Parlamentaras R. A. Ručys nemalonią žinią išgirdo ligoninėje

  • Teksto dydis:

Seimas antradienį panaikino „tvarkiečio“ Rimo Antano Ručio teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl įtarimų kyšio ėmimu.

78 balsais Seimas atmetė Seimo laikinosios komisijos rezoliuciją, kuria siūlyta išsaugoti politiko imunitetą.

Remiantis Etikos ir procedūrų komisijos išvada, rezoliucijos atmetimas prieš balsavus ne mažiau kaip 71 nariui reiškia imuniteto panaikinimą, paaiškino posėdžiui pirmininkavęs socialdemokratas Algirdas Sysas.

Klausimas antradienį svarstytas nedalyvaujant pačiam R.A.Ručiui. Jo frakcijos kolegos per posėdį informavo, kad parlamentaras reanimobiliu išvežtas į Santariškių klinikas.

Prokurorai teigia surinkę duomenų, kad R.A.Ručys iš prodiuserio Rolando Skaisgirio paėmė šimtatūkstantinį kyšį, žadėdamas paveikti valstybės tarnautojus. Laikinosios komisijos pirmininkas „darbietis“ Kęstutis Daukšys žurnalistams pristatydamas sprendimą tvirtino, jog komisija byloje įžvelgė politinių motyvų.

Prokurorai buvusiam partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingajam sekretoriui R.A.Ručiui nori pateikti įtarimus dėl kyšio paėmimo ir apgaulingos buhalterijos tvarkymo organizavimo. Pagal Konstituciją, Seimo narys be parlamento sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

Generalinės prokuratūros duomenimis, Seimo narys veikdamas organizuotoje grupėje su tos pačios partijos nariais Algimantu Juocevičiumi ir Ervinu Raistenskiu 2013 metų spalį iš televizijos prodiuserio R.Skaisgirio priėmė kyšį. Minėta „tvarkiečių“ trijulė, esą veikdami grupėje, buvo pasiskirstę vaidmenimis - R.A.Ručys jai vadovavo ir koordinavo veiksmus, o tuometinis vidaus reikalų viceministras A.Juocevičius (dabar miręs) ir vidaus reikalų ministro patarėjas E.Raistenskis vykdė nurodymus.

Prokurorų duomenimis, „tvarkiečių“ nurodymu už tiksliai nenustatytą, bet ne mažesnį kaip 250 MGL (9,5 tūkst. eurų) kyšį daryta įtaka Vidaus reikalų ministerijos tarnautojams, kad jie organizuodami viešuosius pirkimus diskriminuotų kitus dalyvius ir neteisėtai proteguotų R.Skaisgirio atstovaujamas įstaigas. Iš viso minėti keturi viešieji pirkimai.

Mainais už tai prodiuseris turėjo suorganizuoti renginį „Pirk dramblį“, kuris, pasak Seimui pateiktos medžiagos, buvo skirtas populiarinti partiją „Tvarka ir teisingumas“ bei jos pirmininką Rolandą Paksą.

R.A.Ručys kaltę neigia.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Reiketu

Reiketu portretas
"tvarkyti" visu partiju vagis,ne tik paksiaus,nes ten ju knibzdete knibzda,todel ir sedi,kol isnes tik su grabu!

Kęstas Br.

Kęstas Br. portretas
Ką daryti su kyšiais? Galima pabandyti Singapūro metodą. Reikia pašalinti pagundą imti kyšius. Singapūro pavyzdžiu tam būtina sulyginti ministrų, teisėjų ir kitų aukščiausių pareigūnų atlyginimus su aukščiausiais atlyginimais versle. Todėl Singapūro valdininkai yra tarp geriausiai apmokamų burokratų pasaulyje. Užtat kyšininkavimas Singapūre yra labai žemas ir talentai pritraukiami į valstybės tarnybą (ne tokie, kaip lopšelio auklėtojo lygio Gabrielius Landsbergis pas mus, kartojantis: "O dabar, vaikučiai, neskriauskime ištisas socialines grupes, kaip pensininkai, nes tos grupės yra didelės". Kyšių daromi nuostoliai Lietuvos valstybei yra žymiai didesni, negu galimų aukštų atlyginimų svarbiausiems biurokratams suma. Suskystintų dujų terminalas, dėl kurio atnešamų nepakeliamų nuostolių verslas iš paskutiniųjų ginasi teismuose, yra kyšių paveiktų nuostolingų sprendimų pavyzdys. Daugiau apie tai - guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

Renė

Renė portretas
Gal ta Ručienė,kuri prieš rinkimus siuntinėjo man žinutes su prašymu už ją balsuoti,yra jo žmona?Įdomu,iš kur ji gavo mano telefono numerį.jo aš jai nesu davusi ,nes nepažįst jos.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių