Kur gyvena daugiausia angelų? Anykščiuose, – nedvejodami ir tuo didžiuodamiesi atsakytų vietiniai gyventojai. Antano Baranausko apdainuoto miestelio centre įsikūrusiame Angelų muziejuje jų jau skraido daugiau nei šimtas.
Vieni tapyti, kiti gimę iš molio ar medžio, trečius sukūrė kruopščios grafikų rankos. Ekspozicijoje ir garsaus šalies dailininko Leonardo Gutausko kūrinys "Mėlynas angelas", ir kauniečio tautodailininko Liudviko Ivaškevičiaus drožinys, ir rašytojos Jurgos Ivanauskaitės ant stiklinio butelio tapytas "Beatričės angelas".
Didžioji dalis eksponatų – iš išeivės Beatričės Kleizaitės-Vasaris rankų. Dovanodama juos, teatralė ir meno vertybių kolekcininkė vylėsi, kad Angelų muziejus taps atsvara Kaune įsikūrusiai Velnių buveinei. Muziejaus darbuotojai džiaugiasi – per vasarą ekspozicijų salės slenkstį numynė daugiau nei 5 tūkst. lankytojų.
"Tikimės, kad į šį muziejų suskris dovanoti angelai iš visos Lietuvos. Naujai ekspozicijai patalpos jau yra, – kilniam poelgiui kauniečius kvietė muziejininkė Rima Tulušienė. – Padovanokite savo sukurtą angelą mums." Angelų muziejaus darbuotojai laukia ne tik profesionalių dailininkų, skulptorių ar tautodailininkų darbų.
1931-aisiais pastatytoje, vyskupo Antano Baranausko vardu pavadintoje parapijos salėje vietos, pasak R.Tulušienės, atsiras ir muziejaus lankytojų atneštiems angelams. "Galbūt turite seną arba, jūsų manymu, kuo nors ypatingą angelą", – papildyti kolekciją ragino muziejininkė. Tikimasi, kad ateityje čia skraidys ir užsienio šalių angelai.
Naujausi komentarai