VDU Kauno botanikos sode jau veikia neįprastų objektų fotografijų paroda, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad nuotraukų autorius fotografavo augaliją. Iš tiesų fotografijose užfiksuoti poliarizuota šviesa apšviesti spalvingi citrinos rūgšties, natrio sulfato, raudonosios kraujo druskos ir kitų medžiagų kristalų dariniai.
„Visai nesvarbu, kurioje nuotraukoje kurios medžiagos kristalus matote – svarbu vaizdas ir jo keliamos asociacijos, – aiškino mažai kam regėtų nuotraukų autorius buvęs kaunietis, pirmo lietuviško informatikos vadovėlio ir pirmo lietuviško kompiuterio “Rūta" kūrėjas dr. Gintautas Grigas, besidarbuojantis VU Matematikos ir informatikos institute.
Tai, kas matyti fotografijose, primena mūsų gyvenimo vaizdus: gėles, peizažus, abstrakčius paveikslus ir kita. Net toje pačioje nuotraukoje galima įžvelgti skirtingų dalykų. Tad palikta vietos jūsų fantazijai.
„Fotografuoti pradėjau 1963 m. Mane traukė smulkūs gamtos vaizdai: gėlės, vabalai, kirminai ir panašūs smulkūs dalykai, kuriuos išdidindavau“, – prisiminė pašnekovas.
Atsiradę skaitmeniniai fotoaparatai G.Grigą nuvylė nuotraukų kokybe, nelabai tikę ir jo pamėgtai makrofotografijai. „Tik prieš ketverius metus nusprendžiau, kad veidrodiniai skaitmeniniai fotoaparatai jau tinka mano pomėgiui fotografuoti smulkius objektus iš labai mažo atstumo. Taip radosi ir šis įvairių medžiagų kristalų fotografijų ciklas“, – neįprastų nuotraukų atsiradimo priešistorę atskleidė G.Grigas.
Naujausi komentarai