G. Nausėda: situacija Baltarusijoje nesikeičia, Europa turi svarstyti sankcijas

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad situacija Baltarusijoje nesikeičia, todėl Europa turi neapsigauti ir galvoti apie antrą sankcijų paketą Minsko režimui.

Jis tai sakė ketvirtadienį Briuselyje atvykęs į Europos Vadovų Tarybos susitikimą.

„Deja, turiu pasakyti, kad situacija nesikeičia ir mes matome režimo pastangas bausti ir persekioti Baltarusijos žmones, taikius protestuotojus“, – žurnalistams sakė Lietuvos vadovas.

Jo teigimu, Europa turi imtis koordinuotų pastangų ir politikos, kalbant apie Baltarusijos režimą.

G. Nausėda taip pat pabrėžė, kad negalima apsigauti autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos bandymais laimėti daugiau laiko kontroliuojant situaciją.

Deja, turiu pasakyti, kad situacija nesikeičia ir mes matome režimo pastangas bausti ir persekioti Baltarusijos žmones, taikius protestuotojus.

„Mes neturime apsigauti asmeniniais A. Lukašenkos veiksmais – turiu minty jo susitikimą su kalėjimuose esančiais žmonėmis, opozicijos lyderiais“, – teigė G. Nausėda.

„Manau, kad tai yra bandymas laimėti laiko ir kontroliuoti situaciją, dėl to Europos Sąjunga turėtų apsvarstyti antrą žingsnį – antrą sankcijų paketą“, – pridūrė jis.

Lietuvos prezidentas taip pat išreiškė padėką Europos šalims, kurios atšaukė savo ambasadorius konsultacijoms po to, kai susimažinti ambasadoje dirbančių diplomatų kiekį Lietuvai ir Lenkijai liepė Minsko režimas.

G. Nausėda pasidžiaugė šalių solidarumu.

Svarbu išlaikyti kuo glaudesnius Britanijos ryšius su ES

Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės santykiai turi išlikti kaip įmanoma glaudesni, kad ir kaip pasibaigtų derybos dėl prekybos santykių, teigia Lietuvos prezidentas G. Nausėda.

Jis ketvirtadienį ir penktadienį dalyvauja Europos viršūnių susitikime Briuselyje, kur santykiai po „Brexito“ – viena pagrindinių temų.

„Nepaisant to, koks bus scenarijus, manau, kad labai svarbu išlaikyti Jungtinę Karalystę kaip įmanoma arčiau Europos Sąjungos“, – žurnalistams Briuselyje sakė G. Nausėda.

Jis teigė, kad Europa turi būti pasiruošusi abiem „Brexito“ scenarijams, o jeigu susitarimas nebūtų pasiektas, reikalingas planas „nenumatytiems atvejams“.

Lietuvos prezidentas taip pat dėkojo „Brexito“ derybininkui iš Europos Sąjungos pusės Michelui Barnier (Mišeliui Barnjė) už pastangas galutinai susitarti su Jungtine Karalyste.

„Visi yra suinteresuoti pasiekti susitarimą“, – teigė Lietuvos vadovas.

Europos Sąjungos pareigūnai pastaruoju metu vis garsiau perspėja, kad deryboms dėl prekybos su Jungtine Karalyste po „Brexito“ skirtas laikas artėja prie pabaigos.

Daugiausia diskusijų kelia vienodas konkurencijos sąlygas užtikrinančios taisyklės ir leidimas Europos Sąjungos žvejams žvejoti britų vandenyse.NAUJAUSI KOMENTARAI

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
As sakyciau tiesiog fantastiskas to kur pasirasineja blogus istaymus pastebejimas. Gal net sakyciau pirmas, kuris yra absoliuciai tikslus ir teisingas. Baltarusijos Respublikoje niekas nepasikeite isskyrus , kad oziu ferma nebeteks tranzito ir desimt prisiktabereciu diplomatu liko be diplomu

Čiubaka

Čiubaka portretas
ilgas viduriuoja kaip prieš užjūrio šeimininkus reikės atsiskaityti už dorelius skirtus nepavykusiai revoliucijai

Ot

Ot portretas
Tai bent viršūnėlės, vienas trokšta kaimyno kraujo, kitas būtinai sankcijų jam. Kaip narkotikų prisiriję.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių