A. Bružas – apie 70-ųjų meilužio įvaizdį ir improvizacijas baruose

  • Teksto dydis:

Aktorius, režisierius, improvizacijos teatro „Kitas kampas“ įkūrėjas Andrius Bružas įsitikinęs, kad improvizuoti gali kiekvienas žmogus. Jo teigimu, svarbiausia tai darant negalvoti, kaip čia išsisukti, o stengtis sukurti istoriją.

„Kiekvienas žmogus gali improvizuoti. Aš manau, kad mes visi gyvenime improvizuojam, tik ne visi sąmoningai, kai kurie tokioj afekto būsenoj“, – juokauja Audrius „Nėra esminis dalykas išsisukt, improvizacijos esmė yra sukurti istoriją ir pati istorija suteikia malonumo. Nes kažką plepėti, pliurpti tai nėra sudėtinga“, – sako Audrius, sukeldamas šiokį tokį laidos „Gero vakaro šou“ vedėjų Mindaugo Stasiulio ir Justino Jankevičiaus pasipiktinimą.

Aš manau, kad mes visi gyvenime improvizuojam, tik ne visi sąmoningai, kai kurie tokioj afekto būsenoj.

Laidos vedėjai analizuos ir A. Bružo įvaizdį: „Tavo įvaizdis yra fantastiškas, tas amerikiečio „rednecko“, o gal 70-ųjų metų Lietuvos meilužio, vokiškų filmų lyrinio subjekto sodo nameliuose, žmogaus, kurį pamatai stovintį už lango, kai bučiuoji žmoną. Kaimyno su paslaptimi“, – vienas per kitą vardydami variantus laidos vedėjai bandė rasti taikliausią A. Bružo įvaizdžio apibūdinimą.

Tačiau aktorius tikina, jog kartais ir įvaizdis būna tiesiog viena iš daugelio kaukių, kurias mes visi turime. „Kaip aktorius turiu daug kaukių ir aš naudoju tas kaukes, todėl vienas mano įvaizdis reikalingas personažui, kitas – tiesiog kvailiojimas šitam gyvenimo procese“, – aiškina Audrius. Ir paklaustas apie kvailystes prisimena laikus, kai su kolegom aktoriais savo improvizavimo meistriškumą išbandydavo gyvenimiškose situacijose: „Darydavom visokias kvailystes ar treniruotes klubuose, baruose. Pavyzdžiui, sakydavom – eik, pakalbėk su ta mergina, bet visą laiką ranką suk jai aplink ausį. Faktas, kad aktoriui reikalinga drąsa, nutrūktgalviškumas, kad išdrįstum daryti dalykus, kurie žmonėms atrodo neadekvatūs“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių