„Inbank“ Vilniaus regiono pardavimų komandos vadovė Neringa Dulkinaitė papasakojo, kaip lietuvių poros elgiasi su vestuvėms skirtais finansais.
– Prieš kiek laiko jaunavedžiai pradeda planuoti vestuves? Jeigu dabar kalbėtume apie šią vasarą – ar tai jau būtų per vėlu?
– Kalbant apie vestuvių finansinį planavimą, jaunavedžiai tikrai iš anksto apgalvoja išlaidas. Matome keletą tendencijų. Artėjant vestuvių sezonui ir jo įkarščiui, tikrai sulaukiame nemažai užklausų bei susidomėjimo galimybe pasiskolinti tam tikriems dalykams, pavyzdžiui, vestuviniams žiedams. Birželis ir liepa – pats didžiausias vestuvių sezono įkarštis, kai susidomėjimas ypač išauga. Taip pat pastebima tendencija aplink didžiąsias metų šventes – tuomet žmonės dažniau planuoja ne pačias vestuves, o piršlybas. Jie planuoja pirštis ir galvoja, kaip įsigyti gražiausią sužadėtuvių žiedą. Tada kreipiasi į mūsų partnerius, prekiaujančius juvelyriniais dirbiniais, ir naudojasi galimybe atsiskaityti dalimis.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Šiuo metu esame pačiame vestuvių sezono įkarštyje – tiek juvelyrikos dirbinių pardavėjai, tiek klientai kreipiasi dėl galimybių pasiskolinti savo svarbiausioms metų šventėms.
– Pakalbėkime apie kainas. Ar vestuvinis žiedas turi būti vertas trijų vyrų algų? Kiek kainuoja vestuviniai žiedai ir kas brangiausiai kainuoja kalbant apie vestuves?
– Kainos labai įvairios, priklauso nuo kiekvienos poros finansinių galimybių. Matome tendenciją, kad finansuojamas krepšelis auga. Jei anksčiau vidutinė suma būdavo apie 500–600 eurų, šiemet ryški mada rinktis prabangesnius vestuvinius žiedus su deimantais. Vidutinė žiedų kaina gali siekti iki 1,5 tūkst. eurų. Nors tai labai individualu, bendra tendencija aiški – žmonės linkę rinktis brangesnius žiedus, nes tai ilgalaikė investicija. Ypač jei yra galimybė pasiskolinti tam, kad įgyvendintų savo svajonę, tai žmonės tuo naudojasi.
– Sakote, kad net ir sužadėtuvių žiedus žmonės perka ne iš sutaupytų pinigų, o skolindamiesi. Kaip jaunavedžiai elgiasi – daugiau skolinasi ar vis dėlto turi santaupų vestuvėms?
– Vestuvės – šventė, kai norisi visko gražiausio ir geriausio. Išlaidų būna daug ir įvairių: reikia susimokėti už vietą, muzikantus, vaišes, aprangą, o dar ir nusipirkti gražius žiedus su deimantais. Žmonės linkę diversifikuoti išlaidas, jei galima tam tikrus dalykus įsigyti išsimokėtinai be pabrangimo, kodėl gi ne? Daug parduotuvių, prekiaujančių juvelyrika, siūlo žiedus įsigyti be pabrangimo, atsiskaitant dalimis. Užuot iškart sumokėję 2 tūkst. eurų ar kitą sumą, žmonės renkasi patogesnį atsiskaitymo būdą.
– Ar jaunavedžiai skolinasi ar moka iš santaupų? Kurių daugiau?
– Didesnė dalis jaunavedžių vestuves vis dar finansuoja iš santaupų. Tačiau matome, kad besiskolinančių dalis didėja – vis daugiau žmonių kreipiasi dėl paskolų. Gali būti susiję su išaugusiais kaštais, lankstesnėmis finansavimo galimybėmis ar didesniu noru išpildyti savo svajones.
– Ar vestuviniai vokeliai atperka išlaidas – padengia žiedų ar vestuvių kainą?
– Priklauso nuo svečių skaičiaus ir vokelių turinio. Kartais žmonės skolinasi, jei neturi pakankamai santaupų visoms išlaidoms padengti. Vėliau, gavę svečių finansines dovanas, grąžina paskolą.
– Jei vis dėlto jaunavedžiai skolinasi, ką reikėtų žinoti? Paskolą pasiimti gal ir lengva, bet grąžinti – jau iššūkis.
– Tikrai taip. Svarbiausia visiems, planuojantiems skolintis vestuvėms, įvertinti savo finansines galimybes ir gebėjimą grąžinti paskolą. Būtina skolintis atsakingai.
– Ar jaunavedžiai gali skolintis kartu? Ar paskola išduodama tik vienam iš jų?
– Iki vestuvių paskolos suteikiamos tik individualiai. Po vestuvių jau tampa bendras turtas ir bendri finansai.
(be temos)
(be temos)
(be temos)