Kandidato į Seimą portretas: išsilavinęs, pasiturintis penkiasdešimtmetis

Statistinis kandidatas į Seimą yra aukštąjį išsilavinimą turintis penkiasdešimtmetis vyras, vardu Vytautas, kurio turtas, vertybiniai popieriai ir piniginės lėšos siekia beveik 147 tūkst. eurų.

Tokį statistinio kandidato portretą sudarė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), surinkusi duomenis apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis, informaciją apie turimus teistumus.

VRK penktadienį paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus – iš viso užregistruoti 1755 kandidatai. Palyginti su 2016 metais, šiemet į Seimą kandidatuoja beveik trimis su puse šimto (339) daugiau asmenų. Prieš ketverius metus VRK buvo registravusi 1416 kandidatų.

Kaip ir ankstesniuose Seimo rinkimuose, taip ir šiemet, dauguma kandidatų yra vyrai – jie sudaro 66,7 proc. kandidatų. Moterų rinkimuose dalyvauja kiek daugiau nei trečdalis – 33,3 procento.

Vyrai dominuoja absoliučioje daugumoje politinių partijų sąrašų. Vienintelė Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga savo gretose turi daugiau moterų, nei vyrų, jų šioje partijoje yra 63 proc. Mažiausiai moterų savo gretose turi Nacionalinis susivienijimas – jų skaičius šios partijos sąraše sudaro 15 procentų.

Palyginti su 2016 metų Seimo rinkimų kandidatų duomenimis, šiemet į Seimą kandidatuojančių asmenų su aukštuoju išsilavinimu yra 11 procentų daugiau.

Šiemet teikdami pareiškinius dokumentus 83 proc. kandidatų savo anketose nurodė turintys aukštąjį išsilavinimą, per praėjusius rinkimus tokių kandidatų buvo 72 proc.

4,3 proc. kandidatų nurodė turintys aukštesnįjį, 4,1 proc. – vidurinį su profesine kvalifikacija išsilavinimą. 7 proc. kandidatų pasirinko nenurodyti, kokius mokslus yra baigę.

Daugiausiai turinčių aukštąjį išsilavinimą kandidatų yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąraše (95 proc.), nepilnu procentiniu punktu nuo jų atsilieka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (94,3 proc.). Trečia šiame sąraše yra Lietuvos socialdemokratų partija su 92,1 proc. aukštąjį išsilavinimą turinčių kandidatų.

Mažiausias skaičius aukštąjį išsilavinimą turinčių kandidatų yra Centro partijos-tautininkų sąraše (59,5 proc.). Antroje vietoje pagal mažiausią aukštąjį mokslą baigusių kandidatų skaičių yra „Drąsos kelias“ (70 proc.), toliau – Lietuvos žaliųjų partija su 74,4 proc. aukštąjį išsilavinimą turinčių kandidatų.

Populiariausi šių metų Seimo rinkimuose kandidatuojančių vyrų vardai – Vytautas, Kęstutis, Saulius, Tomas, Arūnas. Tarp kandidačių moterų daugiausia yra turinčių Daivos, Linos, Janinos, Kristinos ir Rasos vardus.

Beveik 64 proc., nurodė, kad yra susituokę. 19 kandidatų (1,1 proc.) deklaravo esantys partnerystėje. Nevedusių (netekėjusių) yra 201 arba 11,4 proc. 48 kandidatai yra našliai, tai sudaro beveik 3 procentus.

Daugiau kaip 10 proc. kandidatų (187 asmenys) nurodė, jog yra išsiskyrę, o 185 kandidatai (10,5 proc.) duomenų apie savo šeimyninę padėtį nepateikė.

Teikdami pareiškinius dokumentus VRK, kandidatai privalėjo nurodyti savo teistumą. Tokį faktą nuslėpę asmenys buvo pašalinti iš kandidatų sąrašų.

Beveik 98 procentai kandidatuojančių į Seimą asmenų nurodė niekada nebuvę teisti. 2 procentai kandidatų savo teistumą deklaravo ir yra registruoti kandidatais į Seimo narius.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Bus renkamas 141 parlamentaras, 70 – pagal partijų iškeltus sąrašus ir 71 – vienmandatėse apygardose.NAUJAUSI KOMENTARAI

O ką?

O ką? portretas
Portretas pats tas. Tokių metų jau turi pakankamą patirtį, supratimą ir sugebėjimus dirbti tokį darbą. Kitas reikalas ar turi sąžinę ir padorumą?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių