Generalinė prokurorė kreipsis į Seimą dėl Bagdono neliečiamybės naikinimo

  • Teksto dydis:

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė ketvirtadienį kreipsis į Seimą dėl liberalo Andriaus Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Politikui „čekiukų“ byloje norima pateikti įtarimus dėl dokumento suklastojimo, disponavimo suklastotu dokumentu, sukčiavimo ir piktnaudžiavimo.

Teisėsaugos duomenimis, jis figūruoja ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Neringos savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu.

Politikas Neringos savivaldybės tarybos nario pareigas ėjo 2019–2020 metais. 2020-ųjų spalį jis buvo išrinktas į Seimą, o šiemet – perrinktas.

Pats A. Bagdonas teigė esąs nustebintas sprendimu kelti jam bylą. Parlamentaras sakė suklydęs pateikdamas 12 atsiskaitymų už kurą, kurių bendra suma siekia 580 eurų.

Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen BNS trečiadienį teigė raginsianti kolegą atsisakyti imuniteto supaprastinta tvarka, taip pat susistabdyti narystę partijoje.

Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat sakė besitikintis, kad A. Bagdonas pats paprašys panaikinti jo teisinę neliečiamybę.

A. Bagdonas yra Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narys.

Seimo statutas numato, kad politikui atsisakius teisinės neliečiamybės nesudaroma specialioji tyrimo komisija, o šis klausimas nagrinėjamas artimiausiame Seimo posėdyje kitą dieną.

Leidimą patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn turi duoti ne mažiau kaip 71 iš 141 parlamentaro.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Pagal neseniai priimtą Seimo statuto pataisą, jeigu Seimo narys, išklausęs generalinio prokuroro pranešimą dėl jo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio jo laisvės suvaržymo, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą sutinkąs, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, tyrimo komisija dėl to nesudaroma.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Trūksta žodžių. Finansų ministrė Skaistė pasisavinusi 19.000 eurų, kai paaiškėjo, grąžino, jai - nieko. O čia "didysis nusikaltėlis" - 500 eurų. Kas dedasi Lietuvoje? Ar visiems įstatymai vienodi?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių