Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Pereiti į pagrindinį turinį

Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora

Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora Londone iškilmingai sutuokta karališkoji pora

Penktadienį Londone, Vestminsterio abatijoje, iškilmingoje vestuvių ceremonijoje sutuokta karališkoji pora - princas Williamas ir jo išrinktoji Kate Middleton.

Porai davus santuokos įžadus, Kenterberio arkivyskupas Rowanas Williamsas, kuris yra pasaulio anglikonų dvasinis vadovas, paskelbė juos vyru ir žmona.

K.Middleton yra pirmoji per daugiau nei 350 metų nekilminga mergina, ištekėjusi už princo, kuris yra taip arti eilėje į sostą.

Prieš apsikeitimą santuokos įžadais K.Middleton, kurios veidą dengė šydas, lydima tėvo lėtai žengė prie altoriaus skambant anglų kompozitoriaus sero Charleso Huberto Parry, o nuotaką stebėjo 1 900 abatijoje susirinkusių kviestinių svečių.

Kai K.Middleton priėjo prie altoriaus, ten laukęs Williamas prieš ceremonijos pradžią kažką jai sušnabždėjo, o nuotakos veidą nušvietė šypsena.

Tuomet Kenterberio arkivyskupas Rowanas Williamsas, kuris yra pasaulio anglikonų dvasinis vadovas, paskelbė juos vyru ir žmona, kai būsimieji karalius ir karalienė vienas kitam ištarė "taip", o Williamas užmovė nuotakai ant piršto Velso aukso žiedą.

K.Middleton suknelė, dėl kurios apie madą rašančioje žiniasklaidoje ne vieną mėnesį virė audringos spėlionės, buvo tradicinis dramblio kaulo spalvos šilko ir atlaso nuotakos drabužis su nėrinių aplikacija ir ilgu šleifu.

Nuotakos galvą puošė diadema, kurią jai šioms iškilmėms paskolino karalienė. Ji taip pat buvo pasidabinusi deimantų ir safyro sužadėtuvių žiedu, anksčiau priklausiusiu Williamo motinai princesei Dianai, kuri 1996-aisiais išsiskyrė su princu Charlesu, o po metų žuvo automobilio avarijoje Paryžiuje, būdama vos 36 metų amžiaus.

Apie ceremonijos pradžią Vestminterio abatijoje, kuri yra tradicinė Anglijos monarchų karūnavimo vieta nuo tada, kai 1066-aisiais čia buvo karūnuotas Vilhelmas I Užkariautojas, paskelbė varpų dūžiai ir trimitų garsai.

 


13.15 val. Jaunieji prie altoriaus vienas kitam prisiekė amžiną meilę
.

13.09 val. Kate Middleton prie altoriaus palydėjo jos tėvas.

13.02 val. Kate Middleton atvyko į Vestminsterio abatiją.

12.51 val. pasaulis pirmąkart pamatė Kate Middleton suknelę. Nuotaka automobiliu "Rolls-Royce Phantom" važiuoja į Vestminsterio abatiją.

12.19 val. Princas Williamas atvyko į Vestminsterio abatiją.

12.12 val. Vestminsterio abatijos link pajudėjo princo Williamo ir jo brolio Harry automobilis. Kaip ir buvo skelbta, Williamas dėvi raudoną Airijos gvardiečių mundurą. Minia, išvydusi atvažiuojantį princą, pašėlo.

11.45 val. Į Vestminsterio abatiją jau atvyko futbolo žvaigždė Davidas Beckhamas su žmona Victoria. Netrukus pasirodė ir atlikėjas Eltonas Johnas su sutuoktiniu.

Princo Williamo ir Kate Middleton tuoktuvių ceremonija penktadienį - didžiausios karališkosios vestuvės Britanijoje per tris dešimtmečius.

Daugiau nei milijonas vėliavėlėmis mojuojančių žmonių stebi vestuvių ceremoniją Londone, o dar du milijardai žiūrovų - prie televizijos ekranų.

Minios žmonių džiugiai suošė, kai buvo atidarytos Vestmintserio abatijos durys ir pasirodė pirmieji iš 1 900 svečių, pakviestų stebėti įspūdingiausią karališkąjį reginį nuo velionės Williamo motinos Dianos ir princo Charleso sutuoktuvių 1981-aisiais.

Visuotinį entuziazmą dar pakurstė Bakingamo rūmai, paskelbę, kad karalienė Elizabeth II vestuvių proga suteikė Williamui ir Kate Kembridžo kunigaikščio ir kunigaikštienės titulus.

Princesės Dianos, kuri žuvo per automobilio avariją Paryžiuje 1997 metais, nebuvimas šią džiaugsmingą dieną bus aiškiai juntamas, o princo Charleso vyriausiasis atstovas Paddy Harversonas sakė, kad motina visada liks Williamo mintyse.

"Tačiau manau, kad šiandien svarbiausia ateitis ir Catherine bei princas Williamas. Ši diena yra jų, ir manau, kad pamatysite, jog ji praeis gražiai", - P.Harversonas pareiškė televizijai BBC.

Prognozuojama, kad princesės Dianos vyriausiojo sūnaus televizijos transliaciją stebės apie trečdalis pasaulio gyventojų.

Princas Williamas, kuris yra antrasis eilėje į Britanijos sostą, su jokiai kilmingai šeimai nepriklausančia Kate susipažino prieš aštuonerius metus, studijuodamas Šv.Andriejaus universitete Škotijoje.

Dangus virš Vestminsterio abatijos penktadienį buvo ūkanotas, tačiau nelijo, nors vėliau meteorologai prognozuoja gana gausius kritulius.

Tūkstančiai žmonių nakvojo plačiame Malo bulvare, vedančiame į Bakingamo rūmus. Žmonės, mojuojantys Britanijos vėliavomis, laukia, kada galės džiaugsmingai pasveikinti jaunavedžius.

"Jie vėl padarys monarchiją madinga. Tai naudinga šaliai", - sakė Londone dirbanti 25 metų administratorė Louise Akehurst.

65 metų Sandra Russell, turinti Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos pilietybę, sakė mananti, kad ši santuoka bus sėkminga, nes Kate "daug vyresnė negu Diana, kai ši (tuokėsi); kur kas labiau subrendusi, o jie tuokiasi iš meilės".

"Charlesas buvo spaudžiamas šeimos. Žmonės iki šiol tebepyksta ant jo, taip pat ant (princo antrosios žmonos) Camillos. Tikiuosi, kad kitas karalius bus Williamas", - pridūrė moteris.

Karališkoji tarnyba atskleidė, kad Kate neduos įžado paklusti savo vyrui, kaip ir princesė Diana, kuri susituokė su princu Charlesu 1981 metų liepos 29 dieną Šv.Jokūbo katedroje.

Charlesas ir Diana išsiskyrė po 15 metų.

Ketvirtadienio vakarą Malo bulvare netikėtai pasirodęs princas Williamas buvo pasveikintas gerbėjų tarsi kokia roko žvaigždė. Princas buvo su savo jaunesniuoju broliu ir būsimuoju pabroliu princu Harry, savo tėvu ir kunigaikštiene Camilla.

Arčiausiai buvę gerbėjai išgirdo, kaip 28 metų princas, kuris yra Karališkųjų oro pajėgų (RAF) paieškų ir gelbėjimo sraigtasparnių pilotas, pareiškė: "Man tereikia tinkamai ištarti žodžius."

Po ceremonijos jaunavedžiai važiuos iš abatijos į Bakingamo rūmus arklių traukiama atvira karieta. Vėliau sutuoktiniai pasirodys rūmų balkone kartu su kitais karališkosios šeimos nariais ir pasibučiuos.

Karališkąsias vestuves pasauliui nušvies per 8 500 žurnalistų ir žiniasklaidos techninių darbuotojų.

Šios iškilmės taip pat bus paminėtos ir kitose šalyse: legendinis Niujorko dangoraižis "Empire State Building" penktadienio vakarą karališkosios poros garbei nušvis Britanijos vėliavos spalvomis - mėlyna, balta ir raudona.

Vestuvėse dalyvaus dainininkas Jossas Stone'as ir britų komikas Rowanas Atkinsonas, kino režisierius Guy Ritchie.

Princą Williamą ir jo nuotaką taip pat asmeniškai pasveikins kitų šalių, tokių kaip Bahreinas, Danija, Ispanija ir Marokas, karališkųjų šeimų nariai. Tarp svečių bus vyriausybių narių, Afganistano karo veteranų ir labdaros darbuotojų.

Bakingamo rūmai nurodė, kad kvietimai buvo išsiuntinėti tik karūnuotiems valstybių vadovams, tad į šį sąrašą nepateko daugelis užsienio lyderių, tokių kaip JAV prezidentas Barackas Obama arba Prancūzijos vadovas Nicolas Sarkozy.

Į vestuves besirenkančius svečius galite pažiūrėti čia.

Prognozuojama, kad Londone vestuvių ceremoniją stebės apie pusė milijono žmonių, o visame pasaulyje - apie du milijardus televizijos žiūrovų.

Prie Vestminsterio abatijos jau patiestas raudonas kilimas ir išdėliotos gėlės. Gatvėse organizuojama apie 6 tūkst. šventinių renginių.

Tikėtina, jog daugiau nei ketvirtadalis pasaulio gyventojų stebės akimirką, kai Kate taps princese, Williamui užmovus ant jos piršto vestuvinį žiedą toje pačioje bažnyčioje, kurioje vyko jo motinos princesės Dianos laidotuvių ceremonija.

Vestuvių išvakarėse tūkstančiai žmonių susirinko plačiame Malo bulvare, vedančiame į Bakingamo rūmus. Jaunavedžius pasiruošę pasveikinti žmonės mojuoja įvairiaspalvėmis vėliavomis ir dėvi ekscentriškus galvos apdangalus.

Pažiūrėti karališkųjų vestuvių susirinko marga minia.

Kai kuriems pasisekė bent akies krašteliu pamatyti Williamą, kai šis vakare iš anksto nepaskelbęs atvyko pasimatyti su žmonėmis ir paspausti jiems rankų. Paskutinę viengungio naktį princas praleido su savo šeima.

Daugelis girdėjo, kaip 28 metų princas pasakė savo gerbėjams: "Man tereikia tinkamai ištarti žodžius".

Miegoti susiruošusius stovyklautojus penktadienį po vidurnakčio išbudino naktinį Londono dangų nušvietę fejerverkai.

Princas Williamas ir Kate taps Kembridžo kunigaikščiais

Princui Williamui penktadienį, jo vestuvių dieną, karalienė Elizabeth II suteikė Kembridžo kunigaikščio titulą, o jo nuotaka Kate Middleton susituokusi taps Kembridžo kunigaikštiene, paskelbė Bakingamo rūmai.

"Karalienė šiandien maloniai suteikė kunigaikščio titulą Williamui Velsiečiui. Jo titulas - Kembridžo kunigaikštis, Straterno erlas ir Karikferguso baronas, - informavo rūmai. - Tokiu būdu princas Williamas tampa Jo Karališkąja Aukštybe Kembridžo kunigaikščiu, o panelė Catherine Middleton susituokusi taps Jos Karališkąja Aukštybe Kembridžo kunigaikštiene".

Williamo atstovas Klarenso rūmuose sakė, kad princas jaučiasi "pagerbtas".

Pagal tradiciją karališkosios šeimos jaunikiams vestuvių dieną suteikiamas bent vienas papildomas titulas, o nuotakoms jis priskiriamas automatiškai, įsigaliojus santuokai.

Tapusi kunigaikštiene, Kate taip pat formaliai įgis savo vyro vardą ir galės būti vadinama princese William Velsiete. Ji oficialiai nebus vadinama princese Catherine, nes nėra gimusi princese.

Paskutinis Kembridžo kunigaikštis buvo 1819 metais gimęs princas George'as, karaliaus Jurgio III vaikaitis ir pirmojo Kembridžo kunigaikščio princo Adolpho Fredericko vienintelis sūnus.

Kate vestuvinis žiedas pagamintas iš Velso aukso

K.Middleton vestuvinį žiedą sukūrė Velso juvelyrai iš gabalėlio aukso, kurį princui Williamui įteikė močiutė karalienė Elizabeth II, penktadienį pranešė karališkieji rūmai.

Princas Harry, Williamo jaunesnysis brolis ir vyriausiasis pabrolys, atneš auksinį žiedą į Vestminsterio abatiją ir perduos jį jaunikiui, kuris per tuoktuvių ceremoniją užmaus jį ant nuotakos piršto.

Žiedo gamybai panaudotas auksas yra iš Klogai Šv.Dovydo aukso kasyklos netoli Barmuto Šiaurės Velse.

Auksas iš šios kasyklos karališkosios šeimos narių vestuvinių žiedų gamybai naudojamas nuo praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio.

Karalienė įteikė aukso gabalėlį Williamui netrukus po to, kai jis su Kate lapkritį paskelbė apie savo sužadėtuves.

Pora kreipėsi į Wartski šeimos įkurtą juvelyrikos kompaniją Velse su prašymu sukurti Kate vestuvinį žiedą. Tie patys juvelyrai pagamino vestuvinius žiedus ir Williamo tėvui princui Charlesui, kai jis 2005 metais tuokėsi su Camilla Parker Bowles, tapusia jo antrąja žmona.

Ši juvelyrų kompanija, kuri buvo įkurta 1865 metais Bangore Velse, o vėliau persikėlė į Landidno pakrantės kurortą, taip pat kūrė sužadėtuvių ir vestuvinius žiedus karalienės sūnėnui Linlio vikontui ir jo žmonai Serenai Stanhope 1993-iaisiais.

Williamui per tuoktuvių ceremoniją nebus užmautas vestuvinis žiedas. Princas nusprendė pasekti savo senelio princo Philipo pavyzdžiu, nors jo tėvas sosto įpėdinis Charlesas ant kairiosios rankos mažojo piršto mūvi vestuvinį žiedą ir signetę.

Be karališkosios šeimos istorinių ryšių su Wartski šeimos juvelyrais, Williamas ir Kate patys yra glaudžiai susiję su Velsu. Savo santuokinį gyvenimą jie pradės Šiaurės Velse esančiame Anglesyje, kur Williamas dirba paieškų ir gelbėjimo sraigtasparnio pilotu.

Kate suknelę kūrė Sarah Burton

Didžiosios Britanijos princo Williamo nuotakos Kate Middleton dramblio kaulo spalvos nėriniuotą suknelę sukūrė Sarah Burton - Alexandero McQueeno mados namų kūrybos direktorė.

Tai penktadienį paskelbė karališkieji rūmai, kai K.Middleton įžengė į Vestminterio abatiją, kur šiuo metu vyksta jos ir Williamo tuoktuvių ceremonija.

"Panelė Middleton pageidavo, kad jos suknelė sujungtų tradiciją ir šiuolaikiškumą su menine vizija, kuria pasižymi Alexandero McQueeno darbai", - rašoma pareiškime.

"Panelė Middleton glaudžiai bendradarbiavo su Sarah Burton kuriant suknelės dizainą", - priduriama jame.

Princas dėvės garsųjį raudoną Britų armijos Airijos gvardiečių mundurą

Princas Williamas vestuvėms jis pasirinko pasaulyje gerai žinomą raudoną Airijos gvardiečių mundurą.

Daugelis tikėjosi, kad būdamas Karališkųjų oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo operacijų sraigtasparnio pilotas princas per vestuves su Kate Middelton Londono Vestminsterio abatijoje pasipuoš Karališkųjų oro pajėgų leitenanto uniforma.

Tačiau Williamas yra ir Airijos gvardiečių pėstininkų pulko garbės pulkininkas ir pasirinko turimą aukštesnio karinio laipsnio raudoną gvardiečių mundurą.

Princo Williamo ir Kate Middleton fotogalerija - čia.

Visos naujienos apie karališkąją porą - čia.

Įdomūs faktai:

Karališkąsias vestuves Londone stebi apie 10 tūkstančių reporterių iš viso pasaulio, vyks apie 2 tūkstančius tiesioginių transliacijų.

Vestuvės savo mastais jau lyginamos su Pekino olimpiada, tačiau reporteriai sako, kad renginys žmonių skaičiumi ją pralenks.

Vestminsterio abatijoje iš viso yra įvykę 15 karališkųjų vestuvių. Didesnės už princo Williamo ir Kate Middleton vestuvių iškilmes buvo tik princo Charleso ir Dianos vestuvės 1981 m.

Siūloma statyti 5 svarus sterlingų (20 litų) lažinantis, kokios spalvos per ceremoniją bus karalienės Elžbietos II skrybėlaitė, ar Kate pavėluos į Vestminsterio abatiją 3 ar 5 minutes, ar kaip nors išsišoks vietoje nenustygstantis princas Harris, ir, žinoma, ar lis per karališkąjį bučinį iš balkono.

Londono restoranai siūlo teminius karališkus valgiaraščius, kuriuose – "Kir Royal" gėrimai ir vieno kąsnio sumuštiniai "a-la Buckingham", o vienas restoranas siūlo pasivaišinti arbata "Sapphire", pavadinta pagal K.Middleton sužadėtuvių žiedą.

Prieš ir po vestuvių ceremonijos publiką linksmins net šeši orkestrai.

"Kadangi karališkosios šeimos atstovams tenka daug bendrauti su spauda, po savo motinos princesės Dianos mirties Williamas labai kantriai mokėsi tokio bendravimo", - sakė buvusi princo Williamo atstovė spaudai Colleen Harris.

Po karališkųjų sužadėtuvių princo Williamo brolis Harris taip pat gavo kelis pasiūlymus "tekėti".

Londone budi ir saugumą stengiasi užtikrinti apie 5 tūkstančius policininkų, ne visi jų uniformuoti.

Prieš darydami vestuvinę šukuoseną kate Middleton kirpėjai praktikavosi net 4 mėnesius. Nuotakos šukuoseną jie "repetavo" 5 kartus.

Šalies ministras pirmininkas Davidas Cameronas žiniasklaidai sakė, kad porai vestuvių proga dovanos nuotraukas, kurios pirmins princui jo tarnavimą kariuomenėje.

Nuo to laiko, kai princas ir Kate paskelbė apie savo sužadėtuves, jie gavo 21 tūkstantį sveikinimo atviručių.


Gerbėjai laukia vestuvių ceremonijos


Princas Williamas išvyksta į ceremoniją


Karalienės Elizabeth II ir Edinburgo kunigaikščio princo Phillipe atvykimas į Vestminsterio abatiją

Kate Middleton išvyksta iš viešbučio

Kate Middleton atvyksta į Vestminsterio abatiją

Jaunosios motina Catherine Middleton atvyksta į abatiją

Jaunoji Kate žengia prie altoriaus

Jaunųjų tuoktuvių ceremonija abatijoje

Procesija prie Bakinamo rūmų

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų