I. Šimonytė: stabdant neteisėtus migrantus bus siekiama daugiau ES paramos

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Lietuva sieks gauti daugiau Europos Sąjungos (ES) finansinės paramos su neteisėta migracija tiesiogiai susiduriančioms šalims.

Premjerė pažymi, kad antrinė migracija, kai išorinę ES sieną kirtę migrantai keliauja toliau į Vakarų Europą, yra ne mažesnis iššūkis nei pirminė, su kuria tvarkytis tenka Bendrijos pakraštyje esančioms valstybėms.

„Tą klausimą mes kėlėm ir kelsim, kad tos valstybės narės, kurios turi objektyvią realybę būti pakraštyje Europos Sąjungos, visai nesvarbu, rytiniame ar pietiniame, per kurį ta nelegali migracija vyksta, turėtų sulaukti ir daugiau bendro solidarumo ir ES dėmesio priemonėms, kurios reikalingos sienoms apsaugoti“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

Ji teigė, kad „klausimas ar dėl fizinio barjero, ar dėl kitų sienos priežiūros priemonių solidaresnio finansavimo bus keliamas artimiausiu metu“.

Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad „pirminė migracija yra labai didelis iššūkis tai valstybei, kur žmonės kerta sieną, bet ne mažesnis iššūkis yra ir antrinė migracija, kai žmonės bando ar bėgti, ar kažkokiais kitais būdais atsidurti kitose ES valstybėse nei tose, į kurias pirma atvyko“.

Komentuodama siūlymus keisti Bendrijos migracijos politiką ji teigė, kad būtina pačiu pirminiu etapu atskirti pabėgėlius nuo ekonominių migrantų.

Dabartinę migracijos politiką turbūt galima apibūdinti taip, kad ji leidžia suplakti į vieną krūvą labai skirtingus dalykus.

„Dabartinę migracijos politiką turbūt galima apibūdinti taip, kad ji leidžia suplakti į vieną krūvą labai skirtingus dalykus, tai yra žmones, kurie išties ieško politinio prieglobsčio ar bėga nuo kažkokios stichinės nelaimės, objektyvios situacijos, ar žmonių, kuriems tiesiog atrodo, kad kitose šalyse yra žolė žalesnė ar dangus mėlynesnis“, – kalbėjo premjerė.

Lietuvos ir Lenkijos vyriausybės prieš porą savaičių bendro posėdžio Varšuvoje paragino ES peržiūrėti migracijos politiką, sudarant galimybę Bendrijos narėms tinkamai ir laiku reaguoti į hibridines grėsmes.

Lietuvos Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad taisyklės „turi būti geriau pritaikytos realioms gyvenimo situacijoms, nes dabar daugiausiai kalba apie klasikinį prieglobsčio prašytoją, kuris paprastai turi gerą priežastį siekti prieglobsčio kitose šalyje, tokią kaip politinis persekiojimas ar kitos humanitarinės priežastys“.

Lietuva ir Lenkija pastaraisiais mėnesiais susiduria su išaugusia neteisėta migracija per sienas su Baltarusija. Šalių pareigūnai kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Į šalį šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rus

Rus portretas
Subininiai tuos tvoros nepastatys bus kaip su duju laivu kad busim nepriklausomi nuo rusu duju bet deja dujos ir laivai atplaukia tik rusu o jankiu laivai i metus tik keli va cia parodo valdzios nemastyma ir nesugebejima dabar matosi ka turim ogi nuogus uzpakalius.

Dėl EP išdavėte Lietuvos žmonių saugumą ?

Dėl EP išdavėte Lietuvos žmonių saugumą ? portretas
Kita vertus, jeigu būtume iš karto stabdymo politiką įjungę... Stabdymo ir grąžinimo, apsukimo prie sienos, kaip vaizdžiai sakoma. Tai iš tikrųjų nebūtume gavę tokios europinės paramos iš kitų valstybių. Ne tik politinės, bet ir materialios. - Kitaip sakant, mums reikėjo truputį tapti auka tam, kad... - Šiek tiek. Ko gero, sutinku, kad reikėjo prisiimti tam tikrą krūvį, įsipareigojimą ir gauti paramą. Ir politinę paramą, kas labai svarbu. Nes kalbėti apie migracijos politikos pasikeitimą, įjungus pačius griežčiausius mechanizmus, būtų labai sudėtinga.

Morgana

Morgana portretas
Politinius žaidimus žaidžiat. Parodėt kaip rūpi nacionalinis saugumas. Kas norėjo tas ir ėjo ir dabar įleidžiat. Jas išlaikys tuos įleistas dėl humanitarinės pagalbos, kur jau ne. Nelegalių Išlaikytinių veisykla tampame politikų neveiksnumo dėka
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių