Lietuvei Birutei Žemgulytei tikrai yra ko pavydėti. Šiuo metu ji laiką leidžia Kanadoje – iš mažo Švėkšnos miestelio Šilutės rajone kilusi mergina ten dirba Tarptautinėje oro transporto asociacijoje (IATA) ir jau yra išmaišiusi tiek pasaulio šalių, kad net pati nebegali suskaičiuoti.
– Gyveni ant lagaminų. Kiek pasaulio šalių jau aplankei?
– Niekada nevažiuoju į tas pačias vietas, nors kartais ir pasiilgstu kai kurių. Pasaulis toks didelis. Kažin ar viską suspėsiu apkeliauti.
Pagal žemėlapį viename socialiniame tinkle aš apkeliavau 42 šalis. Atsimenu, septintoje klasėje jau žinojau, kad studijuosiu turizmą ir daug keliausiu. Taip ir nutiko!
– Kada supratai, kad savo karjerą nori sieti būtent su aviacija?
– Po turizmo studijų. Labai susidomėjau šia sritimi ir iki šiol tai yra mano aistra bei gyvenimo skonis. Skristi – taip neapsakoma, tai leidžia man jaustis laimingai.
Kartais atrodo, kad visos svajonės ir tikslai pildosi savaime, tik reikia labai to norėti ir siekti. Nusprendžiau, kad visas pasaulis – man po kojomis ir pažiūrėsiu, kur likimas mane nuves.
Siunčiau savo motyvacinius laiškus į oro linijų bendroves, nesvarbu, kad ir kur jos būtų – Australijoje ar Europoje. Prasidėjo įdomiausias laikas mano gyvenime. Nesibaigiantys darbo pokalbiai, skrydžiai ir kelionės. Dar studijuodama turizmą Lietuvoje jau dirbau vienoje tarptautinėje elektroninėje skrydžių paieškos sistemoje. Buvo labai įdomu ir įgavau neįkainojamos patirties. Tuomet galėjau keliauti ir dirbti vienu metu. Viskas, ko reikėjo, – tik kompiuteris ir internetas.
– Sakai, kad Lietuvoje labai ribotos aviacijos galimybės. Kaip manai, ką Lietuvos aviacijos sektoriuje dar reikėtų tobulinti?
– Turiu omenyje, kad čia aviacijos rinka labai maža. O didžiausia problema ta, kad pas mus mažai gyventojų, to jau nepakeisi. Mums reikia orientuotis į atvykstamąjį turizmą ir kviesti užsieniečius keliauti po Baltijos šalis. Kartais sutinku žmonių, norinčių aplankyti tokias mažai žinomas šalis, kaip Lietuva, net Kanadoje.
– Ar Monrealis tave pasitiko svetingai?
– Taip, labai. Darbas įdomus. Kolegos – iš skirtingų šalių. Pamačiau, kad ne vien aš esu tokia, kuriai lėktuvai ir kelionės sukelia tiek entuziazmo.
– Ar darbas IATA suteikia kokių privilegijų keliaujant?
– 240 pasaulio oro linijų bendrovių yra IATA narės. Tai suteikia galimybių pakeliauti per atostogas ir laisvalaikiu. Visi dirbantieji įmonėje turi galimybę labai nebrangiai skristi laisvalaikiu su specialiais bilietais. Stengiuosi naudotis šia galimybe kuo dažniau. Net per Kalėdų atostogas pabandžiau ir pavyko gauti vietą skristi į Meksiką. Jau net tris kartus buvau parskridusi atgal į Europą aplankyti draugų ir šeimos Lietuvoje.
– Esi labai toli nuo Lietuvos. Ar pasiilgsti gimtosios šalies?
– Labai pasiilgstu Lietuvos, ypač Vilniaus. Subjektyvi nuomonė, bet man Vilnius pats mieliausias miestas pasaulyje. Tokio jaukumo niekur kitur nerandu. Amerikos žemyno miestai vis dar man svetimi. Nors Monrealis laikomas europietiškiausiu. Labai įdomu gyventi tokioje kultūrų, rasių, kalbų mirgalynėje, bet man niekas neprilygsta Vilniaus jaukumui ir žavumui. Nors ir mažytis, bet labai labai jaukus. Dideli miestai niekad manęs netraukia. Įdomu pamatyti, patirti, bet nenorėčiau gyventi tokiame didžiuliame mieste kaip Meksikas, Los Andželas ar Niujorkas. Vilnius yra idealus miestas gyventi ir, manau, kada nors sugrįšiu...
– Kur dar svajoji nukeliauti?
– Japonija, Kosta Rika, Panama, Argentina, Filipinai vis dar laukia manęs ateityje. Kartais, tiesiog sentimentų ir ilgesio vedama, keliauju namo į Lietuvą, ir tai neapsakomai smagu...
– Kokį patarimą duotum žmonėms, kurie vyksta į naują šalį, kaip ją geriausia pažinti?
– Mėgstu keliauti savarankiškai ir pati planuoju keliones sau, draugams ir pažįstamiems. Reikia keliauti savarankiškai ir susitikti su vietiniais. Esu aktyvi keliautojų ir svetingumo klubo "Couchsurfing" (CS) narė. Pati dažnai Monrealyje priimu keliautojus savo namuose, net turiu atskirą kambarį svečiams.
O kai pati keliauju, apsistoju pas CS narius, kurie dažnai būna kitų keliautojų rekomenduoti. Pavyzdžiui, neseniai grįžau iš Niujorko, kur sutikau Naujuosius metus. Niujorkas yra bene populiariausia Naujųjų metų sutikimo vieta. Viešbučių kainos tuo metu ten labai labai didelės. Man pasisekė, kad pažinojau tikrą niujorkietį, vardu Christianas. Jį sutikau prieš kelerius metus būtent CS narių organizuotame dviračių žygyje Nidoje. Nors jo per Naujuosius nebuvo namie, jis rekomendavo apsistoti pas jo draugę, kuri mane mielai priėmė ir padėjo pažinti miestą.
Naujausi komentarai