Rašte, su kuriuo susipažino ir ELTA, nurodoma, jog R. Puchovičius Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pripažintas vengęs mokestinės prievolės. Todėl, opozicinių frakcijų manymu, „aušriečiui“ tebedirbant Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK), kyla abejonių dėl jo nešališkumo.
„Atsižvelgiant į tai, kad Seimo narys šiuo metu yra Biudžeto ir finansų komiteto narys, dalyvauja diskusijose ir teikia iniciatyvas, susijusias su mokesčių politika, kyla pagrįstų abejonių dėl jo nešališkumo ir viešųjų bei privačių interesų derinimo principų laikymosi“, – rašoma kreipimesi į Etikos ir procedūrų komisiją.
Opozicija ragina pradėti tyrimą ir, nustačius, jog esama pagrindo interesų konfliktui – rekomenduoti R. Puchovičiui „susilaikyti nuo dalyvavimo iniciatyvose, balsavimuose ar viešuose pasisakymuose, susijusiuose su mokesčių politika ir jos formavimu“.
„Tikėtina, kad tokia rekomendacija padėtų apsaugoti Seimo, kaip institucijos, reputaciją ir stiprintų visuomenės pasitikėjimą jos priimamais sprendimais“, – teigiama rašte komisijai.
Kaip skelbta, Seimo liberalai ir konservatoriai dėl R. Puchovičiaus kreipėsi ir į parlamento pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami pašalinti „Nemuno aušros“ narį iš BFK gretų.
Penktadienį LRT televizijai Seimo pirmininkas teigė, jog sprendimus dėl R. Puchovičiaus likimo komitete turėtų priimti pati „Nemuno aušra“.
Pats R. Puchovičius Eltai šią savaitę teigė neketinantis trauktis iš BFK.
„Aš nesijaučiu, kad norėjau kažką apgauti. Aš esu akcininkas keliose įmonėse ir niekas nekalba, kad už tai moku po pusantro milijono eurų mokesčių į metus, o dėl 100 tūkst. eurų mane vagimi pavadino“, – teigė R. Puchovičius.
ELTA primena, kad ketvirtadienį „Redakcijos“ žurnalistai pranešė, jog 2022 m. VMI pripažino, jog parlamentaras R. Puchovičius elgėsi neskaidriai pardavinėdamas brangius kotedžus. Inspekcija konstatavo, kad dar prieš tapdamas Seimo nariu R. Puchovičius padarė žalą valstybės biudžetui ir nurodė jam sumokėti beveik 100 tūkst. eurų nedeklaruotų mokesčių. Tokį sprendimą patvirtino ir teismas.
Pasak inspekcijos, parlamentaras, siekdamas išvengti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir pasinaudoti lengvatomis, bandė apsimesti, kad pardavinėja savo asmeninį turtą ir Vilniuje parduodamuose kotedžuose registruodavo savo gyvenamąją vietą – nors realiai jose negyvendavo. VMI teigimu, iš šešių įsigytų objektų, skirtų perpardavimui, R. Puchovičius trijuose iš jų deklaravo savo gyvenamąją vietą.
(be temos)
(be temos)