A. Matelio prodiusuotas filmas – paskelbtas geriausiu tarptautiniu mastu

 • Teksto dydis:

Dokumentinio filmo apie Islandijos mieste Grindavike esančią kavinę kūrėjai iš Islandijos, Ispanijos ir Lietuvos sulaukė svarbaus įvertinimo iš tarptautinio kino festivalio „DocsValència“. Filmas buvo apdovanotas „Mirades“ apdovanojimu geriausios dokumentikos kategorijoje.

„Filmas rodo netikėtą žvilgsnį į mus supantį pasaulį iš mikro kosmoso Islandijos mieste. Tai daro ypatingai kinematografiškai, pasitelkiant dramaturgiją, kompoziciją ir kadrus… „Omarų sriuba“ suteikia mums malonumą, kurį gali suteikti geras kinas. Dovanoja mums istoriją, kuri mus pagauna, nors vyksta pamestame Islandijos mieste“, –apie filmą atsiliepė kino festivalio žiuri.

Tai – jau šeštas svarbus kino juostos įvertinimas. Prestižiniame San Sebastiano kino festivalyje įvyko pasaulinė „Omarų sriubos“ premjera. Filmas buvo nominuotas „Lurra Greenpeace“ apdovanojimo ketegorijoje.

Dar keturias nominacijas, iš kurių trijose konkuruota su vaidybiniais filmais, dokumentika iškovojo nacionaliniuose Ispanijos kino apdovanojimuose „Acadèmia Valenciana de l'Audiovisual“. Pergalė už vieną iš nominacijų – filmo montažą ir postprodukciją nukeliavo filmo kūrėjams į rankas.

Prie filmo dirbę islandų, ispanų ir lietuvių kino kūrėjai džiaugiasi „Omarų sriubos“ populiarumu – filmas atrinktas į konkursines programas kino festivaliuose – nuo Vokietijos iki Islandijos, nuo Taivano iki Irano.

Filmas įtraukė gausią Lietuvos kino profesionalų komandą: scenarijų rengė ir filmą prodiusavo A. Matelis, klasikinės muzikos interpretacijas juostai rašė kompozitorius Gintaras Sodeika, filmą koprodiusavo Algimantė Matelienė, spalvų dizainą kūrė Jonas Zagorskas, prisidėjo ir kiti kūrėjai.

„Omarų sriubos“ premjera Lietuvoje įvyko Europos šalių kino forume „Scanorama“. Dokumentika pateko tarp penkių žiūrimiausių festivalio filmų.

Filmas pasakoja apie vienoje mažoje Islandijos uostamiesčio kavinėje „Bryggjan“ ruošiamą omarų sriubą. Broliai Krilis ir Alis, kuriems priklauso jaukioji „Bryggjan“, čia leidžia dienas šnekučiuodamiesi su senais žvejais tarp kurių – paskutinis Islandijos boksininkas ir rašytojas.

Kartą per mėnesį toje pačioje kavinukėje susirinkę Grindaviko gyventojai prisimena neseniai anapilin išėjusių vietinių vardus taip tikėdamiesi juos kuo ilgiau išsaugoti atmintyje. Ketvirtadieniais keturi muzikantai čia groja džiazą. Pro kavinės langą matyti stūksantis kalnas, kitoje jo pusėje driekiasi Mėlynoji lagūna – turistų pamėgta didžioji salos atrakcija.

Reaguodama į kasmet gausėjančius turistų srautus viena didelė korporacija neseniai pateikė pasiūlymą miestelyje pastatyti aukščiausius standartus atitinkantį viešbutį. Kita – mažą šeimos kavinę paversti teminiu restoranu. Jau visai netrukus Kriliui ir Aliui teks spręsti, ką daryti su Grindaviko gyventojų numylėta „Bryggjan“ ir joje ruošiama omarų sriuba.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių