- Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nuo rugsėjo 19-osios į Lietuvą galės atvykti Rusijos diplomatai, disidentai, pervežimo bendrovių darbuotojai bei Europos Sąjungos (ES) piliečių šeimų nariai.
Kaip BNS trečiadienį sakė vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas, jeigu Vyriausybė šiai tvarkai trečiadienį pritars, ji įsigalios nuo pirmadienio drauge su bendru Baltijos šalių ir Lenkijos ribojimu Rusijos piliečių atvykimui.
„Kiekvienam asmeniui, kuris atvyksta, vertinimas bus individualus ir bus vertinama pagal grėsmes, kurios numatytos šiai dienai Šengeno kodekse, – BNS sakė viceministras. – Ir bet kokiu atveju, jeigu asmuo kels grėsmę nacionaliniam saugumui, viešajai tvarkai, viešajai politikai arba vidaus saugumui, taip pat visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams, tai tokie asmenys papildomai įvertinus ir nuodugniai išnagrinėjus visas aplinkybes galės būti neįleidžiami.“
„Valstybės sienos apsaugos tarnyba sureaguodama ir turėdama pagrindus, kurie numatyti Bendrijos vizų kodekse, galės naikinti asmens turimą vizą“, – sakė jis.
Vyriausybei teikiami kriterijai, suderinti su Baltijos šalių ir Lenkijos atsakingais pareigūnais numato, kad į Lietuvą bus įleidžiami Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turintys Rusijos piliečiai.
Disidentai, asmenys, kurie yra persekiojami, asmenys, kurie galės pasiprašyti prieglobsčio Lietuvoje dėl jų nurodytų priežasčių.
Taip pat rusai ir toliau galės per Lietuvą tranzitu vykti į ir iš Kaliningrado traukiniais.
Į Lietuvą galės atvykti Rusijos piliečiai, kurie yra Lietuvos ar kitų Šengeno zonos valstybių piliečių šeimos nariai.
Bus įleidžiami tarptautiniame krovinių vežime ir įgulose dirbantys Rusijos piliečiai.
„Taip pat labai turbūt svarbu paminėti – asmenys, kurie atvyksta į Lietuvos Respubliką dėl humanitarinių priežasčių ir tų asmenų šeimų nariai: disidentai, asmenys, kurie yra persekiojami, asmenys, kurie galės pasiprašyti prieglobsčio Lietuvoje dėl jų nurodytų priežasčių“, – sakė V. Dmitrijevas.
Į Lietuvą ir toliau galės atvykti diplomatiniai kurjeriai bei diplomatinių įstaigų darbuotojai, jų šeimos nariai.
Viceministras vylėsi, kad pavyks sutarti dėl platesnės paramos šiems ribojimams, nes tai duotų veiksmingesnį efektą.
Rusijos piliečių neįleidimas į Lietuvą nustatytas Seimo nutarime dėl nepaprastosios padėties įvedimo iki gruodžio 16 dienos vidurnakčio.
Vyriausybė patvirtino: galės atvykti Rusijos disidentai, diplomatai
Baltijos šalims ir Lenkijai nuo pirmadienio uždarius sienas Rusijos piliečiams į Lietuvą bus įleidžiami Rusijos diplomatai, disidentai, pervežimo bendrovių darbuotojai bei Europos Sąjungos (ES) piliečių šeimų nariai.
Ministrų kabinetas trečiadienį patvirtino tokius kriterijus dėl Rusijos piliečių atvykimo į Lietuvos teritoriją nepaprastosios padėties metu.
Draudimas su tam tikromis išimtimis į Lietuvą atvykti Rusijos piliečiams numatytas Seimo antradienį priimtame nutarime dėl nepaprastosios padėties pratęsimo iki gruodžio vidurio.
„Rusijos karinė agresija Ukrainoje tęsiasi ir net trys ketvirtadaliai Rusijos piliečių palaiko karą Ukrainoje, o tokie asmenys, kurie siekia pakenkti mūsų ir ES kaimyninių valstybių saugumui, yra ir tarp atvykstančių į Lietuvą. Šios grėsmės kelia riziką nacionalinio saugumo interesams, tai sudaro pagrindą griežtesniam atvykstančių Rusijos piliečių individualiam patikrinimui“, – per Vyriausybės posėdį pristatydama nutarimą sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Spaudos konferencijoje po Vyriausybės posėdžio vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė pažymėjo, kad sprendimai neįleisti Rusijos piliečių „yra padiktuoti nacionalinio saugumo interesų“.
„Mūsų pagrindinis tikslas yra rūpintis Lietuvos žmonių saugumu ir tam mes naudosime visas saugumo stiprinimo priemones“, – teigė ministrė.
Mūsų pagrindinis tikslas yra rūpintis Lietuvos žmonių saugumu ir tam mes naudosime visas saugumo stiprinimo priemones.
Vidaus reikalų ministerijos parengti kriterijai, suderinti su Baltijos šalių ir Lenkijos atsakingais pareigūnais, numato, kad į Lietuvą bus įleidžiami Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turintys Rusijos piliečiai.
Į Lietuvą galės atvykti Rusijos piliečiai, kurie yra Lietuvos ar kitų Šengeno zonos valstybių piliečių šeimos nariai. Taip pat rusai ir toliau galės per Lietuvą tranzitu vykti į ir iš Kaliningrado traukiniais.
Bus įleidžiami tarptautiniame krovinių vežime ir įgulose dirbantys Rusijos piliečiai. Į Lietuvą ir toliau galės atvykti diplomatiniai kurjeriai bei diplomatinių įstaigų darbuotojai, jų šeimos nariai.
„Kas keičiasi: nuo 19 dienos per išorės sieną į Lietuvą bus įleidžiami Rusijos piliečiai ir jų šeimos nariai tik dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, tarptautinius pervežimus vykdančių ekipažų nariai, tranzitu per Lietuvą vykstantys Rusijos diplomatai, asmenys, turintys ES valstybės išduotą leidimą gyventi, taip pat ilgalaikę Šengeno valstybių nacionalinę vizą ar supaprastinto tranzito dokumentą turintys Rusijos piliečiai“, – kriterijus vardijo A. Bilotaitė.
Nepaprastoji padėtis Lietuvoje pratęsta iki gruodžio 16 dienos ir vidaus reikalų ministrė teigė šiuo metu negalinti pasakyti, kokia konkrečiai tvarka Rusijos piliečiams galios po šios datos, bet „vienaip ar kitaip sprendimai bus padaryti“.
„Kalbant apie nepaprastąją padėtį ir jos pratęsimą, jei paklaustumėt manęs, kad bus po trijų mėnesių, tikrai sunku pasakyti, ar ji bus pratęsta, ar ne, matyt priklausys nuo geopolitinės situacijos ir situacijos prie sienos su Baltarusija. Vienaip ar kitaip, ar tai bus nepaprastoji padėtis, ar kiti sprendimai, jie bus padaryti“, – sakė ministrė.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, atsisakydami įleisti kriterijų neatitinkantį Rusijos pilietį į Lietuvos teritoriją, turės teisę panaikinti arba atšaukti jo vizą. Per Vyriausybės posėdį ministrė teigė, jog tikimasi, kad tai veiks kaip atgrasymo priemonė, kad į šalį nebandytų patekti Vyriausybės nustatytų kriterijų neatitinkantys Rusijos piliečiai.
Lietuva, Latvija, Estija bei Lenkija sutarė Rusijos piliečių neįsileisti nuo rugsėjo 19 dienos. Valstybės sienos apsaugos tarnyba turės užtikrinti, kad per ES išorės sieną į Lietuvos teritoriją būtų įleidžiami tik Vyriausybės nustatytus kriterijus atitinkantys Rusijos piliečiai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Keli ministrai prasiilgino šventinį savaitgalį: kai kurie prie darbų grįš tik po Naujųjų7
Nors premjero Gintauto Palucko Vyriausybė dirba vos dvi savaites, keletas ministrų Kalėdų laikotarpiu suplanavo atostogas ir prasiilgino šventinį savaitgalį – gruodžio 27 d., penktadienį, keturi ministrai darbe nepasirodys. Keli jų ilsės...
-
Kokių mokesčių pakeitimų galima tikėtis kitąmet?1
Valdančiosios daugumos atstovai tikino nežinantys, kokius pasiūlymus dėl mokestinės reformos kitąmet atneš Vyriausybė, tačiau žada teikti prioritetą diskusijoms. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Algirdas Sysas sako, kad v...
-
Nausėda apie Žemaitaičio ultimatumus: tai kelia tam tikrų minčių28
Prezidentas Gitanas Nausėda tikina matąs „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio norą „siūbuoti koalicijos laivą“. ...
-
Šalies vadovai sveikina žydus su Chanukos šventės pradžia25
Prezidentas Gitanas Nausėda, premjeras Gintautas Paluckas bei užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys trečiadienį sveikina Lietuvos bei pasaulio žydus su Chanukos šventės pradžia. ...
-
Žemaitaitis: matau, kad Skvernelis nerimsta90
Nešventiškos Kalėdų išvakarės vos pradėjusioje dirbti koalicijoje. Remigijus Žemaitaitis grasina, kad jo nepaskyrus į Seimo vadovybę, Seimo Pirmininko postą reikėtų atimti ir iš Sauliaus Skvernelio. Šis ragina susik...
-
Jei ne Šimonytė, tai kas?54
Konservatoriai prieš didžiąsias metų šventes sulaukė nemalonių naujienų. Ekspremjerė Ingrida Šimonytė, laikyta pagrindine kandidate į partijos pirmininkes, paskelbė nesieksianti šio posto ir atsitrauksianti į užkulisius....
-
Politologai: Šimonytės sprendimas gali lemti krizę dešiniajame partijos flange21
Buvusiai premjerei Ingridai Šimonytei paskelbus, kad nesieks Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkės posto, dešiniajam partijos flangui gali pritrūkti lyderių, svarsto politologai. Pasak Mykolo Romerio...
-
Pavilionis sieks konservatorių partijos pirmininko posto20
Konservatorius Žygimantas Pavilionis sieks tapti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininku. Apie tai politikas pranešė antradienį socialiniame tinkle „Facebook“. ...
-
Mano, kad Blinkevičiūtė nedalyvaus socialdemokratų partijos pirmininko rinkimuose7
Artėjant Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimams, kairiosios politinės jėgos nariai neabejoja, kad tarp siūlomų kandidatų atsidurs premjero Gintauto Palucko ir dabartinės lyderės Vilijos Blinkevičiūtės pavardės. Visgi, social...
-
Šimonytė nekandidatuos į konservatorių partijos pirmininkus82
Ekspremjerė Ingrida Šimonytė nusprendė nekandidatuoti į Tėvynės Sąjungos sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkus. ...