Kokia buvo baltų vieta Europos ir pasaulio civilizacijų žemėlapyje? Į šį ir kitus klausimus turėtų atsakyti trečioji bendra lietuvių ir latvių paroda "Kuršiai – baltų vikingai". Kuršių marių regiono dvasią taip pat galima pajusti apsilankius Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos parodoje "Pamirštos Kuršių marios".
Nuo šiandien Lietuvos nacionaliniame muziejuje laukiami visi, kurie domisi archeologija ir lietuvių tautos praeitimi. Susipažinti su dabartinėje Lietuvos teritorijoje gyvenusia gentimi leis daugybė įkapių. Parodoje bus Baltijos jūros rytinės pakrantės kuršių žemių archeologijos žemėlapis su piliakalniais ir kapinynais. Lankytojai turės progą susipažinti su būdingiausiais kuršių vyrų ir moterų papuošalais, kadaise reiškusiais turtą ir galią. Be to, Nacionalinio muziejaus salėse rasite gausybę amuletų ir mažų įkapių.
Sostinės Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje taip pat prisimenamos vietos, kuriose gyveno kuršiai. Dailininkai Jūratė Bučmytė ir Albertas Krajinskas parodoje "Pamirštos Kuršių marios" atsigręžia į etnokultūrinę gamtinio objekto dvasią. Akvarelės, tapyba, piešiniai – parodos ekspocizija žavi senąja medine architektūra, krašto peizažu ir senaisiais žvejybos laivais. "Yra du labai gražūs žodžiai: laivas ir siela. Suomiškai ir lietuviškai jie skamba ir reiškia tą patį. Kadaise vikingų laivais plaukioję žmonės sujungė šiuos krantus savo sielomis ir dvasiniu ryšiu," – apie kūrybinio projekto priešistorę pasakojo dailininkai. Tautų kaimynių žodžių bendrumas iliustruojamas dokumentinėje parodos dalyje.
Vieta: Lietuvos nacionalinis muziejus, Arsenalo g. 1.
Laikas: lapkričio 19–kovo 15 d.
Vieta: Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerija, Šv. Jono g. 11.
Laikas: lapkričio 18–gruodžio 5 d.
Naujausi komentarai