- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo opozicija naują parlamentinį tyrimą dėl politinės korupcijos buvusių vyriausybių valdymo laikotarpiu skundžia Konstituciniam Teismui (KT).
Opozicijos atstovų kreipimesi pažymima, kad Seimo politinei daugumai atliekant buvusių parlamentų veiklos tyrimus sunku tikėtis objektyvaus įvertinimo.
Anot kreipimosi, komisijai nėra suformuluoti konkretūs valstybinės svarbos klausimai, tad numatoma tirti iš esmės viską, kas vyko politiniame procese aštuonerius metus, o tai prieštarauja laikinųjų tyrimo komisijų ir parlamentinės kontrolės sampratai.
Kreipimąsi pasirašė 34 parlamentarai iš opozicinių frakcijų. Kreiptis į Konstitucinį Teismą reikia 29 Seimo narių parašų, toks kreipimasis nagrinėjamas įprasta tvarka.
„Parlamento dauguma siekia tirti esamos parlamento opozicijos, atskirų jos narių politinę veiklą, bei pateikti subjektyvų, politizuotą tos veiklos vertinimą. Be to, komisijos išvadų pateikimo data sutampa su prezidento rinkimų data, kas tokias prielaidas – siekti akivaizdžių politinių tikslų – dar labiau sustiprina“, – konservatorių pranešime cituojamas partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.
Pasak G. Landsbergio, „susidaro įspūdis, kad tokios komisijos valdantiesiems reikalingos kovai su opozicija ir premjero Sauliaus Skvernelio ruošimui prezidento rinkimams, o ne menamos tiesos išaiškinimui“.
Seimas šią savaitę ėmėsi naujo parlamentinio tyrimo dėl politinės korupcijos buvusių vyriausybių valdymo laikotarpiu. Tyrimui vadovaus „valstietė“ Agnė Širinskienė.
Sprendimas priimtas valdančiųjų ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos balsais.
Iš 12 komisijos narių septyni yra „valstiečių“ atstovai. Jos nariais taip pat paskirti du socialdarbiečiai, po vieną „tvarkietį“, liberalą ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovą.
Konservatoriai ir socialdemokratai atsisakė dalyvauti komisijos darbe.
Komisiją inicijavę „valstiečiai“ tvirtina, kad po pavasarį atlikto Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo kilo svarbių klausimų, kuriuos privalu atsakyti.
Komisija tirs 2008–2016 metų laikotarpį.
Komisija turėtų aiškintis suinteresuotų asmenų ar jų grupių galbūt neteisėtą įtaką, poveikį rinkimų eigai, koalicijų formavimui, parlamentinių frakcijų, atskirų politikų darbui, partijų ir visuomeninių judėjimų veiklai bei finansavimui, teisėkūros procesams, valstybės valdomų įmonių, viešųjų įstaigų vadovų, valdymo ar priežiūros organų narių rinkimui, skyrimui.
Taip pat siūloma pasidomėti, kokią informaciją teisėsaugos ir žvalgybos institucijos teikė kompetentingoms institucijoms, kaip į ją reaguota.
Savo išvadas tyrėjai turėtų pateikti iki kitų metų gegužės 1 dienos. Tuo metu vyks prezidento, Europos Parlamento rinkimų kampanija.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Laisvės partijos pirmininku išrinktas T. V. Raskevičius11
Laisvės partijos pirmininku išrinktas buvęs parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius. ...
-
„Laisviečiai“ ragina nesuteikti „Nemuno aušros“ kandidatams postų valdžioje9
Į Seimą nepatekusi Laisvės partija priėmė rezoliuciją, kuria smerkia antisemitizmą ir ragina prezidentą bei valdančiuosius nesuteikti „Nemuno aušrai“ pozicijų parlamente ir vykdomojoje valdžioje. ...
-
A. Armonaitė: Laisvės partijos greitis Lietuvai ir partiečiams galėjo būti per didelis4
Buvusi Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė svarsto, kad politinės jėgos greitis partijai ir Lietuvai galėjo būti per didelis. ...
-
Laisvės partija suvažiavimo metu rinks naują pirmininką9
Į Seimą nepatekusi Laisvės partija šeštadienį Vilniuje suvažiavimo metu rinks naują politinės jėgos pirmininką. ...
-
J. Pinskus tikina tebevadovaujantis Lietuvos regionų partijai5
Nors lapkričio pradžioje Lietuvos regionų partijos taryba laikinuoju pirmininku paskyrė Vytautą Kamblevičių, buvęs Seimo narys Jonas Pinskus tikina tebevadovaujantis šiai politinei jėgai. Politikas nurodo, jog tai patvirtino ir Teisingumo minis...
-
G. Paluckas kritusių V. Blinkevičiūtės reitingų nesureikšmina8
Po Seimo rinkimų pasirodžius pirmiesiems reitingams, paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas nesiima vertinti stipriai smukusio visuomenės palankumo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei. Anot jo, tai politologų pr...
-
V. Čmilytė-Nielsen atkirto F. Jansonui: liberalai dieną po rinkimų nepamiršta savo pažadų11
Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen nesutinka su prezidento vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono mintimis, neva jos vedama partija turėjo galimybę tapti naujos Seimo daugumos dalimi ir išstumti „Nemuno aušrą&ldqu...
-
Trys Kinijos atstovybės nariai paskelbti nepageidaujamais Lietuvoje13
Lietuva tris Kinijos atstovybės personalo narius paskelbė nepageidaujamais šalyje, Pekinui įteikta diplomatinė nota. ...
-
G. Paluckas viliasi, kad kandidatai į ministrus prezidentui paliko gerą įspūdį2
Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas viliasi, kad kandidatai į ministrus prezidentui Gitanui Nausėdai paliko gerą įspūdį. ...
-
Ūkininkų protestus rengusio I. Hofmano patirtį G. Paluckas laiko privalumu2
Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas „didžiuliu privalumu“ laiko tai, jog kandidatas į žemės ūkio ministrus Ignas Hofmanas organizavo šių metų pradžioje vykusius ūkininkų protestus. ...