Lenkijos ambasada reiškia pasipiktinimą dėl A. Valinsko žodžių apie V. Tomaševskį

  • Teksto dydis:

Lenkijos ambasada pirmadienį išreiškė pasipiktinimą dėl laidų vedėjo, buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko žodžių apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininką, europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį.

„Norėčiau pabrėžti, kad niekam negalima grasinti mirtimi, o viešas kurstymas padaryti nusikaltimą yra baudžiamas“, – pranešime teigė ambasadorė Urszula Doroszewska (Uršula Doroševska).

„Viešoje erdvėje nėra vietos neapykantos kalbai. Tikiuosi, kad Lietuvos visuomenė tinkamai sureaguos. Žodžio laisvė turi savo ribas tuo momentu, kai kitų teisės ar laisvės yra pažeidžiamos“, – sakė ji.

Norėčiau pabrėžti, kad niekam negalima grasinti mirtimi, o viešas kurstymas padaryti nusikaltimą yra baudžiamas.

Prokuratūra pirmadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos kurstymo po to, kai A. Valinskas interviu delfi.lt komentuodamas rinkimų rezultatus, pareiškė, jog tokius kaip V. Tomaševskis reikėtų šaudyti.

„Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris, gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto, yra antivalstybininkas. Tokius reikėtų šaudyti, šiaip jau. Po vieną į metus. Pradėti nuo jo“, – pareiškė A. Valinskas.

Šios ištraukos viešai prieinamame interviu nebėra, tačiau ją galima rasti perfilmuotą iš interviu internete.

A. Valinskas savo ruožtu teigia, kad jo žodžiai buvo išimti iš konteksto ir jais nebuvo kurstoma neapykanta. Jis tvirtina, kad jie turėtų būti suprasti kaip vaizdingas posakis.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę tam, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės ar kitų savybių.

Už tai gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunas tik kitas

kaunas tik kitas portretas
[tulpes@ ==pametiai lapti--lietuviskai --vyzhas,,nusalsi ne tik kanopas ,bet ir liezuvi,,,,graziai paprashysi--ishskaptuosime tau 15-17 to amziaus azuokines klumpikes --tik gerai pasmailink liezuvi...o su laptiais toil nenueisi ...cha

Kaunas

Kaunas portretas
O ktemlius nepsreiškė notos Vslinskui.O kodėl Lenkija juk Valdelmortas atstovauja rusija.

?

? portretas
Kodel konservatoriai nekencia Tamasevskio ? Ar del to kad jis pasisako uz krikscioniskas vertybes uz tradicine seima ?Kad sako kad niekada su caraiciu ir konservatoriais i koalicija neis? Nes Tamasevskio nuomone konservatoriai tik skriaudzia neturtingus lietuvos zmones kirsina skaldo ir blogina santikius su kaimynais!
VISI KOMENTARAI 33

Galerijos

Daugiau straipsnių