- Akvilė Vitkauskaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Ar pamenate, kaip prieš 30 metų iš televizijos ekrano pasigirdo sveikinimas: „Labas rytas!“ O gal tuomet jūsų dar nė nebuvo šiame pasaulyje? 30-metį švenčiančios laidos krikštatėviu vadinamas žurnalistas ir visuomenininkas Vytautas Kvietkauskas žavisi šiandieninėmis techninėmis galimybėmis, laidos vedėjų nuovokumu ir tiki, kad žiūrovų pamėgta laida dar ilgai nesitrauks iš eterio.
Galimybės pasikeitė
V.Kvietkauskas laidos idėją į Lietuvą parsivežė iš savo pirmosios viešnagės JAV 1987-aisiais. „Iš ryto televizija visada buvo svarbi. Dabar ją pakeičia arba internetinė televizija, arba internetas. Žmonėms juk reikia informacijos, reikia žinoti, kaip baigėsi vakarykštė diena, kas vyks šiandien, norisi sužinoti teisingų istorijų, kad nusiteiktum sėkmingai dienai“, – įsitikinęs laidos iniciatorius.
V.Kvietkauskas neslėpė – tai, ką per televizorių tuomet pamatė JAV, jį sužavėjo. „Kai pamačiau, kaip šauniai vedėjai tarpusavyje bendrauja, kiek daug informacijos jie pateikia, kaip skamba muzika ir kokie smagūs žaidimai rengiami, kaip ankstyvą rytą vyksta tiesioginės transliacijos iš gatvės, pagalvojau, kad tai yra paruoštas produktas, kokio reikia mums“, – prisiminė jis.
Palyginęs anuos laikus ir šiandienos „Labą rytą“, V.Kvietkauskas labiausiai išskyrė techninių galimybių skirtumus.
„Tada kompiuterių nebuvo, visą informaciją reikėjo susirinkti iš vakaro ir ryte nebent ką nors pataisyti. Net ir rengėmės gerokai oficialiau ir pilkiau. Dabar laidų vedėjų rūbai laisvesni, spalvingesni ir gražesni. Bet be to pilkumo ir anų dienų nebūtų šiandienos“, – šyptelėjo buvęs laidos vedėjas.
Pats sau direktorius
V.Kvietkauskas prisipažino besididžiuojantis šiandienių „Labas rytas“ laidos vedėjų darbu, juos vadina žaviais ir mano, kad turinio prasme niekas ypatingai nepasikeitė. „Informacijos apie tai, kas buvo, yra ir bus, reikėjo visada. Reikėjo rytinės muzikos, emocijų. Dabar galbūt daugiau transliuočiau tiesioginių prisijungimų ne iš studijos, o iš kitų vietų, nes techninės galimybės tai leidžia“, – pasvarstė V.Kvietkauskas.
Jis laidą vedė trejus metus – iki 1990 m., kai išrinktas į Aukščiausiąją Tarybą turėjo palikti televiziją. Pasak V.Kvietkausko, keli dalykai laidos vedėjo pozicijoje tada išties buvo smagūs ir svarbūs.
„Pirmiausia, beveik nebuvo jokios kontrolės. Anais laikais buvo „Glavlitas“ – cenzūra, o tiesioginiame eteryje juk nebūdavo jokių repeticijų – jau kaip kalbėdavai, taip. Žinoma, mes ruošdavomės, ką kalbėsime, bet tada praktiškai pats buvai laidos generalinis direktorius“, – subtilybes pasakojo televizijos veteranas.
Jis prisiminė, kad kiekvienas laidos vedėjas turėjo kokį nors savotišką simbolį. „Pavyzdžiui, jei laidoje skambėdavo „Lambada“, žinojome, kad tądien vedėjas yra Henrikas Vaitiekūnas“, – šyptelėjo V.Kvietkauskas.
Nemirtinga laida
Jis neabejoja, kad „Labas rytas“ yra nemirtingas. „Kasdien po nakties ateina rytas. Kol bus televizija, kol bus tiesioginių transliacijų, laida „Labas rytas“ gyvuos, nes žmonėms jos reikia. Po šeštos valandos įsijungęs televizorių tu žinai, kad gyvenimas dar nesibaigė ir yra gražus, nepaisant laikinų valdžios sunkumų“, – pastebėjo V.Kvietkauskas.
Kol bus televizija, kol bus tiesioginių transliacijų, laida „Labas rytas“ gyvuos, nes žmonėms jos reikia.
Mėnesiu vėliau nei pats „Labas rytas“ gimusi žurnalistė Eglė Daugėlaitė, kuri šiandien yra ir šios laidos vedėja, taip pat neabejoja, kad „Labas rytas“ turėtų gyvuoti dar ilgai. Pasak jos, ši laida užaugino ne vieną kartą, tapo neatsiejamu ryto simboliu, tad vargu ar gali išsikvėpti.
„Kaip manote, ar žmonės nustos pusryčiauti ar valyti dantis? Kol „Labas rytas“ bus informacinė laida su įvairiausiomis naujienomis ir pašnekesiais, tol ji gyvuos. Norėčiau, kad tai truktų kuo ilgiau“, – prisipažino E.Daugėlaitė.
Jai „Labas rytas“ yra pati dinamiškiausia darbo vieta, kurioje sutikti žmonės, naujos patirtys ir istorijos įkvepia. „Neįsivaizduoju savęs rutinoje, toks dinamiškumas išlepina“, – atviravo ji.
Ankstyvi rytai
2010 m. E.Daugėlaitė sulaukė pasiūlymo prisijungti prie laidos komandos, o nuo 2012 m. priėmė iššūkį ir atsakomybę stoti prie laidos vedėjos mikrofono.
Kaip atrodo rytinio eterio laidos vedėjos dienos pradžia? Pirmiausia – labai ankstyva. „Čia sunkiausia ir labiausiai varginanti darbo dalis. Juk visiems pažįstama savijauta vakare, kai kėleisi labai anksti miegojęs varganas keturias valandas. O mano rytai, kai dirbu, prasideda apie 4:30 turbogreičiu. Spėju papusryčiauti, kavos išsivirti, plaukus susitvarkyti, kartais ir ryto naujienas peržvelgti. Svarbiausia – neprarasti laiko nuovokos, nes minutės grimo kėdėje suskaičiuotos, ypač kai eteryje dirba trys merginos. O man ilgi ir tingūs rytai labai patinka“, – neslėpė laidos vedėja.
Pasak Eglės, eteris išmoko vienu metu daryti kelis darbus, stebėti aplinką, studiją, jausti pašnekovus. „Man labai svarbi energetika – kokią ją sukursi, toks bus ir pokalbis, tad manau, kad bendravimo įgūdžiai ir psichologinė literatūra labai praverčia. Norisi, kad pašnekovams tai būtų maloni patirtis, o žiūrovams – džiaugsmingai, turiningai ir prasmingai praleistas laikas prie ekrano. Stengiuosi būti reikli sau ir, jei suklystu ar ką nesklandžiai ištariu, patikėkite manimi, pykstu ant savęs neprastai“, – šyptelėjo laidos bendraamžė E.Daugėlaitė.
Per tikrąjį „Labas rytas“ gimtadienį, lapkričio 30-ąją, nuo 6 val. ryto žiūrovų laukia speciali laidos transliacija per LRT televiziją iš Beatos studijos, kur susirinks gražus būrys buvusių laidos vedėjų.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kretingiškius džiugino teatralizuotas eglės įžiebimas
Šeštadienio vakarą Kretingoje įžiebta Kalėdų eglė. Kretingos rajono kultūros centras rašo, kad buvo stebuklingas vakaras su ypatinga Kalėdų istorija. ...
-
Jonavoje įžiebta pagrindinė miesto Kalėdų eglė, eglučių miestelis4
Šeštadienio vakarą Jonavoje įžiebta pagrindinė miesto Kalėdų eglė, pranešė Jonavos rajono savivaldybė savo feisbuke. ...
-
Klaipėdiečių dėmesį kausto instaliacijos
Dar neprasidėjus šventinio įžiebimo vakarui klaipėdiečiai ir miesto svečiai plūdo apžiūrėti kalėdinio maršruto vietas. ...
-
Į TV eterį grįžtanti I. Kavaliauskaitė: šiuo metu padėti ypač svarbu
Jau šį penktadienio vakarą tiesioginiame LNK televizijos eteryje Natalija Bunkė, Gabrielius Vagelis, Evgenya Redko, „Žemaitukai“, „Bix“, „Shower“ ir kiti garsiausi šalies atlikėjai bei tūkstantinė &bdquo...
-
Ketverius metus naujausią albumą kūrusi J. Šeduikytė: ieškojau motyvacijos gyti, kurti ir gyventi
Atlikėja Jurga (Jurga Šeduikytė) po ketverių metų pertraukos į dienos šviesą paleidžia naujausią savo darbo vaisių – albumą „Tik aš ir tu“. Simboliniame, dešimtajame kūrėjos autorinių dainų leidinyje,...
-
E. Redko: tradiciškai namuose puošiame ne eglutę, o kaktusą
Statistika verčia susimąstyti – kas penktas Lietuvos gyventojas patiria skurdo riziką. Todėl artėjant šventėms, „Maisto bankas“ kartu su LNK televizija kviečia į tradicinį paramos koncertą „PasiDalink“. Šio...
-
Monika Liu pirmąkart prakalbo apie metus nesibaigiantį persekiojimą3
„Tai grasinančio pobūdžio žinutės kiekvieną dieną per įvairius kanalus. Tada persekiojimas, kai tu tiesiog būni kažkokioje vietoje ir matai per langą, kad tas žmogus ten stovi. Akivaizdžiai tavęs laukia“, – atvirai LNK laidoje &...
-
Aistringą keliautoją Pakistane sužavėjo žmonės ir gamta2
Mediko kelią pasirinkęs Rytis Tutkus išduoda savo gyvenimo moto: dirba tam, kad keliautų. Nesigina, kad pastaruoju metu tai daro dažnai. Vis dėlto iki pirmos tolimesnės kelionės vyrui teko įveikti nemažai gyvenimo etapų: baigti mokslus, sukurt...
-
„Niekšės“ ir „Žemaitukai“ susivienijo: dedikuojame bendrą dainą visiems mėgstantiems švęsti gyvenimą
„Niekšės“ drauge su grupe „Žemaitukai“ pristato naujausią savo projektą – dainą ir vaizdo klipą „Šiandien aš švenčiu“. Šį bendrą kūrinį dainininkai dedikuoja visiems, kurie...
-
L. Adomaičio žmona: per visus santuokos metus atskirai buvome vos savaitę1
Dainininkas Linas Adomaitis pristatė ilgai lauktą naująjį albumą „Stebuklas“, jis ypatingas ne tik kaip artėjančių švenčių simbolis, bet ir Lino 30 metų scenoje įamžinimas. ...