausėdos su pergale į Vilnių atvykusios pasveikinti užsienyje gyvenančios jo dukros viešumo kampanijos metu vengė ir sako, kad toliau sieks savo tikslų.

„Mes turime savo mokslus, savo karjeras ir savo užsibrėžtus tikslus, o tai šiek tiek kirtosi su tuo, ką norėjo daryti jis“, – BNS sakė Gedailė Nausėdaitė.

26-erių mergina šiuo metu baigia architektūros magistrantūrą Belgijoje ir sako po mokslų ieškosianti darbo.

„Mes norime visko pasiekti pačios“, – kalbėjo išrinktojo prezidento dukra.

G. Nausėdaitė sakė žinanti, kad „Lietuva prezidentu išsirinko žmogų, kuris ves Lietuvą į priekį, kuris geba įgyvendinti savo idėjas“.

Paklausta, kas pasikeis šeimos gyvenime, kita išrinktojo prezidento dukra, 23-erių Ugnė juokėsi: „Matyt, apsaugos atsiras“.

Surimtėjusi ji pridūrė: „Manau, kad vis tiek mes turime tą tikrą šeimos ryšį. Mes susitinkame, kalbame ir visų pirma esame šeima – ne prezidentas ir ne studentė.“

„Mes liksime tokie patys, tik gal aplinkui atsiras daugiau veiksmo ir žmonių“, – „Lietuvos ryto“ televizijai tvirtino U. Nausėdaitė.

Manau, kad vis tiek mes turime tą tikrą šeimos ryšį. Mes susitinkame, kalbame ir visų pirma esame šeima – ne prezidentas ir ne studentė.

Ji šiuo metu stažuojasi Paryžiaus Venseno Sen-Deni universitete, o nuo rudens studijuos magistrantūrą Pietų Korėjoje.

Pirmoji šalies ponia – protokolo lektorė

G. Nausėdos sutuoktinė dar rugsėjį atlydėjo jį prie Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro, kur ekonomistas paskelbė sieksiantis prezidento posto. Kalbą pasakė ir D. Nausėdienė.

55-erių būsima pirmoji šalies ponia aktyviai įsitraukė į kampaniją, aplankė keliasdešimt Lietuvos miestų, kur domėjosi socialinės atskirties ir socialinės rūpybos klausimais.

Ji lankėsi senelių, vaikų, pagalbos šeimai namuose bei neįgaliųjų užimtumo, socialinės globos, krizių centruose.

D. Nausėdienė kol kas nedetalizavo, koks bus jos, kaip pirmosios šalies ponios, vaidmuo.

„Kalbėkime apie viziją rytoj, poryt. Šį vakarą, aš manyčiau, kad tai yra per ankstyva“, – sakė ji.

„Pasidžiaukime šituo momentu. (...) Tai buvo įdomus demokratinis procesas, žengtelėjome didelį žingsnį, šiandien tai yra demokratijos šventė, tai, ko siekėme visi, puikus vakaras“, – pridūrė D. Nausėdienė.

Prieš beveik trisdešimtmetį su G. Nausėda susituokusi moteris gyveno ir mokėsi Klaipėdoje, studijavo siuvinių technologiją tuomečiame Kauno politechnikos institute.

Ji yra dirbusi pamainos meistre, technologe, vadovavo įvairioms siuvimo ateljė.

Kurį laiką gyvenusi Vokietijoje, D. Nausėdienė grįžo į Lietuvą, baigė ekonomikos mokslus, o vėliau dirbo tarptautinės prekybos apranga įmonės „H&M Hennes & Mauritz GBC AB“ atstovybėje Vilniuje.

Šiuo metu ji dėsto tarptautinį protokolą Vilniaus universiteto Verslo mokykloje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

KAUNAS

KAUNAS portretas
Aciu jum Prezidentiene ,kad aplanket KAUNO vaikus

ajgimantas

ajgimantas portretas
Lietuvai iki demokratijos kaip...

Ozys&Ozesnis

Ozys&Ozesnis portretas
Populizmas laimejo
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių