Paaiškėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ dalyviai

 • Teksto dydis:

Dėl galimybės atstovauti Lietuvai 2022 m. tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija“, šį kartą vyksiančiame Italijoje,  nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo” varžysis 36 grupės ir atlikėjai. Jėgas scenoje išbandys ir žiūrovus užkariauti bandys tiek naujai kylantys atlikėjai, tiek jau gerai žinomi vardai.

Pirmoji atrankinė laida per LRT televiziją bus transliuojama sausio 8 d.

„Gera prisiminti, kaip lietuviai vieningai palaikė grupę „The Roop“ Roterdame. Geltona banga nusirito per visą Europą. Ir vėl turime labai skirtingus atlikėjus, dainas, bet juos vienija tikėjimas, kad būtent ši daina gali atstovauti mūsų šaliai. Šiais metais pirmą kartą visiems atlikėjams LRT išskyrė finansinę paramą, kurią jie gali panaudoti pasiruošimui atrankoms, nes visuomeninis transliuotojas nori suteikti galimybę „Pabandom iš naujo“ scenoje pasirodyti visiems, kurie yra to verti – nepriklausomai ar tai tik pradedantis savo muzikinį kelią, ar visiems gerai žinomas atlikėjas“, – teigia LRT televizijos programų departamento vyriausias prodiuseris Audrius Giržadas.

LRT dalyviams skirs 54 tūkst. eurų, neįskaitant mokesčių, paramą – ši suma bus padalyta maksimaliam 36 dalyvių skaičiui. Finansinis indėlis kiekvienam negali būti panaudotas kaip autorinis atlygis dainos autoriams, tai pinigai, kurie turi būti panaudoti fonogramos gamybai ir sceniniam įvaizdžiui.

Šiais metais norą dalyvauti konkurse išreiškė ir paraiškas pateikė virš 50 dalyvių. Komisija jas vertino dviem etapais: pirmiausia komisija įvertina, ar pateiktos paraiškos atitinka taisyklių reikalavimus,  o tik paskui vertina dainą. Iš viso „Pabandom iš naujo“ atrankose pasirodys 36 atlikėjai ir grupės, bus parodytos šešios laidos – trys atrankinės laidos, du pusfinaliai ir finalas. 

Laimėtoją bendrai išrinks televizijos žiūrovai ir komisija, kurios sudėtis kis kiekvienoje laidoje. Kol kas komisijos narių pavardžių nacionalinės atrankos rengėjai neatskleidžia. Kaip balsavo komisija, bus skelbiama laidos pabaigoje, taip siekiama, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui.

Atrankos procesą prižiūrės LRT generalinės direktorės pavaduotojo Gyčio Oganausko vadovaujama darbo grupė, kurią sudaro: LRT televizijos programų departamento vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas, LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, LRT Muzikos redakcijos vyresnysis redaktorius Darius Užkuraitis, LRT Skaitmeninių aktyvų skyriaus vadovė Lina Patskočimaitė, LRT Komunikacijos ir rinkodaros departamento vadovė Rūta Putnikienė, LRT atstovė ryšiams su visuomene Miglė Savickaitė, televizijos režisierius Povilas Varvuolis ir kompozitorius, muzikos prodiuseris Vytautas Bikus.

Darbo grupės nariai vertina kūrinio originalumą, atlikimo kokybę bei potencialą varžytis didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Taip pat siekiama scenoje užtikrinti muzikinių stilių įvairovę, atskleisti šiuolaikinio Lietuvos muzikos pasaulio pulsą. Siūloma daina turi atitikti tarptautinės „Eurovizijos“ dainų konkurso taisykles.

„Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo“ 2022 m. dalyvaujančių atlikėjų / grupių sąrašas:

Aldegunda

Artūras Aleksiejus - Alekas

Augustė Vedrickaitė - Augustė

„Basas Pegasas“

„Clockwork Creep“

Elonas Pokanevič

Emilijana

Emilija Valiukevičiūtė - Emilija V

Erica Jennings

Gabrielė Goštautaitė

GABREA

Gebrasy

Geleibra

Gintarė Korsakaitė

Ieva Zasimauskaitė

Joseph June

Justė Kraujelytė

Justin 3 feat. nanaart

Lolita Zero

Mary Mo

„Mėnulio fazė“

Monika Linkytė

Monika Liu

„Moosu X“

Cosmic Bride

„Queens of Roses“

Rūta Loop

Sun Francisco

Titas ir Benas

Urtė Šilagalytė

Vasha

Viktorija Faith

Viktorija Kajokaitė

Vilija Matačiūnaitė

Voldemars Petersons ir „the Break Hearters“

Živilė Gedvilaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

nesąmonė

nesąmonė portretas
kur Pilvelytė? kas čia per mėšlinas sąrašas su visokiom Matačiūnaitėm?

As

As portretas
Dabar kas netingi dainuoja,per tv maciau ir vaiku konkursa,o siaubas kas antras visai neturi nei klausos nei balso,bet dainuoja,tas pats su euro visi lenda padainuoti,siaubas
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių