Venecijos kino festivalyje triumfavo „Prasti reikalai“

Venecijos kino festivalyje pagrindinį prizą – „Auksinį liūtą“ – šeštadienį pelnė graikų režisieriaus Jorgo Lantimo (Yorgos Lanthimos) filmas „Prasti reikalai“ (Poor Things), kuriame Emma Stone (Ema Stoun) vaidina būtybę, panašią į Frankenšteino sukurtąją.

Festivalio kritikai filmą „Prasti dalykai“ pavadino momentine klasika, ir panašu, kad jis pakartos 2018-ųjų režisieriaus filmo „Favoritė“ (The Favourite), Venecijoje sulaukusio dviejų apdovanojimų, sėkmę.

Dėl tebesitęsiančio streiko Holivude Venecijoje nebuvo įprasto žvaigždyno, tačiau stipri programa parodė, kad seniausias pasaulyje kino festivalis vis dar yra atspirties taškas pretendentams į „Oskarus“.

„Prastuose reikaluose“ E. Stone vaidina Belą, moterį, kurią Willemo Dafoe (Vilemo Dafo) įkūnytas pamišęs mokslininkas atgaivino kūdikio smegenimis ir kuri vėliau pabėga su apsukriu advokatu ir leidžiasi į nuotykių virtinę, nepaisydama to meto visuomenės vertinimų.

Atsiimdamas apdovanojimą J. Lantimas sakė, kad filmas „negalėtų egzistuoti be dar vienos neįtikėtinos būtybės – Emmos Stone“, kuri negalėjo pasirodyti dėl streiko.

„Šis filmas – tai ji, ir priešais kamerą, ir už jos“, – sakė režisierius.

Kiti pagrindiniai festivalio nugalėtojai buvo du filmai, gėdinantys Europą dėl jos migracijos politikos.

Matteo Garrone (Matėjas Garonė) už filmą „Io Capitano“ pelnė geriausio režisieriaus apdovanojimą, o jo juostos jaunoji žvaigždė Seydou Sarras (Seidu Saras) – geriausio jaunojo aktoriaus apdovanojimą. Filmas pasakoja apie dviejų jaunų berniukų kelionę iš Dakaro Senegale į sulaikymo stovyklas Libijoje ir galiausiai per Viduržemio jūrą į Europą.

Specialųjį žiuri prizą laimėjo Agnieszkos Holland (Agneškos Holand) filmas „Žalioji siena“ (Green Border) apie kitą Europos migracijos krizę Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje.

Žmonės vis dar slepiasi miškuose, iš jų atimtas orumas, žmogaus teisės, saugumas, ir kai kurie iš jų čia, Europoje, praras savo gyvybes.

„Žmonės vis dar slepiasi miškuose, iš jų atimtas orumas, žmogaus teisės, saugumas, ir kai kurie iš jų čia, Europoje, praras savo gyvybes, – sakė A. Holland. – Ne todėl, kad neturime išteklių jiems padėti, bet todėl, kad nenorime.“

Peteris Sarsgaardas (Piteris Skarsgardas) pripažintas geriausiu aktoriumi už vaidmenį filme „Memory“. Juostoje, kurioje taip pat suvaidino Jessica Chastain (Džesika Častein), pasakojama apie vidurinės mokyklos moksleivių susitikimą.

Savo padėkos kalboje P. Sarsgaardas užsiminė apie streiką ir dirbtinį intelektą bei jo keliamą grėsmę industrijai ir ne tik.

„Manau, kad visi tikrai galėtume sutikti, jog aktorius yra žmogus, ir scenaristas yra žmogus. Tačiau atrodo, kad negalime“, – sakė jis.

„Ir tai kelia siaubą, nes šis mūsų darbas yra susijęs su ryšiu. O be jo ši gyva erdvė tarp mūsų, ši šventenybė, ši šventa buvimo žmogumi patirtis bus atiduota mašinoms ir aštuoniems milijardieriams, kurie jas valdo“, – kalbėjo aktorius.

Cailee Spaeny (Keili Speini) pelnė geriausios aktorės titulą už vaidmenį filme „Priscilla“, Sofios Coppolos (Sofijos Kopolos) atvaizduotą asmeninę Priscillos ir Elvis Presley (Priscilos ir Elvio Preslių) istoriją.

Festivalio žiuri vadovavo Damienas Chazelle'as (Damienas Šazelas).



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių