E. Gentvilas: Liberalų sąjūdžiui tendencijos geros

Opozicinio Liberalų sąjūdžio vienas iš lyderių Eugenijus Gentvilas teigia, kad pirmieji Seimo rinkimų rezultatai nuteikia optimistiškai, tačiau daug kas priklausys nuo balsavimo rezultatų sostinėje.

„Žiūriu ankstesnių rinkimų tendencijas (...) Mes niekada nesiekdavome 5 proc. tokioje stadijoje, bet visada pereidavome 5 proc. (...) Kaip seksis Laisvės partijai Vilniuje – nuo to priklausys: ar jie daug mūsų balsų pasiims, ar mažai“, – žurnalistams sakė E. Gentvilas.

„Mūsų partijos atžvilgiu tendencijos geros. Kalbant apie galimą dešiniojo centro koaliciją tendencijos irgi pakankamai geros“, – sakė jis.

Seimo narys pripažino, kad Aušrinės Armonaitės vadovaujama Laisvės partija perėmė dalį Liberalų sąjūdžio rinkėjų.

„Aišku, kad jie paima dalį mūsų balsų, mūsų potencialių rinkėjų balsų, tai apmaudu. Mano manymu, jie paima ir dalį konservatorių liberaliojo sparno balsų. (...) Linkiu jiems (Laisvės partijai – BNS) sėkmės net ir tuo atveju, kad jie dalį mūsų balsų „suvalgo“. Tačiau, jeigu jie nepraeina 5 proc., tikrai bus didelis apmaudas, nes tai bus nuplaukę balsai“, – sakė politikas.

Šiek tiek anksčiau sekmadienio vakarą E. Gentvilas pažymėjo, esą mažesnis aktyvumas kaimiškuose rajonuose liudija, kad valdžios siekis pelnyti rinkėjų pasitikėjimą vienkartinėmis išmokomis nepasiteisino.

Jis sako besitikintis, kad Liberalų sąjūdis Seimo rinkimuose iškovos iki dešimtadalio rinkėjų balsų.

„Spėju, 8,5–10,5 procento. Tikrai dar net nepasianalizavau aktyvumo, bet pastebėtinas dalykas: valdžios triukai, pavyzdžiui, su 200 eurų vienkartine išmoka nepavyko – juk valdžia, skirdama tuos pinigėlius pensininkams, pirmiausia turbūt galvojo apie savo tradicinį rinkėją kaimiškuose rajonuose. O kaimiškuose rajonuose aktyvumas yra mažesnis“, – žurnalistams sekmadienio vakarą sakė E. Gentvilas.

„Miestų apygardose – Vilnius, Kaunas yra didžiulis aktyvumas. Miestų gyventojai, matyt, taip lengvai nepasiduoda tai „numesto kaulo“ euforijai“, – pridūrė jis.

Pasak politiko, vienas iš veiksnių, kodėl liberalai turėtų sulaukti, palyginti didelio rinkėjų palaikymo, yra stipri lyderė – nuo pernai rugsėjo partijos vairą perėmusi Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Šiandien turime lyderę, kuri savotiškai startuoja kaip partijos pirmininkė, jos pirmieji rinkimai. Aš labai džiaugiuosi, kad Viktorija puikiai pasirodė. Galų gale mes esame viena iš dviejų partijų, kuri sugebėjome iškelti kandidatus visose 71 apygardoje. Tai yra tam tikras sėkmės matas, sėkmės pagrindas“, – kalbėjo E. Gentvilas.

Šiuo metu Seimo opozicijoje dirbantis Liberalų sąjūdis 2016 metais iškovojo 14 mandatų ir liko ketvirtoje vietoje po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos socialdemokratų partijos. Šiuo metu Seime Liberalų sąjūdžio frakcija turi dešimt atstovų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus daugiau kaip dviejų trečdalių rinkimų apylinkių balsus Liberalų sąjūdis yra šeštoje vietoje su 5,91 proc. balsų. Liberalus lenkia penktoje vietoje esanti Laisvės partija su 6,45 proc. balsų.

Pirmauja valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), antra yra opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), trečia – Darbo partija, ketvirta – Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).

Vienmandatėse rinkimų apygardose šiuo metu pirmauja penki Liberalų sąjūdžio politikai. Tuo metu Vilniaus Pilaitės-Karoliniškių rinkimų apygardoje, kur iššūkį premjerui Sauliui Skverneliui metė ir E. Gentvilas, lyderiauja konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. 

Aktyvumo žemėlapis

Rezultatų žemėlapis

 NAUJAUSI KOMENTARAI

bl

bl portretas
debilai buduliai rinkėjai. Patys sau daro bloga. Ruoškitės pensiju mažinimui ir bankų su verslu kėlimui. Šitie nieko daugiau gyvenime nėra dare.Kur Masiulis bl?

jooo

jooo portretas
duok tokiam valdzia tai paskutinius atims is vargso pensininko?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių