L. Linkevičius: ES vykdys karinių jūrų pajėgų misiją kovoje su nelegalia migracija Pereiti į pagrindinį turinį

L. Linkevičius: ES vykdys karinių jūrų pajėgų misiją kovoje su nelegalia migracija

2015-05-18 18:29
BNS inf.
Linas Linkevičius
Linas Linkevičius / AFP nuotr.

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ir gynybos ministrai pirmadienį nusprendė sukurti karinių jūrų pajėgų misiją, kuria bus siekiama užkirsti kelią ne tik nelegaliems migrantų srautams, tačiau ir iš esmės kovoti su migracijos iš Pietų problema.

„Mums pavyko sutarti dėl operacijos – dėl karinės Europos Sąjungos misijos, kuri bus organizuota Viduržemio jūroje ir tos misijos modalumai priklausys labai stipriai nuo to, kokį mandatą suteiks Jungtinių Tautų Saugumo Taryba. Taupant laiką, šie procesai vyksta lygiagrečiai ir Lietuva aktyviai dalyvauja abiejuose. (...) Šios misijos, kurią generuosime, tikslas bus ne tik užkardyti tuos kelius, kuomet  nelegali migracija plūsta į Europą, bet ir mėginti surasti priešnuodžius prieš priežastis“, – BNS pirmadienį telefonu iš Briuselio (Belgija) sakė L.Linkevičius.

Planuojama, kad ES karinės jūrų pajėgos operacijas pradėtų birželį. Jose turėtų dalyvauti karo laivai ir žvalgybos laivai, dislokuoti netoli Libijos krantų, iš kur išplaukia daugiausiai žmonių, rizikuojančių gyvybėmis, kad pasiektų Europos krantus. Dėl šios priežasties spręsti šį klausimą Saugumo Taryboje, pasak ministro, padėtų šios šalies kreipimasis.

„Labai pageidautina, kad būtų kreipimasis iš Libijos. Bet Libijoje nėra stabili padėtis (...) ir reikia iš tikrųjų labai intensyviai dirbti, kad turėtume sutikimą tos šalies. Nesinori tokį klausimą spręsti neatsižvelgiant į šalies, kurioje gali būti vykdomi tam tikri veiksmai, nuomonę. Čia tik vienas iš aspektų. Bet mes tikimės per šį mėnesį pasiekti sutarimą“, – sakė jis.

Virtinė katastrofų Viduržemio jūroje, per kurias šimtai iš Šiaurės Afrikos perpildytais ir nesaugiais laivais išplaukusių migrantų nuskendo mėgindami pasiekti Europos krantus, atkreipė tarptautinės bendruomenės dėmesį į nelegalios migracijos iš Pietų problemą.

Europos Komisija planuoja iki šių metų pabaigos parengti teisės aktus, pagal kuriuos imigrantų antplūdžio našta būtų tolygiai paskirstyta visoms ES šalims, nustatant įpareigojančias kvotas pagal įvairius kriterijus, tokius kaip ekonomikos būklė ir gyventojų skaičius.

Europos Komisija siūlo į Lietuvą perkelti 207 pabėgėlius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų