Pereiti į pagrindinį turinį

„Kino pavasaris“ kviečia stebėti apdovanojimų ceremoniją ir uždarymo filmą „Obuoliai“

2021-04-01 11:07
DMN inf.

Likus keturioms dienoms iki festivalio finišo ir apdovanojimų ceremonijos, 26-asis „Kino pavasaris“ kviečia visus kino mylėtojus balandžio 5-ąją 20 val. prisijungti prie festivalio feisbuko ar jutubo paskyros.

Tiesioginės transliacijos metu bus paskelbti konkursinės programos prizų laimėtojai, žiūroviškiausias filmas, taip pat laukia įvairios staigmenos. Po ceremonijos visi kviečiami žiūrėti daugelį tarptautinių festivalių aplankiusį uždarymo filmą „Obuoliai“ (rež. Christos Nikou).

Šiųmečius laimėtojus iš festivalio studijos Vilniuje paskelbs „Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška, meno vadovė Mantė Valiūnaitė ir virtualiai prisijungę tarptautinės žiuri nariai. Tiesioginę transliaciją saugiai stebėti galės ir autokino žiūrovai, atvykę į specialų filmo „Obuoliai“ seansą ant Kauno „Akropolio“ automobilių stovėjimo aikštelės stogo. Čia balandžio 2⎯5 dienomis veiks „Kino pavasario filmų aikštelė“, kurioje bus rodomi populiariausi festivalio filmai.

Po balandžio 5-osios didžioji dauguma festivalio filmų nebebus prieinami, tad rekomenduojama dar kartą peržiūrėti repertuarą ir pasirinkti bent du ar tris filmus, kuriems iki šiol taip ir nelikdavo laiko.

Kadras iš filmo „Obuoliai“, organizatorių nuotr.

Favoritus renka ir žiuri, ir žiūrovai

Pasak „Kino pavasario“ meno vadovės M. Valiūnaitės, šiuo metu žiuri nariai kruopščiai vertina dėl pagrindinių piniginių prizų kovojančius konkursinės programos filmus, o žiūrovai savo balsais ir peržiūromis renka asmeninius favoritus.

„Šių metų konkurse galime rasti ir drąsių eksperimentų, ir tradiciškesne kino kalba sukurtų turtingų mintimi filmų. Po pokalbių su debiutuojančiais režisieriais ryškėja jų dėmesingumas pačiam kino kūrimo procesui – žavi jų istorijos apie kūrybingą bendradarbiavimą su kūrybine grupe, pagarba aktoriams ir jų kuriamiems personažams ir gilus noras suprasti pasirinktą temą“, – atskleidžia M. Valiūnaitė.

Ji kviečia žiūrovus žiūrėti itin stiprią ir brandžią Europos debiutų konkursinę programą ir laukiant žiuri sprendimo patiems vertinti filmus. Šiuo metu galima pamatyti šiuos Europos konkurso debiutus: „Sidabrinį lokį“ už geriausią režisūrą šiemet Berlyno kino festivalyje apdovanotą vengrą Dénes Nagy ir jo istorinę dramą „Natūrali šviesa“, norvegės Itonje Søimer Guttormsen situacinę tragikomediją „Gritt“, ukrainietės Natalijos Vorozhbit dramą apie karą Donbase „Blogi keliai“, audringą italės Evi Romen istoriją „Kodėl ne tu“, provokuojantį Nyderlandų videomenininko Timo Leyendekkero debiutą „Puota“, ispanės Ainhoa Rodríguez dramą „Akinantis blyksnis“, jautrų Norikos Sefos iš Kosovo pasakojimą „Veneros beieškant“, įtemptą prancūzo Peterio Dourountziso filmą „Niekšas“ ir nuoširdų graikės Jacqueline Lentzou filmą „Mėnulis, 66 klausimai“. Konkurse taip pat dalyvauja Tomo Smulkio ilgametražis debiutas „Žmonės, kuriuos pažįstam“.

Dėl prizų varžosi Trumpojo konkurso dalyviai – 33 trumpametražiai filmai, tarp kurių ir šeši lietuvių režisierių darbai, kuriuos žiūrovai šiuo metu gali pamatyti.

Kadras iš filmo „Obuoliai“, organizatorių nuotr.

Apie uždarymo filmą: ieškantiesiems gilesnio santykio su savimi

Festivalio uždarymo filmu šiemet pasirinktas graikų režisieriaus C. Nikou filmas „Obuoliai“, kurio viena iš prodiuserių yra ir Holivudo žvaigždė Cate Blanchett. Kaip tik rytoj, balandžio 2 dieną 19 val., festivalio feisbuko paskyroje vyks pokalbis su režisieriumi, kurio filmo stilių kino kritikai palygino su garsiuoju tautiečiu Yorgos Lanthimos, žinomu tokiais filmais kaip „Iltinis dantis“, „Omaras“, „Favoritė“.

Tarp nuoširdumo, melancholijos, ramybės ir šypsenos balansuojantis filmas nagrinėja gebėjimo pažinti save ir atminties reikšmės temas. Pasak psichologo Andriaus Jančiausko, „Obuoliai“ kalba apie bazinius žmogaus gynybos mechanizmus, tam tikrą mūsų psichikos savisaugą, taip pat apie tai, ko ji nėra pasiruošusi priimti.

„Dauguma žmonių, kurie savyje nešiojasi skausmingų patirčių, pamatę šį filmą gali suprasti, kad viltis yra prasminga. Tokie filmai turi galimybių netgi atverti pokalbio temas. Pavyzdžiui, šeimoje nutiko kai kas labai skausmingo ir dešimt metų apie tai nekalbama. Aišku, prabilti sunku, bet tokie filmai gali paskatinti. Tai gali būti lyg mažas akmenėlis, kurio pritrūko ant svarstyklių, kad pagaliau pradėtume kalbėti“, ⎯ įžvalgomis dalijasi psichologas A. Jančiauskas.

„Obuoliai“ sužavėjo ir „Kino pavasario“ vykdomąją direktorę Agnestą Filatovę: „Filmas užduoda intriguojančius klausimus, kurie nepaleidžia ir nuosekliai lydi iki pat pabaigos. Tikiu, kad kiekvienas jį supras ir interpretuos skirtingai. „Obuoliai“ – tai šviesus ir romantiškas filmas, kuris patiks vintažo bei analoginių technologijų gerbėjams. Pažadu, kad po jo į obuolius pradėsite žiūrėti šiek tiek kitaip“.

Psichologas A. Jančiauskas rekomenduotų šį filmą pažiūrėti savęs ieškantiems žmonėms, tiems, kurie bando pažinti gilesnį santykį su savimi: „Filme tas santykis labai gražiai iliustruotas. Atskleidžiama, kas nutinka žmogui grupinėje terapijoje, – jam sunku prisiliesti prie savo patirties, bet prie kito – daug lengviau. Tačiau ateis laikas, kai žmogus išdrįs susidurti su savo praeitimi, prisileis arčiau save ir savo istoriją“.

„Filmas itin aktualiai atspindi mūsų šiandieninę savijautą pandemijos metu, įkvepia ją permąstyti ir nepasiduoti. Kartais visi norime pasislėpti nuo mus ištinkančių nesklandumų. Ši juosta gali suteikti drąsos ir pateikti užuominas į atsakymus apie mums rūpimus gyvenimiškus klausimus“, – priduria A. Filatovė.

Filmo „Obuoliai“ anonsas: 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų