Jauniausia Seimo narė 26-erių Agnė Bilotaitė po pergalės rinkimuose patikėjo, kad neišpildomų troškimų nėra. Poryt iš Klaipėdos kilusi mergina, kaip ir kiti išrinkti parlamentarai, iškilmingai prisieks Vilniuje, Seimo rūmuose.
Viena pirmųjų jūsų ištartų frazių laimėjus rinkimus buvo, kad nieko nebėra neįmanoma.
Taip, gyvenime viską galima pasiekti, tik reikia didžiulio noro ir užsispyrimo. Prisimenu, kai Lietuvai atgavus nepriklausomybę apie politikos aktualijas namie nuolat kalbėjo tėveliai, seneliai. O mes būdami vaikai su kiemo draugais girdėdami tas šnekas žaidėme politikus. Tai buvo pirmasis mano, kaip moters, politikės debiutas.
Esu meniškos sielos, visada mėgau dailę. Buvo laikas, kai ketinau nerti į dailės studijas, tačiau mane atkalbėjo. Tapyba taip ir liko mano svajonė. Noriu įsigyti molbertą ir pradėti, bet vis atidedu, nes pritrūksta laiko. Regis, baigi vieną etapą, bet tuoj prasideda kitas, dar intensyvesnis, atimantis dar daugiau jėgų ir laiko. Tačiau neįsivaizduoju kitokio gyvenimo – be iššūkių, tykaus ir vienodo.
Kaip tėvai sutiko žinią, kad dukra tapo Seimo nare?
Jie labai džiaugėsi ir visada palaikė mano sprendimą sieti gyvenimą su politika. Mano mama yra kirpėja, tėtis – vairuotojas, ketveriais metais jaunesnis brolis svajoja tapti jūrininku, o aš – politikė. Mes skirtingi, bet esame lyg vienas kumštis.
Pamenu, vaikystėje pykdavome ant tėčio, kad jis sekmadienio rytais mus su broliu keldavo ir ragindavo sėsti prie bendro pusryčių stalo. Taip norėjosi dar pamiegoti. Gera dabar tai prisiminti. Šeima ir tradicijos man brangiausia. Poryt sakyti priesaiką eisiu apsivilkusi nuosavu tautiniu kostiumu, kurį dėviu ypatingomis progomis. Tai irgi labai graži tradicija.
Esate drąsi jauna moteris. Dabar, matyt, niekas nebaisu.
Bijau tik vieno – nuvilti tuos, kurie manimi pasitikėjo ir išrinko. Tačiau ta pati baimė yra ir jėga, kuri stumia į priekį. Fantastiškas jausmas, kai prie tavęs prieina, apkabina ir pasako, jog palaiko ir linki sėkmės. Man, jaunai moteriai, pergalė Seimo rinkimuose – didžiulis laimėjimas. Norėčiau, kad tai taptų pavyzdžiu jaunimui ir moterims.
Artimiausius ketverius metus uostamiestį iškeisite į Vilnių. Jau pasirengusi pokyčiams?
Tai, kad mano gyvenimas iš esmės keičiasi, suvokiau ne iš karto, per rinkimų maratoną tam paprasčiausiai neturėjau laiko. Vis dar pratinuosi prie minties, kad daugiau laiko leisiu Vilniuje, nors mano namai visada liks čia, Klaipėdoje. Sunkiausia bus palikti mylimą šuniuką Mopsą, nes į Seimo viešbutį jo pasiimti negaliu.
Pataria kolega
Anksčiau jauniausiu parlamentaru buvęs Eligijus Masiulis įspėja kolegę A.Bilotaitę pasiraitoti rankoves. Pagal Seimo statutą per pirmą posėdžio jai teks šiek tiek paskaičiuoti.
"Vyriausias Seimo narys veda pirmą posėdį, o jauniausias – skaičiuoja balsus. Man prieš aštuonerius metus tokia tvarka pasirodė truputį diskriminuojanti", – nusijuokė prieš dvi kadencijas pirmą kartą išrinktas E.Masiulis. Tuomet jam buvo 25-eri.
Anot jo, vyresni kolegos parlamentarai paprastai nešykšti jaunam kolegai patarimų. "Juos patarčiau išklausyti, bet vadovautis savo galva. Jaunystė tuo ir gera, jog dar esi veržlus, energingas, maksimalistas ir idealistas", – vardijo jis.
Kad nepamirštų savo rinkimų pažadų, E.Masiulis kabinete ant sienos pasikabino lankstinuką, kur jie buvo surašyti stambiu šriftu. "Iš pradžių užgriūva toks informacijos, darbų srautas, kad gali pamiršti ne tik pažadus, bet ir savo vardą. Todėl kartkartėmis verta dirstelėti į tai, ką buvai pažadėjęs", – jaunai kolegei patarė politikos vilkas.
Naujausi komentarai