„Šiuo metu valdantieji politinėje darbotvarkėje stokoja minčių, o vertybiniais klausimais atstovauja tik mažai daliai Lietuvos, ką rodo ir paskutinės visuomenės apklausos“, – antradienį išplatintame pranešime teigia LVŽS frakcijos seniūnė A. Norkienė.
Jos nuomone, vietoje skiriamo dėmesio kovai su COVID-19 pandemijos pasekmėmis, valdantieji piktina visuomenę siekdami jai primesti liberalias vertybes.
„Seimas renkasi gana neramiu laiku – valdantiesiems sunkiai sekasi kovoti su COVID-19 ekonominėmis ir socialinėmis pasekmėmis. Negana to, kyla visuomenės nepasitenkinimas dėl valdančiųjų bandymų jai primesti savo liberalias vertybes“, – sako opozicinės LVŽS frakcijos seniūnė.
Kaip vieną iš liberalių vertybių primetimo pavyzdžių A. Norkienė pateikia valdančiųjų kalbas dėl partnerystės įstatymo projekto.
„Valdantieji visą pasirengimo pavasario sesijai laikotarpį skyrė kalboms apie homoseksualių asmenų šeimų įteisinimą, kai tuo tarpu didžioji visuomenės dalis nedviprasmiškai pasisako už tradicinių šeimų puoselėjimą“, – teigė „valstietė“.
Valdantieji visą pasirengimo pavasario sesijai laikotarpį skyrė kalboms apie homoseksualių asmenų šeimų įteisinimą, kai tuo tarpu didžioji visuomenės dalis nedviprasmiškai pasisako už tradicinių šeimų puoselėjimą.
Ji taip pat kritikavo ir Vyriausybės planus kovoje su pandemijos ekonominėmis pasekmėmis. A. Norkienė mano, kad valdantieji nėra parengę tinkamų priemonių kovoje su augančiu nedarbu.
„Nedarbas sparčiai auga, darbdaviai nėra motyvuojami išsaugoti darbo vietas. Mes šioje sesijoje siūlysime sprendimus, kaip didinti nuo pandemijos nukentėjusių žmonių gerovę bei skatinti darbo rinkos stabilizavimą. Valstybė privalo užtikrinti bent 4 mėnesių valstybės subsidijas darbo užmokesčiui jau šiandien“, – opozicinių „valstiečių“ siūlymus komentavo A. Norkienė.
Frakcijos seniūnė nemato ir valdančiųjų vizijos kitais klausimais, pavyzdžiui, iniciatyvų, kaip vakcinaciją nuo COVID-19 daryti mažiau biurokratišką.
„Siūloma atsisakyti rašytinio sutikimo vakcinacijai ir, kaip ir išsikvietus greitąją pagalbą arba atvykus ambulatorinei apžiūrai, laikyti, kad žmogus pačiu atvykimo į skiepijimo vietą faktu patvirtina, kad sutinka būti vakcinuojamas nuo COVID-19. Vakcinacijos vietose būtų privalu teikti visapusę informaciją apie vakcinas, jų efektyvumą bei galimas paciento rizikas. Taigi, asmenų informavimas nenukentėtų“, – vakcinacijos procedūrų paprastinimo siekius komentavo A. Norkienė.
Dešiniųjų Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kritiškai įvertino ir opoziciniai Seimo socialdemokratai.
Naujausi komentarai