Gandai apie perkamus ir parduodamus balsus „Eurovizijos“ dainų konkurso užkulisiuose sklando jau seniai, tačiau iki šių metų nebuvo jokių įrodymų, kad populiariausiame Europos televizijos koncerte aukštas vietas laimi ne geriausios dainos, o didžiausi manipulatoriai. Tačiau prieš šiemet Malmėje vykusį konkurso finalą žurnalistams pavyko nufilmuoti bandymus klastoti rezultatus, o dabar apie užkulisinius sandėrius sutiko papasakoti ir vienos oficialios delegacijos narys, rašo 15min.lt.
Prisiekusius „Eurovizijos“ dainų konkurso gerbėjus galbūt ir piktina tai, kad kaimyninės šalys atiduoda aukščiausius balus ne geriausiems pasirodymams, o vienos kitoms, tačiau tai priimama kaip neišvengiama blogybė, atspindinti istorinius Europos tautų ryšius. Tačiau kai Azerbaidžanas nuolat gauna 12 balų iš tolimosios Maltos, kyla klausimų.
Reikėtų paaiškinti, kaip veikia „Eurovizijos“ balsavimo sistema. 50 procentų priklauso nuo žiūrovų, kurie balsuoja už savo mėgstamą dainą skambindami telefonu arba siųsdami žinutes. Žiūrovų balsavimas kruopščiai stebimas ir bet kokiems balsų blokavimams kelią užkerta vokiečių monitoringo organizacija „Digame“.
Likusius 50 procentų balo skiria penkių narių komisija, kurią skiria kiekvienas konkurse dalyvaujantis transliuotojas. Vis dėlto EBU taisyklės reikalauja, kad komisijos balsavimą kiekvienoje šalyje stebėtų nepriklausomas notaras ir raportuotų reguliuotojams. Kas parenka šį notarą ir komisijos narius? Visuomeninis Transliuotojas. Teoriškai tai leidžia manipuliuoti komisijos balsais – ir tai patvirtina mano paties užkulisinė patirtis šiemet Malmėje.
Naujausi komentarai