2022-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojai – Ukrainos atstovai

Šeštadienį Italijoje, Turine, vykusį tarptautinį „Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo Ukrainos atstovų grupės „Kalush Orchestra“ daina „Stefania“.

Įvairių šalių komisijos ir televizijos žiūrovai iš viso jai skyrė 631 balą.

Dainą hiphopo grupės lyderis parašė savo motinai, tačiau vasario 24 dieną prasidėjus Rusijos invazijai kūrinys tapo himnu karo draskomai valstybei.

Antroji vieta atiteko Jungtinei Karalystei, trečioji Ispanijai. Ketvirtieji buvo Švedija. Penketuką užbaigė Serbija. Į dešimtuką dar pateko Italija, Moldova, Graikija, Portugalija ir Norvegija. Paskutinė liko Vokietija.

Finale dainavusi Lietuvos atstovė Monika Liu su daina „Sentimentai“ užėmė 14 vietą.

Ji iš viso surinko 128 balus. Vertinimo komisijos Lietuvos dainininkei skyrė 35 balus, daugiausia – dešimt – jų atkeliavo iš Slovėnijos. Žiūrovai Monikai Liu atidavė 93 balus.

Monika Liu šeštadienį varžėsi su atlikėjais iš 24 Europos šalių. Dainą „Sentimentai“ ji atliko lietuviškai.

Pernai Nyderlandų mieste Roterdame surengtame konkurse Lietuvos atstovė grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“ užėmė aštuntą vietą.

Dėl karo Ukrainoje Europos transliuotojų sąjungą (EBU) iš konkurso šiemet pašalino Rusiją.

Nepaisant to, kad konkurso dalyviams ant scenos drausta kalbėti politinėmis temomis, Ukrainos vardas ir ten vykstantis karas buvo paminėti.

Ukrainos atstovavusios grupės „Kalush Orchestra“ solistas baigęs dainuoti, angliškai kreipėsi į tarptautinę auditoriją: „Padėkite Mariupoliui, padėkite „Azovstal“ gynėjams dabar“.

Strategiškai svarbaus uostamiesčio Mariupolio gynybai vadovaujantis Ukrainos pulkas „Azov“ iš slėptuvių gamykloje „Azovstal“ pastarosiomis dienomis skelbia desperatiškus vaizdo įrašus su pagalbos prašymais.

Islandijai atstovavusi grupė „Seserys“ savo pasirodymą baigė žodžiais „Taiką Ukrainai. Ukraina, mes tave mylime“.

„Eurovizijos“ dainų konkursas rengiamas kasmet nuo 1956 metų. Lietuva šiame konkurse debiutavo 1994 metais.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

to visada galima rasti

to visada galima rasti portretas
usraina 8 metus žudė donbaso gyventojus, Minsko susitarimus, kurie turėjo išspręsti problemą, pasiuntė ant organo, tuo pačiu vokiečius, prancūzus, rusus. Analogiškoj situacijoj Kosove natosai du mėnesius bombardavo Serbiją, atplėsė Kosovą - nors tai istorinės serbų žemės, o kosovarai okupantai kolonistai.. Kodėl už donbasa nedavė į klyną urkrapam, o tik ginklavo. Laukė kol Rusija įsikiš. Sulaukė. Aišku, jankiai myžčioja į kelnes iš džiaugsmo. Jiems to karo reikia, kaip sakė Italijos generolas. O mums reikia? Gal kokiem broileriam, KGB dukrom ar piš reikia. Tai gal ir maidano jiems reikia?Būtų labai gražus usrainos palaikymo simbolis.Visiem kitiem kainos kyla II kosminiu greičiu, darbai stringa.Tiesa, 3,12zduk visada galima, pamiršai kad Rusija Iraką užpuolė, Vietnamą, Songmi kaime žudė visus iš eilės - vyrus, moteris, vaikus, netgi kates ir šunis. Kad neliktų nieko kas juda. Naudojo cheminį ginklą, atomines bombas ant taikių miestų, išnaikino netoli 100 mln indėnų.

Ele

Ele portretas
Nesuprantu aš tų žmonių ir čia rašomų nesamonių. Taip, kaimynai dažniausiai duoda geresnius balus, bet visada laimi geriausia daina, nes kaimynų tai turi visi! Kokie kaimynai už Izraelį balsavo?.. O Ukrainiečių daina buvo puiki, verta pergalės ir politika čia ne prie ko.

Visada galima rasti gandų internete, nesusijusių su tema

Visada galima rasti gandų internete, nesusijusių su tema portretas
rusija užpuolė Ukrainą. Bombarduoja jos miestus, žudo žmones, prievartauja moteris ir vaikus. Plėšia namus.Ir balsavimas parodė, kad Ukainą dauguma palaiko ir kad jų daina geriausia.
VISI KOMENTARAI 150

Galerijos

Daugiau straipsnių