Sužinojęs, kad Didžiosios Britanijos prodiuseris Duncanas Kenworthy įgijo teises ekranizuoti populiarią britų rašytojos Rosemary Sutcliff istorinę nuotykių knygą „Devintojo legiono erelis“, „Oskaro“ laureatas režisierius Kevinas Macdonaldas iš karto pas jį nuskubėjo.
„Jis man pareiškė visada svajojęs sukurti nuotykių filmą apie senovės Romos imperiją, o ši knyga esanti jo mėgstamiausia. Gal galėčiau režisuoti šį filmą, paprašė jis“, – prisiminė Duncanas Kenworthy.
„Perskaičiau šią knygą, kai man buvo 12 metų ir ji mane pakerėjo. Patraukė intriguojanti knygos atmosfera ir tai, kad pasaulio pakrašty susiduria skirtingos kultūros – keltų, britų ir Romos imperijos. Pamaniau, kad galiu šią istoriją papasakoti filmu ir atkurti tą neįtikėtiną pasaulį, kuris egzistavo prieš 2000 metų“, – sakė filmo režisierius Kevinas Macdonaldas.
Prodiuseris buvo matęs Kevino Macdonaldo dokumentinius filmus ir jiedu susitarė, kad dokumentiškai tiksliai pabandys atkurti senovės pasaulį.
„Norėjome sukurti kuo autentiškesnį filmą. Ką nors panašaus į „Gladiatorių“, kuris man labai patiko. Tačiau, tarkim, tokiuose filmuose kaip „Aleksandras Makedonietis“ ar „Troja“ yra daug kompiuteriu pieštų vaizdų ir veikėjų, o mes norėjome sukurti tarsi dokumentinį filmą apie senovės Romą“, – pasakojo Duncanas Kenworthy.
Vis dėl to, filme galima įžvelgti nemažai šiuolaikiškų poteksčių. Pavyzdžiui, šiame filme pagrindinius romėnų vaidmenis atliko amerikiečių aktoriai, tuo tarpu britus ir keltus vaidina beveik vieni britai. Filmo autoriai neslepia, kad šį sprendimą priimti paskatino šių dienų aktualijos – Amerikos dominavimą pasaulyje režisierius prilygino senovės Romos laikams.
„Amerika dabar yra supervalstybė. Amerika yra imperija. Jų kariuomenė dominuoja Irake ir Afganistane. Todėl pamaniau, kad pasakodami senovės laikų istoriją, galime atspindėti šiuolaikinį pasaulį“, – teigė Kevinas Macdonaldas.
Kevinas Macdonaldas kino pasaulyje dažnai lyginamas su vokiečių kino meistru Werneriu Herzogu, kuris kankindavo aktorius filmavimo aikštelėje, kad šie kuo giliau įsijaustų į savo vaidmenis.
„Tai galbūt ir neteisingas požiūris, bet aš manau, kad jei aktorių panardini į jo kuriamo personažo situaciją, jo vaidyba bus tikroviškesnė. Užtenka sušalusį ir šlapią aktorių pasodinti ant žirgo ir jam jau nebereikės vaidinti. Jis bus sušalęs ir šlapias“, – sakė filmo režisierius.
Todėl visiems filmo „Devintojo legiono erelis“ aktoriams teko nemažai patirti filmavimo aikštelėje, tačiau labiausiai kliuvo pagrindinį Romos centuriono Marko Akvilos vaidmenį suvaidinusiam amerikiečių aktoriui Channingui Tatumui.
Režisierius teigė, kad negailestingas elgesys buvo būtinas: „Reikėjo palaužti išdidų, savimi pasitikintį, stereotipinį amerikietį ir padaryti jį pažeidžiamu. Tai buvo kelias, kurį jis turėjo nukeliauti: suplėšyti save į gabalus ir vėl surinkti iš dalių“.
Po filmų „Paskutinis Škotijos karalius“, „Tikroji padėtis“ Kevinui Macdonaldui buvo pranašaujama karjera Holivude, tačiau britų režisierius sakė pasirinkęs kurti filmus Europoje: „Aš nesuprantu to pasaulio. Nesuprantu jų mentaliteto. Tiesą pasakius, esu daug daugiau europietis, nei anksčiau pats maniau“.
Naujausi komentarai