- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Po ištrauktais karių kardais, skambant varpams, Liuksemburgo princas Guillaume'as (Gijomas) ir Belgijos grafaitė Stephanie de Lannoy (Stefani de Lanua) šeštadienį šypsodamiesi išėjo iš šios mažytės Hercogystės Dievo Motinos katedros, kur religine ceremonija baigėsi dvi dienas trukusios jų jungtuvės.
Žmonių minios rikiavosi palei iščiustytas gatves prie katedros ir džiaugsmingai sušuko, kai jaunavedžiai pasirodė raudonu aksomu dekoruotame rūmų balkone ir pasibučiavo.
Bažnytinėse 30-mečio princo Guillaume'o - sosto įpėdinio ir būsimojo didžiojo hercogo - ir šviesiaplaukės belgų grafaitės jungtuvėse dalyvavo aukštuomenės atstovai. Jos įvyko kitą dieną po civilinės ceremonijos Liuksemburgo rotušėje.
Paskui barzdotą jaunikį ir jo 28 metų nuotaką ėjo garsūs karališkieji asmenys, tarp jų - Nyderlandų karalienė Beatrix (Beatričė), Švedijos princesė Victoria (Viktorija) ir princas Danielis, Japonijos sosto įpėdinis princas Naruhito (Naruhitas), Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) jauniausiasis sūnus princas Edwardas (Evardas) su žmona Sophie (Sofi).
Liuksemburgo merą Bettelį Xavier (Betelį Ksavjė), kuris neslepia esantis gėjus, į iškilmes, kuriose taip pat dalyvavo beveik 300 šios didžiosios hercogystės eilinių gyventojų, atlydėjo gyvenimo draugas.
Stephanie per ceremoniją, kurios metu buvo kalbama prancūziškai, vokiškai ir liuksemburgietiškai, vilkėjo dizainerio Elie Saabo (Elio Saabo) nėrinių suknelę su 5 m ilgio šleifu.
Ceremonija, kuriai vadovavo Liuksemburgo arkivyskupas Jeanas Claude'as Hollerichas (Žanas Klodas Holerichas), prasidėjo tylos minute nuotakos velionės motinos, grafienės Alix de Lannoy (Aliks de Lanua), garbei.
Nuotakos pastangos išmokti liuksemburgiečių kalbą pravertė - jungtuvių įžadus ji ištarė šia kalba, sukeldama pagyrimo šūksnius tarp ceremonijos žiūrovų, stebinčių vaizdą dideliame ekrane, įrengtame centrinėje aikštėje.
Dar vienas šiuolaikiškas akcentas - jog žiedai, kuriuo sumainė pora, buvo pagaminti iš aukso, nupirkto už lėšas iš sąžiningos prekybos.
Princas Guillaume'as, kuris yra Liuksemburgo didžiojo hercogo įpėdinis, atvyko vilkėdamas paradinę karinę uniformą kartu savo motina - didžiąja hercogiene Maria Teresa (Marija Tereza), vilkinčia ryškios koralų spalvos suknelę su didele sidabrine sege.
Per vestuvių iškilmes, kurios Liuksemburgo mokesčių mokėtojams kainavo apie 500 tūkst. eurų (1,73 mln. litų), taip pat vyko nemokami koncertai, gatvės vaidinimai ir didžiuliai fejerverkai.
Karališkųjų šeimų nariai atvažiavo juodais limuzinais arba kuklesniais žaliais mikroautobusais, žengdami ant ilgo raudono kilimo į katedrą, skaisčiai šviečiant saulei šiam metų laikui neįprastai šiltą dieną.
Princas Guillaume'as, kuris turėtų tapti 7-uoju Liuksemburgo didžiuoju hercogu, buvo paskutinysis Europos karališkasis viengungis.
Prieš ceremoniją jis pareiškė: „Mūsų jungtuvės yra tarptautinis įvykis - gera proga parodyti šventišką Liuksemburgo pusę.“
Vestuvių banketui, kuriame dalyvavo 800 žmonių, „Bocuse d'Or“ apdovanota virtuvės šefė Lea Linster (Lėja Linster), kuri ir pati yra iš Liuksemburgo, paruošė įvairų stalą - rislinge marinuotos kiaulienos, veršienos pašteto, omarų drebučiuose, jūrų ešerių su sūria plutele ir čiobrelių įdaru, biskvitinių ir plikytos tešlos pyragaičių.
Vėliau vakare pora ėjo per miestą ir spaudė rankas žmonėms. Po fejerverko jaunavedžiai nuvažiavo limuzinu, prie kurio galo buvo pritvirtintas užrašas liuksemburgiečių kalba „Ką tik susituokę“.
Šios vestuvės suteikė Liuksemburgui - vienam iš Europos Sąjungos (ES) steigėjų - retą progą atsidurti tarptautinės žiniasklaidos dėmesio centre.
Ši hercogystė, kurioje gyvena kiek daugiau nei 500 tūkst. žmonių, nepaisant jos dydžio, yra svarbus finansinis centras, joje įsikūrusi didžiausia pasaulio plieno gamintoja, o bendrojo vidaus produkto dalis vienam gyventojui pagal dydį yra antroji pasaulyje - 80 tūkst. JAV dolerių.
Dabartinis didysis hercogas Henri (Anri), kuriam - 57 metai, yra populiarus. Žmonės jį gali sutikti gatvėje ir jų neprašoma jam lenktis. 31 metus trunkanti jo santuoka su didžiąja hercogiene Maria Teresa atrodo labai laiminga.
Jaunavedžiai taip pat spinduliavo laime. Stebėdami ceremoniją didžiuliame ekrane aikštėje netoli katedros, gerbėjai galėjo jausti jų džiaugsmą ir istorinę šios progos svarbą.
„Tai buvo išties svarbi akimirka - tikrai nuostabi akimirka, - laikydama šampano taurę ir laukdama tosto sakė Claudine Als (Klodin Als). - Tai istorinė diena Liuksemburgui, šalis spindi visame pasaulyje“.
Didžiojo hercogo vaidmuo iš esmės tėra reprezentacinis šioje mažytėje valstybėje, įsiterpusioje tarp Prancūzijos, Belgijos ir Vokietijos. Liuksemburgas, pasižymintis drėgnu ir vėjuotu klimatu, pasaulyje labiausiai žinomas kaip tarptautinis finansų centras ir mokesčių rojus.
Liuksemburgo valdančioji Nassau-Weilbourgų (Nasau-Veiburgų) dinastija gyvuoja nuo 1890 metų.
57 metų didysis hercogas Henri tapo šeštuoju šalies valdytoju, kai jo tėvas Jeanas (Žanas) atsisakė valdžios 2000 metais.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Prezidentūros kieme – koncertas: pasirodys Vokietijos karinio orkestro pučiamųjų ansamblis
Pirmoji ponia Diana Nausėdienė kviečia visus vilniečius ir miesto svečius į advento ir kalėdinių giesmių ciklo „Kalėdų skambesys atviroje Prezidentūroje“ koncertą. ...
-
Albume – madingas Kaunas: fotografijos yra tarsi gyvi istorijos liudininkai
Lietuvos aukso amžius ir Kauno, kaip Lietuvos Respublikos sostinės, suklestėjimas – visa tai tilpo unikaliame albume apie art deco pasaulį. ...
-
I. Jackevičiūtė: teatras vaikams nėra paprastesnė suaugusiųjų meno versija
„Spektakliai vaikams nėra tiesiog paprastesnė suaugusiųjų teatro versija“, – sako režisierė Ieva Jackevičiūtė. Prieš trejus metus kartu su vyru Raimondu Kleziu įkūrusi išskirtinai kūdikiams, vaikams ir paaugliams ski...
-
S. Nėries atminimas neblėsta?10
Tėvynės mylėtoja ar išdavikė, Sovietų Sąjungos kolaborantė ar režimo auka? Tokie epitetai skamba kalbant apie Lietuvos poetę Salomėją Nėrį. Minint 120-ąsias jos gimimo metines, klaipėdiečiai susirinko ją prisiminti, paskaityti eilėra&s...
-
Žiūrovams – po porciją paauglystės dramų ir svajonių
Šis sienos paveikslas ir užrašas jame pasitinka Kauno kamerinio teatro žiūrovus jau ilgą laiką, tačiau būtent prieš šį spektaklį sumaniau jį nufotografuoti. Ir perfrazuoti (aš tikrai žinau, kad niekada negyvenau ta...
-
Kauno „šaipokas“ A. Dabulskis7
Ei, bičiuli mielas Dainą trauk smagiai Kad skambėtų Kaunas Linktų ąžuolai ...
-
Išlikimo strategijos motinystės distopijoje
„Pelė labirinte gali eiti bet kur, tol, kol lieka labirinte.“ (Margaret Atwood, „Tarnaitės pasakojimas“ ...
-
Aktorė L. Rukšnaitytė-Ramanauskienė: esame tiesos ir tikrumo paieškos kelionėje3
Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė Liucija Rukšnaitytė-Ramanauskienė gruodžio 13-ąją, šv. Liucijos dieną, pasitinka gražų gyvenimo jubiliejų. Šie metai jai ypatingi ir tuo, kad teatre jau 45-ąjį sezoną veria vaidmenų v...
-
Švyturių metų kulminacija – „Odė šviesai“
Gruodžio 16-osios vakarą Klaipėdos dramos teatras taps šviesos ir meno erdve, kuri spinduliuos ypatingą šventinę dvasią. Čia vyksiantis renginys „Odė šviesai“ – tai Klaipėdos kultūrinio gyvenimo perlas, įprasmi...
-
Pirmą kartą Lietuvoje pristatoma K. Szymanowskio „Karaliaus Rodžerio“ sceninė versija1
2025 m. balandžio 5-ąją Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro scenoje bus pirmą kartą Lietuvoje parodytas lenkų kompozitoriaus modernisto Karolio Szymanowskio (1882–1937) žymiausias sceninis veikalas – opera „Karalius Rodžeris&ldquo...