- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo narės Morganos Danielės prisipažinimas vienoje LNK laidoje, kad būdama trylikos traukė suktinę, o vėliau bandė ir kitų narkotikų, šokiravo Seimo opoziciją. M. Danielė, kuri yra ir Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė, verčiama iš posto. Valdantieji neslepia, kad tai – opozicijos kerštas už paleistas strėles į Algirdą Stončaitį, pasakojama LNK reportaže.
„Ne tik jos žodžiai, pati pozicija… Jeigu žmogus pirmininkauja tokioje komisijoje ir sako, kad vartojau, naudojau, manau, nėra šios komisijos uždavinys skatinti arba propaguoti tokį gyvenimo būdą“, – teigė Seimo narys Saulius Skvernelis.
„Seimo narė vargu ar gali būti tokios komisijos pirmininkė, kuomet daro viską, kad narkotikų vartojimas būtų liberalizuotas. Vis dėlto tai yra prevencijos komisija“, – savo nuomonę šiuo klausimu pareiškė ir Seimo narė Agnė Širinskienė.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
M. Danielė atkerta, kad opozicija užsiima tuščiu politikavimu.
„Nematau, kaip vaikystės ar paauglystės patirtys konkrečiai susijusios su žmogaus kompetencija priimti narkotikų politikos sprendimus ir remtis mokslo įrodymais“, – išsakė kontrargumentus M. Danielė.
Dalis atsitiktinai kalbintų žmonių mano, kad toks žmogus Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininke būti neturėtų.
„Aš jos nepažįstu, bet jokiu būdu negali“, – sakė gatvėje užkalbinta moteris.
„Manau, negali būti, nes tai nesuderinama“, – antrino kita pašnekovė.
„Manau, taip, gali būti pirmininke, nes turi patirties ir vienoje, ir kitoje pusėje. Tad nemanau, kad čia yra problema“, – sakė kitas praeivis.
M. Danielę palaiko koalicijos partneriai.
Kad opozicija nusprendžia taikyti principą dantis už dantį ir, susiradę kažkokią opozicijos komisijos pirmininkę, pasiūlo pareikšti jai nepasitikėjimą, – tokie pozicijos ir opozicijos tango vyksta nuolat.
„Morganos Danielės atveju tai yra išsakyta jos nuomonė vienoje laidoje. Vien dėl to pašalinti komisijos pirmininkę ar pirmininką yra perteklinė priemonė“, – konstatavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Tačiau netikėtai opozicija atsitraukė ir frakcijos vardu pasiūlė padaryti pertrauką iki kito posėdžio. Atidėti balsavimą „valstiečiai“ paprašė pamatę apytuštę posėdžių salę ir supratę, kad išversti iš Komisijos pirmininkės kėdės M. Danielės šiandien nepavyks. Tą pačią dieną buvo sprendžiamas ir Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko, opozicijos atstovo A. Stončaičio likimas.
„Valstybės saugumo departamente ir Specialiųjų tyrimų tarnyboje yra slapta pažyma, kurioje minimi galimi kažkokie tai pono A. Stončaičio ryšiai su abejotinos reputacijos žmonėmis. Tai yra faktas“, – pranešė Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas Bronislovas Matelis.
„Jokios pažymos nėra. Yra Kriminalinės žvalgybos vieno iš STT subjektų senas raštas Valstybės saugumo departamentui, kad buvo nepatikrinta, kad pirminė informacija gauta, bet tai nereiškia, kad A. Stončaičio atžvilgiu kriminalinė žvalgyba atliko kažkokius veiksmus“, – komentavo S. Skvernelis.
„Norint komentuoti kažkokias pažymas, prieš tai jas reikia turėti. Aš nesu matęs tokių pažymų gyvenime. Lygiai taip pat, kaip ir jūs, aš apie tai perskaitau tik spaudoje“, – sakė Antikorupcijos komisijos pirmininkas A. Stončaitis.
Seimo pirmininkė sako, kad A. Stončaitis turi trauktis.
„Mano nuomone, taip, nes nėra atsakyti visi klausimai ir nėra atsikratyta to šešėlio, kuris yra“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Opozicija tikina, kad šiais veiksmais valdantieji tik kenkia Antikorupcijos komisijos darbui.
„Mes jau praktiškai nuo gruodžio mėnesio pradžios nesugebame normaliai dirbti. Tad, manau, šiuo atveju yra akivaizdu – daug tyrimų, kurie valdantiesiems nebūtų palankūs, buvo sustabdyta. Pradedant nuo ministro Kęstučio Navicko patarėjo prekybos postais“, – aiškino A. Širinskienė.
Dėl A. Stončaičio likimo Seimo nariai balsavo slaptai.
„Kad būtų atleistas iš pareigų, balsavo 62, kad nebūtų atleistas, – 10 Seimo narių. Nutarimas buvo nepriimtas. Valdantiesiems pritrūko 9 balsų.
„Dėl pono A. Stončaičio istorija yra pakankamai sena. O kad opozicija nusprendžia taikyti principą dantis už dantį ir, susiradę kažkokią opozicijos komisijos pirmininkę, pasiūlo pareikšti jai nepasitikėjimą, – tokie pozicijos ir opozicijos tango vyksta nuolat“, – pašmaikštavo Ingrida Šimonytė.
O M. Danielės likimas bus sprendžiamas rytoj.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuva ir JAV sutarė bendradarbiauti kovojant su Rusijos hibridinėmis atakomis2
Lietuva ir Jungtinės Amerikos Valstijos sutarė bendradarbiauti kovodamos su priešiškomis hibridinėmis Rusijos atakomis prieš NATO sąjungininkus. ...
-
Reaguodamas į inicidentą Latvijoje, G. Nausėda prašo paramos rotaciniam oro gynybos modeliui9
Vizito Ukrainoje metu, kalbėdamas apie sekmadienį Latvijoje nukritusį droną, prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė rotacinio oro gynybos sistemos modelio svarbą bei prašė partnerių paramos modelio įgyvendinimui. ...
-
V. Zelenskis įvardijo, ko tikisi iš Lietuvos
Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą Kyjive priėmęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad tikisi tolesnės Lietuvos paramos, pradedant kitų partnerių įtikinimu dėl pagalbos ir baigiant didesniu verslo įsitraukimu atstatant &...
-
G. Nausėda: incidentai su rusų dronais Baltijos šalyse gali kartotis, reikia tam ruoštis4
Ukrainoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį perspėjo, kad incidentai, kai rusiški dronai pažeidžia Baltijos šalių oro erdvę, gali kartotis, ir paragino NATO pasirengti sudaryti realias galimybes ateityje juos numu&...
-
Politologai nusivylė partijų lyderiais: nebesiekia dvejetukininko lygio
Ekspertai kritiškai vertina politikų diskusijas jau kelias savaites vykstančiuose Seimo rinkimams skirtuose debatuose. Politologų teigimu, susidaro įspūdis, kad į naują Seimą patekti siekiantys politikai mažai ruošiasi viešoms dis...
-
G. Nausėda Kyjive: geriausia saugumo garantija Ukrainai – narystė ES
Geriausia saugumo garantija Ukrainai – tai jos narystė Europos Sąjungoje (ES), mano Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda. ...
-
VRK buvusios narystės Lietuvos nacionaldemokratų partijoje nenurodęs L. Kasčiūnas: tiesiog pamiršau9
Į Seimą kandidatuojantis krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) anketoje nenurodė anksčiau priklausęs Lietuvos nacionaldemokratų partijai, kuriai vadovavo žinomas neonacis Mindaugas Gervaldas-Murza. ...
-
Debatuose „laisviečiai“ sulaukė politinių oponentų kritikos: žmogaus teisėmis jie niekada nesirūpino4
Daug apie žmogaus teises kalbėjusi Laisvės partija ir jos pirmininkė Aušrinė Armonaitė ketvirtadienį vykusių debatų metu sulaukė politinių oponentų kritikos. Pasak jų, šiuo klausimu „laisviečiai“ rengė „politinį ...
-
Politikai žeria pažadus dėl naujųjų vaistų ligoniams – ryžto dar neregėti1
Pagal inovatyvių vaistų prieinamumą Lietuva velkasi visų Europos valstybių uodegoje: iš 167 inovatyvių vaistų, registruotų 2019–2022 metais, šių metų pradžioje buvo kompensuojama vos 14-a, tuo tarpu ES šalių vidurkis &nda...
-
Bundestago narys: socialdemokratui dirbti kartu su antisemitais yra visiškai nepriimtina4
Vokietijos Bundestago Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, socialdemokratas Michael Roth sako, kad demokratijos vertybes gerbiančios Europos partijos privalo išlaikyti „ugniasienę“ nuo kraštutinių partijų. Tai, akcentuoja Voki...