Etikos sargai dėl kanapių dekriminalizavimo Seimui siūlo grįžti į svarstymo stadiją

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui (TTK) nesikreipus ekspertinio vertinimo dėl nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo projektų, pažeistas Seimo statutas, todėl siūloma grįžti į ankstesnę jų svarstymo stadiją.

Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Etikos ir procedūrų komisija. Už ją balsavo keturi komisijos nariai, vienas buvo prieš ir du susilaikė.

Vienas iš išvados rengėjų buvo liberalas Andrius Bagdonas.

Etikos sargai atkreipė dėmesį, kad Seimo statutas įpareigoja pagrindinį komitetą kreiptis ekspertinio vertinimo, jeigu tokią iniciatyvą savo parašais arba dėl to balsuodami Seimo posėdyje paremia ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų.

Anot komisijos, konstatavus padarytą pažeidimą, balsavimas dėl projektų gali būti pakartotas ar svarstymas tęsiamas nuo tos stadijos, kai buvo padarytas pažeidimas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė „valstietė“ Aušrinė Norkienė pabrėžė, kad komisijos išvada dėl svarstymo procedūros pradėjimo iš naujo yra rekomendacinio pobūdžio.

„Sprendimą, ar grįžti į ankstesnę stadiją, priima Seimas. Visada taip būdavo“, – teigė ji.

Atlikti projektų ekspertinį vertinimą siūlė kai kurie Seimo opozicijos atstovai.

Dėl to ir reikalaujame perbalsavimo po to, kai ekspertai pateiks savo išvadas.

„Ekspertų išvados galėjo pakeisti ir Seimo narių nuomonę balsuojant. Jos yra neabejotinai reikšmingos teisėkūros procese, antraip statutas nenumatytų privalomo įstatymo svarstymo sustabdymo tol, kol laukiama ekspertų išvados. Dėl to ir reikalaujame perbalsavimo po to, kai ekspertai pateiks savo išvadas“, – kreipimesi į Etikos komisiją teigė Seimo Regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė.

Seimas gruodį per svarstymą vieno balso skirtumu pritarė, kad atsakomybė už disponavimą nedideliu kiekiu kanapių ar jų dalių, kanapių aliejaus, kanapių dervos, kanapių ekstraktų ar tinktūrų be tikslo platinti turėtų būti numatyta Administracinių nusižengimų kodekse. Tačiau pritrūko balsų tą pačią veiką išbraukti iš Baudžiamojo kodekso.

Šiuo metu už disponavimą nedideliu kiekiu bet kokių narkotinių medžiagų gresia baudžiamoji atsakomybė.

Laisvės frakcija, palaikoma dalies koalicijos partnerių liberalų ir konservatorių, siekia, kad už kanapių turėjimą būtų taikoma tik administracinė atsakomybė.

Teisės aktų projektai iki priėmimo Seime turi įveikti tris stadijas – pateikimo, svarstymo ir priėmimo. Po pateikimo iki priėmimo juos dar svarsto parlamentiniai komitetai.

Siekis dekriminalizuoti kai kurių narkotinių medžiagų įsigijimą ir turėjimą nėra pirmas šios kadencijos Seime – parlamentarai 2021-ųjų lapkritį atmetė tai numačiusias pataisas.

Praėjusios kadencijos „valstiečių“ Seimas yra patvirtinęs tuometinio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovautos Sveikatos apsaugos ministerijos rengtą Valstybinę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos 2018–2028 metams programą, joje irgi įrašytas siekis dekriminalizuoti mažiau pavojingas su narkotikų vartojimu susijusias veikas, už jas numatant administracinę atsakomybę.

2018 metais Seimas du kartus atmetė pataisas dėl nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimo dekriminalizavimo.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas šių metų pradžioje skelbė, kad narkotikų paplitimas Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus išaugo pusantro karto.NAUJAUSI KOMENTARAI

KAI KAM VISAI PASIMAIŠĖ PROTAS

KAI KAM VISAI PASIMAIŠĖ PROTAS portretas
Kas darosi šios kadencijos seime? Tai, kas visiškai nepriimtina Lietuvai - vaivorikštyniai, narkomanai, vienalytės santuokos kaip buldozeriu stumiama viską ĮTEISINTI...Jau šiandien baisu išeiti vakare į gatvę, o kas bus jeigu dar visą tai įteisinsite?

Anonimas

Anonimas portretas
Seime sėdi vieni kanapinei

> ogi

> ogi portretas
Dejim skersa mes ant to tavo petrelio kvailelio ir ant visu kacapu. Ka cia norejai pasakyt ir kam tie klaustukai?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių