Šventė gamtoje – geriausia dovana bet kuria proga Pereiti į pagrindinį turinį

Šventė gamtoje – geriausia dovana bet kuria proga

2019-07-10 16:29

Gimtadienis, vardynos, krikštynos, vestuvės – kad ir ką švęstume, vasarą norisi ištrūkti iš patalpų. Renginių organizatorės Lina Dabašinskaitė ir Kamilė Šimkaitienė drąsina: surengti įsimintiną šventę gamtoje galima ir patiems, o pastangos tikrai atsiperka.

Šventė gamtoje – geriausia dovana bet kuria proga
Šventė gamtoje – geriausia dovana bet kuria proga / 123rf.com nuotr.

– Šeimos šventės gamtoje vis labiau populiarėja. Kokias emocijas jos dovanoja?

– Lietuviai išties pamėgo tokias šventes. Visų pirma, mus teigiamai veikia pati gamta: joje tampame nuoširdesni, atviresni, atsipalaiduojame, nesureikšminame smulkmenų. Tad, jeigu patys rengsite šventę ir nerimausite, kad visko gerai neapgalvojote, nesielvartaukite – mažai kam tai bus svarbu. Šventės įspūdį kuria visuma – aplinka, maistas, programa, linksmybės, svečiai, staigmenos.

– Ar nutarę švęsti gamtoje žmonės nerizikuoja – juk Lietuvos orus sunku prognozuoti: tai lyja, tai saulė spigina, vakarai vėsūs, vasarai persiritus į antrą pusę, vis anksčiau temsta... O dar ir vabzdžiai puola.

– Rizikos nemažai. Planuodami švęsti lauke svajojame apie nuostabų orą, deja, jo negalime užsisakyti. Rengiant šventę gamtoje reikia įvertinti visas galimas grėsmes – nuo lietaus iki vabzdžių ir turėti planą B, o kartais net ir C. Jei šventė vyksta ne kieme, kaimo sodyboje, o atviroje gamtoje, kur aplink arti nėra pastatų, reikia pastatyti paviljoną su mobiliomis sienomis ar bent jau erdvią pavėsinę – ji apsaugos tiek nuo lietaus, tiek nuo saulės. Planuojant ilgai vakaroti ne pro šalį pasirūpinti šildančiomis lempomis. Pravers pledukai apsigaubti, sėdmaišiai – pailsėti. Vabzdžiams atbaidyti gausu įvairių priemonių, pavyzdžiui, žvakės, žibintai – jos atliks kelias funkcijas: vaikys vabzdžius, skleis malonią šilumą, jų liepsna bus šventės dekoro dalis.

Lina Dabašinskaitė ir Kamilė Šimkaitienė

– Kaip suplanuoti scenarijų, kad visiems būtų smagu?

– Šventėje svarbu auginti emocijas, t.y. pradėti nuo ramesnių užsiėmimų – vaišių, sveikinimo kalbų, o vėliau pereiti prie linksmybių. Suaugusiųjų šventėse aukščiausias emocinis taškas – gyvo garso pasirodymai, šokiai, staigmenos, pramogos.

Vaikų švenčių scenarijus dėliojamas kiek kitaip. Vaikai trumpiau koncentruoja dėmesį, todėl jiems būtina nuolat įterpti neilgas pramogas, palikti intarpus atsikvėpti. O ir pačios vaikų šventės dažniausiai neužsitęsia – trunka tik kelias valandas. Vaikučiams labai patinka animatorių paslaugos, įdomių veiklų dirbtuvėlės, žaidimai, batutai, vyresnio amžiaus vaikus nudžiugins interaktyvūs virtualios realybės žaidimai. Mažuosius visada pamalonins įvairios mielos dovanėlės-prizai: už gražiausiai nupieštą laivą, spalvingiausią gėlių puokštę, toliausiai numestą kamuolį.

Beje, pačios smagiausios šventės tos, prie kurių organizavimo prisideda ne tik šventės šeimininkai, bet ir svečiai, kurie sugalvoja, kaip papildyti programą – sukuria nuotaikingą videofilmą, muzikinį sveikinimą ir pan.

– Visose mūsų gyvenimo srityse pastebimos madingos tendencijos. Tad kokios jos švenčiant gamtoje?

– Pastaruoju metu aktualiausios kryptys – maistas, kokybiška programa ir dekoras. Pirmenybė kuriant šventės gamtoje įvaizdį skiriama natūralumui. Gamtoje tai padaryti labai nesunku, aišku, reikia atsižvelgti į vietą, kur vyks renginys, ir jo pobūdį. Aplinkai dekoruoti naudojamos stilingos, natūralios puošmenos: dominuoja gėlių kompozicijos, žvakidės, žibintai, lemputės, vaikų šventėse – balionai, spalvingos dekoracijos. Ypatinga 2019 m. tendencija – boho stilius: tokios šventės dvelkia laisve, natūralumu, romantika.

Akcentuojamas maistas ir jo kokybė, daugiau laiko skiriama juo pasimėgauti. Jei proga neišskirtinė, madinga vaišes organizuoti iškylos stiliumi, kur nebūtina ilgai sėdėti prie stalų – kiekvienas svečias gali susirasti sau patogią vietą ir norimą draugiją.

– Kuo išskirtinis mažos jaukios šeimos šventės gamtoje stalas?

– Tokia šventė dažniausiai neįpareigoja nei pačių šeimininkų, nei svečių – ji skirta jaustis patogiai, pasimatyti artimiems žmonėms ir giminaičiams, pasidžiaugti vieni kitais, kartu smagiai pažymėti tam tikrą progą. Tokia šventė galėtų priminti jau minėtą nuotaikingą iškylą su visais jos privalomais atributais. Maistas – vasariškas, lengvas, gaivus. Prie įvairių vieno kąsnio užkandžių tiks vaisių, sūrio, kumpio ir uogų vėrinukai, prie grilio patiekalų – šviežios daržovės. Valgiaraštyje gali atsirasti ir netikėtų sprendimų: šaltų, gaivių sriubų mini porcijų, vaisinių ar ledų kokteilių, gaivių desertų.

Visų pirma mus teigiamai veikia pati gamta: joje tampame nuoširdesni, atviresni, atsipalaiduojame, nesureikšminame smulkmenų.

– Ar sunku šeimos šventę organizuoti patiems? Kaip suplanuoti optimalų biudžetą?

– Viskas įmanoma, tačiau prireiks kantrybės, pastangų ir laiko. Kad renginys būtų kokybiškas, vyktų sklandžiai, programa turi būti vientisa, sudėliota logiška jos dalių seka.

Planuojant biudžetą pirmiausia reikėtų išskirti prioritetus – aktualias renginio dalis. Iš savo patirties galime patikinti, kad tobulai šventei labai svarbu kokybiška vieta, skanus maistas ir linksma, įtraukianti programa. Norint sutaupyti verta atsisakyti pridėtinių smulkmenų – jos padidina biudžeto sąmatą, o bendrame šventės kontekste nevaidina tokio svarbaus vaidmens – tai, pavyzdžiui, populiarios dovanėlės svečiams. Turimą sumą paskirstykite, kiek planuojate išleisti vienam ir kitam dalykui, kuris iš jų jums svarbesnis – skirkite daugiau pinigų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų