- Greta Zulonaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pergalės plane numatyti punktai yra Vakarų nepadaryti namų darbai, sakė šalies vadovas Gitanas Nausėda.
„Šitie pagrindiniai V. Zelenskio plano elementai yra mūsų nepadaryti namų darbai iš esmės“, – ketvirtadienį žurnalistams Briuselyje sakė šalies vadovas.
Trečiadienį Ukrainos parlamentui pristatytą planą sudaro penki punktai: kvietimas Ukrainai prisijungti prie NATO, gynybos aspektas, atgrasymas nuo Rusijos agresijos, ekonomikos augimas ir bendradarbiavimas bei saugumo architektūra po karo.
„Ten nieko nėra naujo. Ten yra tai, ką mes norėjome padaryti, bet nepavyko Vilniaus viršūnių susitikime dėl Ukrainos pakvietimo tapti NATO nare, po to ir Vašingtone pasikartojo tas pats“, – teigė prezidentas.
„Kol mes nepadarome, tol mes esame toli nuo pergalės. Labai priežastiniai ryšiai čia yra savaime suprantami“, – kalbėjo G. Nausėda.
Pergalės planą V. Zelenskis pristatė ir Briuselyje vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje (EVT).
Aljanso vadovas Markas Rutte (Markas Riutė) pergalės planą vadino tvirtu signalu, tačiau nurodė, kad sutinka ne su visais jo punktais.
Kol mes nepadarome, tol mes esame toli nuo pergalės. Labai priežastiniai ryšiai čia yra savaime suprantami.
Kaip ketvirtadienį pranešė Prezidentūra, EVT diskusijoje dėl Ukrainos G. Nausėda pabrėžė, kad Lietuva visiškai remia Ukrainą ir V. Zelenskio pristatytą planą.
„Svarbu suteikti Ukrainai visą jai reikalingą karinę pagalbą. Ukrainos prašymas padidinti ugnies galią, įskaitant galimybę smogti tolimojo nuotolio smūgius kariniams objektams Rusijos teritorijoje, yra visiškai teisėtas. Taip pat būtina Ukrainai kuo greičiau suteikti 6,6 milijardo eurų paramą per Europos taikos priemonę“, – pranešime cituojamas prezidentas.
G. Nausėda taip pat teigė, kad artėjant žiemai ypač svarbi parama Ukrainos energetikos sektoriui. Be kita ko, pasak šalies vadovo, būtina riboti Rusijos galimybes tęsti karą, ES sankcijų politika turi būti tęsiama tiek prieš Rusiją, tiek prieš jai talkinančias šalis – Baltarusiją ir Iraną.
Prezidento G. Nausėdos teigimu, į 15-ąjį sankcijų paketą reikėtų įtraukti suskystintų gamtinių dujų, atominės energetikos sektoriaus įmones, bankus, toliau riboti dvigubos paskirties prekių eksportą, o siekiant riboti Rusijos karinę galią, būtina didinti tarifus Rusijos importui į ES.
Taip pat prezidentas atkreipė ES kolegų dėmesį į pastaruoju metu Rusijos kariuomenės vykdomas Ukrainos karių egzekucijas, kurios yra „akivaizdus Ženevos konvencijos dėl elgesio su karo belaisviais pažeidimas“.
Liepos mėnesį Vašingtone vykusiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Aljanso nariai sutarė, kad Ukraina negrįžtamai eina narystės link. Tačiau JAV ir Vokietija nepritaria neatidėliotinam prisijungimui, argumentuodamos, kad toks žingsnis praktiškai pradėtų NATO karą prieš Rusiją.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Dešimt tylos minučių“ organizatoriai ketina rengti naują mitingą: neišgirdot pirmosios žinutės
Šią savaitę ir prie parlamento rūmų vykusio protesto „Dešimt tylos minučių“ organizatoriai ketina rengti naują mitingą. Kitą ketvirtadienį planuojama dar kartą rinktis prie Seimo ir reikalauti valdančiųjų nutraukti bendr...
-
G. Paluckas Vyriausybėje žada siekti lyčių balanso: kompetentingų moterų tikrai bus4
Rinkimus laimėjusių socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas tikina, kad sieks užtikrinti lyčių lygybę jo vadovaujamame Ministrų kabinete. Tiesa, politikas pabrėžia – tai priklausys ir nuo kitų ministrus į Vyriausybę delegu...
-
R. Žemaitaičiui – ypatingas užsienio žiniasklaidos dėmesys20
Seimo rinkimai bei valdančiosios koalicijos formavimas sulaukė ypač didelio užsienio žiniasklaidos dėmesio. Kaip rodo žiniasklaidos stebėsenos ir tyrimų bendrovės „Mediaskopas“ duomenys, nuo spalio mėnesio pradžios užsienio naujienų p...
-
Į Lietuvą atvyksta Taivano užsienio reikalų ministras10
Į Lietuvą su delegacija atvyksta Taivano užsienio reikalų ministras Lin Chia-lungas (Lin Čia-lungas). ...
-
Potencialia ministre įvardijama I. Ruginienė: keturių darbo dienų savaitė – neišvengiama (interviu)13
Potencialia naująja socialinės apsaugos ir darbo ministre įvardijama Seimo narė Inga Ruginienė tvirtina, kad pokyčiai pensijų kaupimo sistemoje yra vienas iš esminių darbų, kuriuos reikės įgyvendinti naujoje parlamento kadencijoje. Ji tikina,...
-
R. Juknevičienė – Europos Parlamento pagrindinė pranešėja Sakartvelui29
Europos Parlamento (EP) narė Rasa Juknevičienė šią savaitę paskirta EP nuolatine pranešėja Sakartvelui. ...
-
G. Landsbergis: tegul kanclerio skambutis V. Putinui būna nesėkmingos strategijos pabaiga12
Vokietijos kancleriui Olafui Scholzui (Olafui Šolcui) penktadienį paskambinus Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikisi, kad tai „paskutinis nesėkmingos strategijos atodūsis“. ...
-
S. Skvernelis svarsto apie pirmąjį užsienio vizitą: tarp prioritetų – Baltijos šalys, Ukraina10
Naujasis Seimo pirmininkas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis dar nenusprendė, kur vyks pirmojo užsienio vizito kaip parlamento vadovas. Anot politiko, tarp prioritetinių krypčių – Baltijos šalys, k...
-
Didžiausias skandalas Lietuvos versle: biurokratizmo pelkėje užklimpo milijardinės investicijos24
Lietuvos įmonė „Teltonika“ sako esanti priversta stabdyti lustų gamybos projektą. Stabdomi darbai reiškia, kad Lietuva praranda beveik 4 milijardų eurų investicijas, nebus kuriamos tūkstantinės darbo vietos su vidutiniais 10 tūkst. ...
-
G. Palucko atsakas prezidentūrai: nereikia lankstyti Konstitucijos46
Prezidento vyriausiajam patarėjui Frederikui Jansonui nurodant, jog kandidatą į naujosios Vyriausybės užsienio reikalų ministrus turėtų siūlyti šalies vadovas, socialdemokratų pretendentas į premjerus Gintautas Paluckas leidžia suprasti, kad...