Padedamas teptuko kaunietis pasakoja karines istorijas

Kauno įgulos karininkų ramovėje eksponuojama Artūro Slapšio tapybos darbų paroda turėtų patraukti besidominčius istorija ir daile, nes kauniečio dailininko paveiksluose dominuoja Lietuvos valdovų portretai.

15 metų JAV praleidęs A.Slapšys šiais metais į Lietuvą sugrįžo jau kaip dailininkas. „Potraukį dailei jaučiau nuo mažumės, vis dėlto pasirinkau techninius mokslus ir svajonę tapyti užgniaužiau, – pasakoja dailininkas. – Gyvenant Amerikoje pašaukimas vis stiprėjo, supratau, kad tapyba yra tai, kas daro mane laimingą.“

A.Slapšys profesinių dailės paslapčių ėmė mokytis pas Čikagos dailininką Fotios Zemenides, šiuo metu kauniečio paveikslų yra įsigiję privatūs kolekcininkai iš JAV, Ukrainos, Anglijos, Lietuvos.

Trečiojoje pavasarį grįžusio tautiečio parodoje, pavadintoje „Karinė istorija“, dominuoja istorinių asmenų portretai: skirtingo amžiaus, skirtingų šalių karių portretai ir karinės scenos.

„Labiausiai mane domina antikinė Graikija ir viduramžių Lietuva. Nežinau kodėl, gal dėl to, kad kaip teigiama – žmonės atgimsta? Gal ir aš kažkada jau gyvenau viduramžiais? – svarstė A. Slapšys. – Tuo domiuosi jau seniai: nuo mažumės lankydavau Vytauto Didžiojo karo muziejų.“

Aliejumi ir akrilu tapytus portretus dailininkas kūrė skaitydamas istorinę literatūrą, vartydamas albumus, lankydamas muziejus, rinko medžiagą internete, daug padėjo italų kronikininko Alessandro Guagnini viduramžių graviūros, tačiau, pasak menininko, paveiksluose ir daug jo fantazijos.

„Vis dėlto niekas iš mūsų visiškai tikrų žinių neturime, tačiau spragas gali užpildyti vaizduotė, ja naudojasi kiekvienas menininkas“, – atviravo kūrėjas.

Parodoje, be istorinių valdovų portretų, taip pat galima pamatyti ir dviejų moterų – prancūzų karžygės Žanos d‘Ark ir Egipto valdovės Nefertitės, paveikslus apie Amerikos indėnus, juos A.Slapšys tapė remdamasis senovinėmis jų nuotraukomis.

„Teko dalyvauti tikrų indėnų suvažiavime ir pamatyti juos gyvus iš arti, tai irgi padėjo tapant paveikslus, bet ir juose – nemažai mano fantazijos, nes be karinių temų, istorinių portretų mane labai traukia simbolizmas, abstrakcija“, – mintimis per parodos atidarymą dalijosi A.Slapšys.

Dailininko planuose – dar ne vienas Lietuvos valdovo portretas, nes A.Slapšį domina antikinė ir viduramžių istorija, „ypač – viduramžių Lietuvos: studijuoju tų laikų gyvenimą, statinius, ginkluotę“.

Paklaustas, kaip jaučiasi Kaune, ar sugrįžęs gimtinėn rado savo bendraminčių, A.Slapšys pasidžiaugė: „Po truputį įsilieju į Lietuvos menininkų gyvenimą. Pažinau nemažai nuostabių ir talentingų Lietuvos menininkų. Esu dalyvavęs ir jų surengtose parodose, buvau sužavėtas jų kūryba.“

Kas: tapybos darbų paroda „Karinė istorija“.


Kur: Kauno įgulos karininkų ramovėje.


Kada: iki spalio 1 d.


Šiame straipsnyje: Parodadailė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių