Nacionalinis diktantas – tiesiogiai per LRT

 • Teksto dydis:

Jau šį šeštadienį visi norintys galės vėl pasitikrinti lietuvių kalbos žinias rašydami Nacionalinį diktantą. Vasario 27 dieną 11 valandą diktantą tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS ir portalas LRT.lt. Nacionalinį diktantą skaityti šiemet patikėta LRT RADIJO, birželį švęsiančio 90-metį, žurnalistui ir žinių vedėjui Pauliui Šironui.

„Kviesdami rašyti diktantą visus raginame pirmiausia užduoti sau klausimą – koks mano santykis su gimtąja kalba. Mes savo kalbą kartais nuviliame abejingu požiūriu, kalba mūsų – niekada. Juk net ilgiausiai svetur gyvenantys žmonės svajoja gimtąja lietuvių kalba. Nacionalinis diktantas nėra egzaminas. Labai tikimės, kad pirmiausia tai galimybė pagalvoti apie svarbiausias lietuviškas vertybes, proga kartu susiburti draugams, kolegoms, kaimynams, bendruomenei – ir esantiems čia Lietuvoje, ir išsibarsčiusiems po visą pasaulį“, – sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Diktantą bus galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, Vilniaus knygų mugėje. Savo duris šiemet ir vėl atvers Lietuvos bibliotekos. Užsienyje gyvenantys lietuvių kalbos mylėtojai galės diktantą rašyti Lietuvos ambasadose. Jau tapo tradicija, kad kai kurios lietuvių bendruomenės diktantą rašo savarankiškai.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Rašyti diktantą taip pat kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai.

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti namuose ir išsiųsti organizatoriams paštu iki vasario 29 dienos imtinai. Projekto organizatoriai paštu gautus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams. Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo. Asmenys, dalyvausiantys diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai. Diktanto finalas vyks balandžio mėnesį.

Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai.

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 7000 žmonių. Nacionalinis diktantas rengiamas kasmet nuo 2006-ųjų. Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija.NAUJAUSI KOMENTARAI

2016m. diktanto ištraukos

2016m. diktanto ištraukos portretas
Pagaliau "Gazoneft" sumokėjo "Gazprom". Dasha Tchujeva pranešė , kad Kylie Mynoque atlydėjo 10 sunkvežimių.Per LRT ilgai ir nuobodžiai kalbėjo Waldemar Tomaszewski. Mūsų senelė Abbey turėjo šunelį Jack'ą. "Lietuvos rytas" radau parašyta ,kad tiesiai iš Vokietijos atvykusi , "Cinemas Palace" garsioji Angela Davis atliko savo hitą "MY LOVE IS SO STRONG ". Jo su malonumu klausė ir Angela Merkel. Šį tekstą redagavo moderatorius Abdullah Fedaee
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių