Viena iš priemonių, anot parlamentaro, vaiko pinigai, o svarbiausia - Vyriausybės įsipareigojimas tą sumą vaikams didinti. Įstatymo projektą dėl galimų įsipareigojimų Seimo narys jau yra registravęs.
„Džiaugiuosi, kad dėl mūsų įregistruoto projekto 30 eurų vaiko pinigų Seime ir Vyriausybėje buvo sutarta, tačiau labai svarbus Vyriausybės žingsnis būtų įsipareigojimas savo piliečiams. Dar šių metų rugpjūtį su kolegomis buvome įregistravę pasiūlymą, kad vaiko pinigai laipsniškai būtų didinami, o šeimas planuojantys būsimi tėvai aiškiai žinotų, kiek jų vaikučiai gaus valstybės lėšų. Mano siūlomas variantas įsipareigoti, kad iki 2018 m. gruodžio 31 d. būtų mokama 30 eurų išmoka, kaip jau yra sutarta, o 2019 m. ją padidinti dar 30 eurų ir iki 2019 m. gruodžio 31 d. mokėti 60 eurų išmoką už kiekvieną vaiką, nepaisant tėvų pajamų dydžio. Na, o nuo 2020 m. sausio 1 d. - ta išmoka galėtų būti 1 valstybės remiamų pajamų dydžio. Tokį pasiūlymą jau yra gavusi Vyriausybė, laukiama jos išvadų. Lėšų vaiko pinigams būtina surasti, juolab kad biudžeto padėtis gerėja, kuo džiaugiasi ir pats Vyriausybės vadovas. Demografinė padėtis nepagerės per vieną naktį, situacijai taisyti būtina valstybės parama šeimoms ir įsipareigojimai jau dabar“, - sako Seimo narys A. Palionis.
Įregistruotą projektą parlamentarą paskatino prisiminti Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentas Rolandas Tučas, atlikęs prognostinį Lietuvos gyventojų kaitos 2017-2021 m. tyrimą, kuriame prognozuojama, kad jau 2018 m. Lietuvoje bus fiksuotas mažiausias gimusių kūdikių skaičius per pastaruosius 60 metų. Kasmet bendras gimusių vaikų skaičius Lietuvoje gali mažėti maždaug 900-1 tūkst. kūdikių, o per penkerius metus sumažės maždaug (-12,6 proc.).
Naujausi komentarai