Lietuvos prezidentė ragina nebijoti pabėgėlių

 • Teksto dydis:

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina nebijoti pabėgėlių, kurie bus perkelti į Lietuvą, siekiant palengvinti naštą Pietų Europos šalims. Šalies vadovės teigimu, gerai integravęsi užsieniečiai bus naudingi valstybei.

„Nereikia bijoti tų žmonių, reikia jiems padėti, nes jie bėga nuo karo, persekiojimo ir bado“, - ketvirtadienį paskelbtame interviu LRT radijui sakė D.Grybauskaitė.

Lietuva per dvejus metus įsipareigojo priimti 325 pabėgėlius iš Afrikos ir Artimųjų Rytų. Europos šalys taip siekia palengvinti Italijai ir Graikijai tenkančią naštą.

D.Grybauskaitės teigimu, Lietuva jau turi patirties integruodama pabėgėlius - šiuo metu Lietuvoje jų gyvena daugiau kaip 350.

„Iššūkis yra, bet yra ir galimybė. Gerai integravęsi žmonės atneš Lietuvai naudos“, - kalbėjo prezidentė.

D.Grybauskaitė taip pat atkreipė dėmesį, kad už kiekvieną pabėgėlį Lietuvai iš Europos Sąjungos biudžeto bus skiriama nuo 6 tūkst. iki 10 tūkst. eurų.

Europos Sąjungos šalių vidaus reikalų ministrai pirmadienį sutarė dėl 32 tūkst. pabėgėlių perkėlimo iš Italijos ir Graikijos ir 22 tūkst. pabėgėlių, šiuo metu gyvenančių stovyklose už ES ribų.

Estija įsipareigojo priimti 150, Latvija - 250, Lenkija - 2 tūkst., Vokietija - per 12 tūkst. pabėgėlių.

Tarptautinė migracijos organizacijos duomenimis, šiais metais mėgindami per Viduržemio jūrą pasiekti Europą žuvo daugiau kaip 1900 migrantų. Šią pavojingą kelionę sėkmingai baigė apie 150 tūkst. žmonių.


Šiame straipsnyje: PabėgėliaiAfrikaLietuva

NAUJAUSI KOMENTARAI

Marija

Marija portretas
Gerb.Grybauskaite,kur dingo Jūsų demokratija apie kurią taip gražiai kalbate,argi Jūs pasiklausėte Lietuvos žmonių ar jie nori tų pabėgėlių,kas Jums suteikė teisę spręsti už Lietuvos piliečius. Akivaizdu, kad Jūs diktuojate savo valią,, visai šitai apgailėtinai vyriausybei,kuri bijo žioptelti prieš Jus.Nors premjeras kalbėjo tik apie 40 pabėgėlių, bet labai greitai sutiko priimti tiek kiek reikės. Puiku galime pasidžiaugti socdemais,jie gi taip "rūpinasi" Lietuvos žmonėmis,kad jiems ant galvų pasodina dar ir pabėgėlius.Bravo Butkevičiau Jūs tikras "vyras",tik ar sugebėsite sulyginti pabėgėliams suteiktas pragyvenimo sąlygas su skurstančių Lietuvos pensininkų ir bedarbių sąlygomis,kurie negali gauti darbo,o Jūs žadate įdarbinti visus pabėgėlius.Nebent su Prezidente sutarsite ir įdarbinsite prezidentūroje ir vyriausybėje,ką jums reiškia pinigų juk yra Lietuva turtuolių kraštas.

Anonimas

Anonimas portretas
komentaru nera viska kas parasyta teisinga

ww

ww portretas
Labai nevienodas pabegeliu paskirstymas,Lietuvai 325,gyventoju 2.904.391 (2015 m.),o stai Lenkijai 2 tukst.,o gyventoju 38.530.000 (2013 m.), tik 6 kart daugiau negu Lietuvai,o gyventoju Lenkijoje 13 kartu daugiau . Takiu atveju Lenkija turetu priimti apie 4300 pabegeliu. Cia matome,kaip Lietuvos valdzia "sugeba" pakovoti uz savo sali,kai didesnes salys priima daug maziau pabegeliu. Kaip visada - nesugeba pasipriesinti ES diktatui,o ir zmoniu neatsiklause,elgiasi,lyg Lietuva tik jiems priklausytu!
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių